Egyedül az alkimistát olvastam. De csak mert többen is próbáltak lebeszélni, hogy nem nekem való, pedig amúgy mekkora nagyon jó. Igazuk volt, olyan borzasztóan nem nekem valóan korlátoltan egyszerűen ponyvacak, hogy azt kifejezni nem lehet.
Ezek közül csak Coelho-t olvastam. Amúgy kíváncsi lennék hogy a fanatista-idealista könyvek nélkül - na vajon melyik kettőre gondoltam - melyik lenne a következő kettő legolvasottabb Anne Frank után.
Annak meg kifejezetten örülök, hogy a top 5 fantasy, kedvenc műfajom! :)
Top 10 est nem tudnék felsorolni, de mindenképp az elsők közt szerepel a
Misi mókus kalandjai, Csilicsali csalavári Csalavér, Pinocchio, Csipike a gonosz törpe, Riki-Tiki Tévi.
És megannyi Grimm mesés kifestőskönyv :)
A hazai National Geographic évek óta az Amerikában kábelen, tehát nem előfizetéses, s így nézettségért versenyző műsorkínálatot veszi át, ami nem minden esetben mentes a szenzációhajhász műsoroktól - ugyanúgy, ahogyan a History Channel is évek óta az ókori történelem minden pontjába földönkívülieket vizionál. Otto Frank 1980-ban halt meg, a már emlegetett mintavételes vizsgálat 1986-ban zajlott le - ennyit a merev elzárkózásról. A tartalmi jellegű kutatásokra az eredeti kézirat alapján a 90-es évek óta van lehetőség, s csak annyi bizonyosodott be, hogy Otto Frank kihagyott pár részletet az eredeti kéziratból, ám az is kiderült, egyetlen kompromittáló változtatást sem hajtott végre. Már az érintetlen, teljes napló is több ízben kiadásra került.
Nem értem mire gondolsz. A tudomány ideológiától függetlenül a tények megismerésére törekszik, ha a napló hamisítvány lenne, akkor a modern tudomány működési elvei mentén képtelenség, hogy ne kerültek volna ki a nyilvánosság elé a valós eredmények - a jó öreg peer review rendszer, amelynek lényegét sajnos a legtöbb elvakult laikus meg sem kísérel felfogni.
Csak nem sikerült fotelnácizás nélkül kibírni. Nos, lélekben már felkészültem a hozzád hasonló mindenkit lenácizó megmondóemberek válaszára. A köztudottan szélsőségesen antiszemita National Geographicon volt egy műsor, ami részleteibe menően taglalta a könyv történetét, tartalmát és természetesen az eredetiségét is. Sokak véleménye szerint -szakértők, történészek és tudósok- (nyilvánvalóan egytől-egyik fotelnácik) a könyvet részben az édesapja írta, sőt ő is fejezte be. Az édesapa mindenféle vizsgálattól és írásmintavételtől elzárkózott, és természetesen hozzád hasonlóan antiszemitizmust kiáltott. Nos, én csak azt írtam amit a náci propagandafilmben láttam a NatGeon.
Az 1986-ban végzett vizsgálatról meg csak annyit, hogy egy ilyen szimbolikus, az egész világon olvasott, a holocaustot egy kislány szemszögéből megörökítő könyv nem lehet nem eredeti, már ha érted mire gondolok.
Már az 1986-ban végrehajtott holland vizsgálatok is igazolták a kézirat eredetiségét, ráadásul ugyanannak a vizsgálótestület örökösei működtek közre, amely lebuktatta Meegerent a Vermeer festmények hamisításával - ennél jobb garanciát a függetlenségre azt hiszem nehezen találnánk. Természetesen ha amolyan fotelnáci zsebkurucnak tetszik lenni, akkor nincs az a független vizsgálat, ami meg tudná győzni arról, hogy a napló nem hamisítvány.
A Biblia ilyetén felülreprezentáltságát én sem látom reálisnak a Nas miatt emlegetett okok miatt.
A Twilight széria népszerűségére sokrétű magyarázat adható, ám a kiinduló-dilemma előtt, tehát hogy egy ilyen cefet szarul megírt valami hogy nem szúrta a célközönség szemét, hogy aztán ne vigye sikerre a folytatásokat is, továbbra is értetlenül állok. Mármint, Dan Brown Da Vinci kódja sok egymástól úgy-ahogy független tényező miatt világsiker lett ugyan, de a többi Langdon-könyv meg sem közelítette a népszerűségét.
Baromi kíváncsi vagyok, hogy úgy egy 30 év múlva, amikorra már jobban elterjed az e-könyv, mely címek lesznek a legolvasottabbak. Az e-forradalom egyik legszembetűnőbb sajátossága a nyomtatványokkal szemben, hogy jóval több trend érvényesül, ám jóval kisebb mértékben, ami azért rendesen átrajzolhatja az olvasottsági mutatókat.
Biztos túl sekélyes vagyok, de én olvastam a Harry Pottert , illetve a Twilight sorozatot is, egyik sem a kedvencem, de elismerem, hogy nem rossz alkotások. Nekem a favoritom Agota Kristof Trilógiája :). Ettől függetlenül nem szapulom a többi könyvet sem, és amúgy ez a lista egészen biztos , hogy nem fedi a valóságot, mert gondolom a Bibliához hasonlóan a Korán is elég népszerű lehet.
U.I: nemtudom, hogy mi összefüggés van az IQ és az olvasott téma között, egy ilyen könyv kb 2 napig tart, nemhiszem hogy a fennmaradó 60-70 nem elég az IQ-d növeléséhez... arról nem is beszélve, hogy a könyv fő funkciója a szórakoztatás.
csoda, hogy a twilight kedvelők tudnak olvasni. Bár, itt csak az eladásokat irják... akkor oké... 8)
és mégis a bibliát tartják a legértékesebbnek, pedig az a szokás, hogy amiből kevés van, az az értékes, nem véletlen értékesebb az arany, mint a tehénszar
Ez azért eléggé félrevezető. Felekezetenként és országonként más-más változatait, fordításait (ferdítéseit) olvassák a Bibliának (amik a fordító nézeteitől függően sokszor tartalmilag is eltérnek egymástól), nem lehet kijelenteni, hogy mindegyik ugyanaz a könyv, aminek "Biblia" van az elejére írva... Más részről sok felekezet kéretlenül nyomtatja és terjeszti a Bibliát, adományozza kórházaknak, iskoláknak, embereknek az utcán, stb., de ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy el is olvassák... Előállítási, eladási adatok alapján készítették a statisztikát...
Ez csak annyiból helytelen és rossz lista, hogy a legtöbbet eladott könyvek és a legolvasottabbak nem állnak egyenes kapcsolatban! Tévhit, hogy pl egy szaros Harry Potter megelőzi pl a "Qur'an-t" az Iszlám szent könyvét. Ugyanis míg a kapitalista keresztény egyház sok helyen árulja a bibliát, addig a Kuránt ingyen adják, szórják...
Több mint 1.6 milliárd muzulmán él és személye tapasztalataim szerint ennek 2/3 el is olvasta legalább egyszer a Kuránt.
Ez legrosszabb esetben is 1 milliárd...és most csak a muzulmánokról van szó...ezeket a nyugati statisztikákat jó lenne már elfelejteni mert mindent benyelünk anélkül, h utána néznénk.
Hát megvolt a Gyűrűk Ura (még azelőtt olvastam , hogy mozira vittek volna ) meg az Anne Frank naplója....
Ha fiatalabb lennék , vagy gyerek akkor biztos ,hogy a Harry Potter is meglenne , de már nem fog ez a fajta story.
Top 10 : Jókai regények ,Fekete István regények ,Móricz ,Mikszáth ,TAMÁSI ÁRON ,Wass Albert....,De igazánn nem tudok top10-et összerakni....amikor olvasom , akkor mindig épp az a könyv a best .A fekete bárány a listán a Stephen King , tőle mindent olvastam .Az igazság az , hogy régen többet olvastam , imádtam a könyvtár és a könyv illatát .Most e-book-om van meg internetem ......azt szaglászhatom , legfeljebb ózon illatot ereget...
„Az Isten szó számomra nem más, mint az emberi gyarlóságok kifejeződése és terméke, a Biblia pedig kétségkívül tiszteletre méltó, ám primitív, ráadásul elég gyerekes legendák gyűjteménye”. - Albert Einstein
Asszem ehhez nincs mit hozzáfűzni:D
Am bizonyára nagy paraszt vagyok, de nem olvastam egyiket sem.
A Bibliát már fogtam a kezemben is, de csak addig amíg, át nem tettem a könyves polcról az egyik dobozba.