Czeizel Endre: Meglátszik rajtunk, hogy sosem éltünk igazi demokráciában
(bár választási rendezvény, arról esik a legkevesebb szó)
1633
0
Izé
Hadd tanuljon a gyerek! ;D
3650
2
Izé
3948
3
Izé
Tegnap elindult az
Auroracoin. Ez egy izlandi
bitcoin klón, ebben is 21 millió a plafon, de az első blokkban legyártották a felét, azaz 10,5 millió auroracoint. Ezt a 10,5 millió auroracoint az izlandiak között osztják szét, egy főre 31,8 auroracoin jut, mától fogva 1 év alatt, annak, aki kéri. Csak izlandiak kaphatják, izlandi elektronikus ID-val. Egy év múlva a maradékot megsemmisítik. A rendszer üzemeltetésében bárki részt vehet, ugyanúgy van jutalmazva mint a bitcoinnál, jelenleg 25 auroracoin egy blokk legyártása.
Jelenleg 10-15$ között mozog egy AUR (auroracoin), azaz kb. 100e Ft értéket osztanak szét most Izlandon. A postképre kattintva látható, hány %-ot osztottak ki eddig.
Historikus árfolyam.
Milyen jövőt tippeltek neki? Vennétek? Milyen mozgást tippeltek a következő 1 évre?
1821
2
Izé
A Red Bull meglehetősen látványos videója a 2014-es F1 változásokról.
7300
2
Izé
Hari és Deepti misztikus hangulatú light-box munkái
Rise and Skate
742
0
Art Izé
Brazil rendőrök önként kiszabott büntetése, egy rajtakapott graffitis részére.
4235
0
Izé
A legújabb internetes trend - celluxorcák
1738
0
Izé
Elvis valóban örök! ;)
2474
0
Izé
Gary Ridgway - Green River Killernek becézett úrra 48 gyilkosságot tudtak rábizonyítani, majd később dupláját vallotta be melyeket '80-as, '90-es években hajtott végre. Bírósági ülésen egyik áldozatának apja megbocsátott neki tettéért, és ez nem szokványos reakciót váltott ki a sorozatgyilkosból.
Te megbocsátanál neki? Hogyan reagálnál arra, ha a te családtagod lett volna az egyik áldozat?
5879
1
Izé
A Tejútrendszer új portréja
A Spitzer-űrtávcső több mint kétmillió felvételének összeillesztésével állították elő a Tejútrendszer minden eddiginél részletesebb, 360 fokos panorámaképét a NASA kutatói. A felvétel galaxisunk szerkezetének új részleteit mutatja meg, és kiderül róla, hogy valamivel nagyobb az eddig gondoltnál.
2929
4
Izé
Powered Jacket MK3 exoskeleton... 28 millió Ft-ért neked is lehet egy ilyened! ;)
4087
1
Izé
Milyen madarat nyelhetett le? :)
2745
0
Izé
Szabó Balázs Bandája feat. Julie Rens - Hétköznapi
1118
0
Zene Izé
Autóval próbáltak ráugratni a már elinduló kompra. A felelőtlen mutatvány közben egy 5 éves kislány odaveszett.
5072
0
Izé
Az utca emberét kérdezték: Kitől származik az idézet?
„Világméretű zsidó összeesküvésnek vagyunk a tanúi, amelynek célja országunk gyarmatosítása és erőforrásaink ellopása.”
a, Szálasi Ferenc
b, Adolf Hitler
c, Benito Mussolini
3846
0
Izé
Pepsi humorkodik a buszmegállóban :)
4955
2
Izé
Catarzis - kerülgetik mint macska a hot-dogot :)
3667
1
Izé
4422
0
Izé
Ha jóból is megárt a sok, akkor legyen rövid! :)
5 másodperces filmek
3519
1
Izé
F1 autó vs F/A-18 Hornet
4426
1
Izé
Cryogenic Enchelon - Fall Of The Reptiles [Grendel Remix]
850
1
Zene Izé
Építsen passzívházat egyetlen csavarhúzóval
A ház összeállításához mindössze egy akkus csavarbehajtóra van szükség, szinte úgy lehet összerakni, mintha Legóból építenénk meg: a különböző szigetelő elemeket – melyek újrafelhasznált anyagokból készülnek – fa panelek választják el egymástól. Felhúzása rendkívül alacsony költségből kihozható: 200 euró/négyzetméterból (körülbelül 60 ezer forint/négyzterméter), egy 70 négyzetméteres ingatlan felépítése tehát 4,2 millió forintból kijön, ráadásul a fűtésre sem kell sokat költeni, mivel energiafelhasználása a passzívház-sztenderdeknek is megfelel.
Az ingatlanból jelenleg úgy tűnik, egyetlen bemutató darab található Franciaországban.
6919
3
Izé
SEMARGL - Discolove
Sátáni popmetál! Lehet szörnyülködni! :D
Egy komolyabb és ütősebb szám:
Credo Revolution Zardonic Remix
835
2
Zene Izé
Santa Cruz - We Are The Ones To Fall
724
0
Zene Izé
Flúgos futam :)
3255
2
Izé
Redmer Hoekstra szürreális kreációi
829
0
Art Izé
I Saw Her Too, With Lasers
Korábbi rész
1895
0
Game Izé
Kampánybeszéde alatt pisilt be az elnök... de legalább nem sz*rik az egészre! ;)
3159
0
Izé
Ray Sipe egyik slágere... nem bünti... kattints nyugodtan! ;)
2504
0
Izé
Mit njertel meg?
2577
0
Izé
Nem túl jó a rövid távú memóriája... :)
4556
1
Izé
„Bocsi fiúk!” ;)
3811
1
Izé
„Kő, papír, dugó!” :)
2738
0
Izé
Adomány
2319
0
Izé
Rosette - esti mese nem gyerekeknek! ;)
8962
0
Izé
A nagy borsodi pártsvindli
Bizniszpártok jelöltjei és naiv idealisták egyaránt ott lesznek majd az idei parlamenti választásokon. Különösen Borsodban nagy a nyüzsgés, ahol szinte Tiszát lehetne rekeszteni az indulókkal. Van, aki a pénzért csinálja, más tenni vágyásból, és akad, aki csak szálka akar lenni a talpban.
(A képen egyébként Budai Mária országgyűlési képviselőjelölt látható)
3014
0
Izé
Még túl kicsi, nem ismeri a konzervdobozos-spárgás telefon működési elvét. :)
2354
1
Izé
Kicsit bugos a gép ;)
5710
0
Izé
Intelligens tojástartó - az igazán rendes háztartások elhagyhatatlan kelléke! ;)
2190
0
Izé