Viccre: Semmi baj a jelszóval, de vajon hogy hívja magához a kutyát? Gyeere ide 3r#GW?h9ooX! Naa, kutyulimutyulim!! 3r#GW?h9ooX! Hé, 3r#GW?h9ooX... : )
Örülj neki, azt jelenti, hogy a te jelszavad biztonságos. Az MD5 kódolás csak egy irányban megy, nem lehet visszafejteni. Viszont brute force-al bármit meg lehet fejteni, csak türelem kell hozzá. A közönséges jelszavaknak (azaz angol szavak/nevek) MD5 kódolása széles körben megtalálható az interneten, egy egyszerű "MD5 decode" a google-on egy csomó találatot adott, amiből vagy hármat kipróbáltam és mind megtalálta az Anthony-t, de pl. a "kodolas" szóval (fd4f36eeb30147f93258c60cfbb5550c) egyik sem tudott mit kezdeni, ugyanis ezek a siteok gyakran használt szavak MD5 kódolásainak az adatbázisában keresnek.
Tanulság: a jelszavad semmiképpen ne egy közönséges szó, vagy név legyen, főleg ne angolul. Egy ide tartozó vicc:
Két rendszergazda beszélget:
- Neked mi a jelszavad? Szükségem lenne rá.
- A kutyám neve.
- Mi? Őrült vagy!? Nem tudtál volna valami jobb jelszavat választani?
- Miért, mi a baj azzal, hogy 3r#GW?h9ooX?
ez csak értelmes (leginkább angol) szavakra működik.
pl. a joe-ra, vagy a james-ra jó a módszer.
a tyuk is müxik, de a tyúk már nem.
itt nem arról van szó, hogy ezzel aztán minden jelszót vissza lehet fejteni, hanem arról, hogy jó esélyed lehet arra, hogy vissza tudod vele fejteni. (és a kettő nem ugyan az!)
nekem eNMi-ére se jó. azé küttem be, mer aszittem, hogy csak én vagyok balfasz (mer a feliratos gombokat nem igazán vágtam, hogy mik / gondolom különféle titkosítások). ezek szerint a hiba nem az én készülékemben van. bocsi mindenkitől, itport.hu meg monnyonle/zárjonbe stb.
azt még elhiszem, h kémbridzsi egyetem biztonsági informatikusa olyan-amilyen, de azt, h mire ide is eljutott eme izé, addig senki sem nézte meg azt, h ez nemigazán akar műxeni, na az azért picit ... "hogyisakarjamagánakmegfogalmazni" ... ööö izé!!! :)