„Hülyének néznek?” - Vekerdy Tamás a mai magyar oktatásról
A magyar iskolarendszer arra kíváncsi, hogy mit nem tud a gyerek, a tananyag a döntő, pedig még az eminensek is elfelejtik a bemagolt leckék minimum 70 százalékát - állítja Vekerdy Tamás.
3133
1
Izé
Sasha Grey már rajzfilmeket is vállal? ;)
3761
1
Izé
Nem indul a szekér, be kellene tolni! ;)
-52 fok, Szibéria, 70 utas közreműködése...
Részletek angolul
3523
0
Izé
Ferguson városágban (Missouri állam, USA) 3 hónapja történt incidens főszereplőjét, Darren Wilson rendőrtisztet, sorozatos bírósági tárgyalások után felmentették. Derren Wilson rendőrtiszt többször leadott lövéssel életét vette a 18 éves fegyvertelen Michael Brown-nak, aki barátjával együtt cigarettát lopott. A rendőrtiszt többszöri figyelmeztetés után sem tudta őket feltartóztatni, majd megtörtént a fegyverhasználat.
Derren Wilson felmentése után, az afroamerikai társadalom tiltakozásképpen vandálkodásba, gyújtogatásba és fosztogatásba kezdett Ferguson városában, és számos más tüntetés zajlik USA szerte is. A felvételen egy nő látható, aki nagy bátorsággal próbálja vállalkozását megmenteni a fosztogatóktól.
További hírek angol nyelven:
1 2 3
3092
1
Izé
Vonatszörf - centikre a 25000 voltos felsővezetéktől
3386
0
Izé
Önbíráskodás magasfoka
Mobiltelefonja elrablása után a károsult úgy döntött, hogy saját kezébe veszi az igazságszolgáltatást. A 29 éves károsult autójával üldözőbe vette, majd halálra gázolta a robogóval menekülő elkövetőket. 10 éves börtönbüntetés elé néz önbíráskodásból elkövetett emberölésért.
7609
1
Izé
Dr. Tóth: „Szinte mindannyian tudjuk, hogy a magas koleszterinszint veszélyes, és akár súlyos betegségekhez is vezethet.”
Szendi Gábor:
A koleszterin mítosz I. - Hogyan vezeti a koleszterin-biznisz az orránál fogva a világot?
A koleszterinmítosz fejre áll?
A koleszterincsökkentők ártalmairól
Most akkor kinek higgyünk, Dr. Tóthnak vagy Szendinek?
2369
1
Izé
Magyarországon beszélnek a legjobban magyarul
Meghozta a gyümölcsét az oktatásra költött rengeteg pénz. Kelet-Európa egyre inkább lemarad, nyugaton pár százalékot javultak a mutatók.
2696
0
Izé
Marsonkívüliek pusztították el a Marsot
A Marson honos küdóniaiak és az utópiaiak civilizációit egy marsonkívüli faj atomtámadása pusztította el, legalábbis ezt állítja egy amerikai plazmafizikus. A marsi civilizációk az ókori egyiptomiak technológiai szintjén voltak. A fenti képen láthatók az épületek romjai.
4489
1
Izé
Tudod mit üzen neked a rendőrség, ha egy buli után megerőszakolnak? “Tehetsz róla”
5869
0
Izé
Ferenc pápa szavaira sok pap összerezzenhetett
A pápa nem engedné, hogy ezután a hívektől pénzt kérjenek keresztelőért, miséért, áldásért.
3045
0
Izé
Garfunkel and Oates - The Loophole
14126
1
Izé
Kikapcsolták a fűtést, szegény cica pedig próbálja melegen tartani a radiátort, hogy ne fázzon a család! ;)
2703
1
Izé
Azért vannak itt érdekes számok a magyar filmek költségvetéséről és bevételeiről...
4856
0
Izé
Dráma a Madách téren? Avagy egy pesti gyöngyszem :)
3077
0
Izé
1163
0
Izé
Füves nénik :)
132127
0
Izé
Második meteor Oroszrországban? Vagy az ufók szórakoznak? ;)
Másik felvétel
4510
0
Izé
„Kinek az ötlete volt?”
Szerintem fateré egy kis nézettség növelés miatt... ;)
2361
0
Izé
PEW PEW PEW PEW - lenyelt egy videójátékot
szegény madár! ;)
3363
1
Izé
A piámat azért nem hagyom itt! ;)
288269
1
Izé
Akkor most méz vagy cukor?
Azt már elég régóta tudjuk, hogy a cukor nem igazán tesz jót az emberi szervezetnek. Azon túl, hogy elhízást és fogszuvasodást okozhat, a cukorbetegség kialakulásában is jelentős szerepet játszik.
787
0
Pink Izé
Most járt le az
1 éve felrakott tippelős játékunk, amelyben megtippelhette bárki, mennyi lesz ma a bitcoin árfolyama. A (magyar idő szerinti) déli árfolyam a
Bitstampen 377,62 USD, ami a MNB középárfolyama szerint (244,840) 92456 Ft. Vagyis a nyertes BigaCubensis, gratulálunk neki, övé a nyeremény, az 1 bitcoin. :)
Játékon kívül lehet továbbra is tippelni, pl. hogy jövő ilyenkorra vagy 5 év múlva, stb. mennyi lesz az árfolyam, tönkremegy, vagy esetleg a többszörösét éri-e a bitcoin.
1499
0
Izé
Kíváncsi vagy Önmagadra? Szeretnél visszajelzést kapni arról, milyen érzéseket, gondolatokat és szándékokat tudsz tulajdonítani önmagadnak és másoknak bizonyos helyzetekben? Szeretnél egy online pszichológiai kutatás résztvevője lenni? Itt az alkalom! Tudj meg többet a cikkben a részletekről!
2793
1
Izé
Bár még csak november 6-án indult a kampány, Csepella Olivér grafikus közösségi finanszírozás keretében már összegyűjtötte a munkájához szükséges 12 000 dollárt. Csepella sikere azt jelenti, hogy egy év múlva kezünkben foghatjuk az Alkonyattól pirkadatig képregényes változatát.
A képregényben a Cicirázó bár helyett azonban a helyszín a New York Kávéház lesz, vámpírok helyett zombik keserítik meg a főhősök életét - akik nem mellesleg a magyar irodalom legmeghatározóbb alakjai. Igen, a furcsa kalandok Tóth Árpáddal, Ady Endrével, Kosztolányi Dezsővel, Karinthy Frigyessel és Babits Mihállyal esnek meg.
1384
1
Izé
Akik nem nézik a ValóVilágot, azoknak csak simán bünti: GT & De-nesh - Party Baby (Official Video)
1366
0
Izé
Lássuk, ma éppen mi gyógyítja a rákot!
Százezrek vevők az oltásellenességből, összeesküvés-elméletekből, az orvostudomány elutasításából és ezotériából gyúrt párhuzamos valóságra, ahonnan megdöbbentően népszerű alternatívmedicina-oldalak ontják magukból a tudománytalan álhíreket és csodatevő recepteket a Facebookon. Na de kinek áll ez érdekében?
1850
0
Izé
Leleplezték a Szabadon Ébredőket és a többi „alternatív” portált
„Még augusztusban foglalkoztam a Szabadon Ébredőkkel és a jelenséggel, amit a Szabadon Ébredők jelent. Kis böngészés után bárkinek világos lehet, hogy a „professzionális” hírgyárakkal, szerkesztőségekkel párhuzamosan létezik másmilyen nyilvánosság is a magyar online világban, ahol egyszerűen összetákolt honlapokon és a hozzájuk tartozó Facebook-oldalakon lelkesen keringtetnek mindenféle információt hobbitörténészek, hobbiorvosok és hobbitényfeltárók. Erre a látható számok alapján több tízezer ember vevő napról-napra. Akkor a domain.hu-n látható információk alapján írtam arról, hogy kik szerkeszthetik a Szabadon Ébredőket.”
2397
0
Izé
Királypingvineket erőszakolnak medvefókák, ártatlan őzikéket meg rókák? Mi van itt! ;D
3439
0
Izé
2008
0
Izé
Miért erőszakolnak királypingvineket a medvefókák?
„Nem lehet, hogy a királypingvinek keresik a bajt a kihívó öltözködésükkel/viselkedésükkel?” :D
4460
0
Izé
Egy őrült kakadu
bájos kacaja :)
2728
0
Izé
Öcsi bácsi gólok 2014 :)
4507
0
Izé
Oh h1 - logikai izébizé
6048
1
Game Izé
Oh h1 - logikai izébizé
3238
0
Izé
Upsz, upsz, és barna naci ;)
5573
0
Izé
Ekkora egeret még ezek a cicákok se láttak! ;)
3261
2
Izé
Mai tippelős: szerintetek mi az, ami kilóg a képen látható táskából?
A termék oldala.
5365
0
Izé
Occulus - egy igazi szemétparaszt játék! :D
6581
0
Izé
Occulus - egy igazi szemétparaszt játék! :D
7494
0
Game Izé