Julian Beever járdarajzai
11337
9
Izé
2819
4
Izé
Mókás állatok
6954
2
Izé
3500
0
Art Izé
3614
5
Izé
Az első fapados étterem Magyarországon
"Ötven százalékig lesznek letornázhatóak az árak a budapesti Veranda Grill&Wine étteremben, ahol a hétvégékre vezetik be a fapados üzleti modellt. Az elérhető kedvezmény mértéke egyszerre függ attól, mennyivel előre foglal asztalt valaki, illetve attól, hogy az adott időpont iránt mekkorának bizonyult addig a kereslet"
3412
2
Izé
Szasztok!
A hétvégén Balatonkenesén voltam, és az ottani lecsófesztiválon lettem figyelmes Dávid Hasselhoffra a tömegben... Mostanában nem forgat, de nyilván szolgálatban volt a piros gatyából ítélve...
7719
3
Izé
Svájc - Therme Vals
Virtuális túra
5317
0
Art Izé
Svájc - Therme Vals
Virtuális túra
5724
0
Izé
A földönkívüli slágerlistákat most ez vezeti...
2642
0
Izé
Mopszlik
4191
2
Izé
A moszkvai metróban mindig történik valami érdekes...
6763
0
Izé
A mopszok mind ilyen okosak? :)
4602
3
Izé
Egy megható videó az IGAZI apai érzésről, a törődésről...
8012
1
Izé
FOLYADÉKOT SOHA NE MELEGÍTSÜNK 2 PERCNÉL TOVÁBB MIKROHULLÁMÚ SÜTŐBEN
„Egy 26 éves fiatalembernek kedve támadt egy csésze kávéra. Elővette a csészéjét, megtöltötte vízzel és (mint már annyiszor) a mikrohullámú sütőbe tette, hogy a víz megmelegedjen. Nem emlékszem már pontosan mennyi időre állította be az órát, de arra igen, hogy azt mondta fel akarta forralni a vizet. Amikor a beállított idő lejárt, kivette a csészét a mikróból, belenézett, és csodálkozva vette észre, hogy a víz nem forrt fel. Abban a pillanatban a csésze “robbant” és egész tartalma az arcába csapódott. A csésze még épségben volt mikor eldobta, tartalmát pedig a vízben felgyülemlett energia „robbantotta fel”. Az arca tele lett hólyagokkal, arcát 1. és 2. fokú égési sebek borítják, nagy a maradandó sebhelyek valószínűsége. Bal szemén akár a látása is sérülhetett. Kórházi tartózkodása idején a kezelőorvos elmondta, hogy ez, sajnos, elég gyakori eset és figyelmeztetett, hogy soha ne melegítsünk csak vizet a mikróban. Ha vizet szeretnénk melegíteni, valamit mindig tegyünk a csészébe, fapálcikát, teafiltert stb, ami a keletkező energiát elvezeti. Sokkal biztonságosabb azonban a vizet vízforralóban melegíteni.”
A General Electric válasza:
„Köszönjük a megkeresést. Örömmel állok rendelkezésükre. Az önökhöz beérkezett e-mail tartalma megfelel a valóságnak. Mikrózott vízben és egyéb folyadékokban nem mindig keletkeznek buborékok a forráspont elérésekor. Tulajdonképpen túlhevített állapotba kerülnek, és nem keletkeznek buborékok. A túlhevített folyadék akkor fog kiforrni a csészéből, amikor megmozdítjuk, vagy például kanalat vagy teafiltert helyezünk bele. Hogy ez ne történjen meg és megelőzzük az esetleges sérüléseket, soha ne melegítsünk csészében bármilyen folyadékot két percnél hosszabb ideig. Melegítés után hagyjuk a csészét még 30 másodpercig a mikróban állni és csak azt követően vegyük ki és tegyünk bele kanalat vagy bármi mást.”
Egy technika tanár a következő magyarázatot fűzte az esethez:
„Köszönöm a mikrohullámú sütővel kapcsolatos figyelmeztetést. Nem az első eset, amellyel találkozom. Az oka egy túlhevítésként ismert jelenség. Vízmelegítés közben bármikor előfordulhat, különösen akkor, ha az edény, amelyben a vizet melegítjük új, vagy ha csak kis mennyiségű vizet melegítünk (fél csészénél kevesebbet). Az történik, hogy a víz gyorsabban melegszik föl, még mielőtt buborékok keletkezhetnének. Ha a csésze nagyon új, akkor nincsenek még rajta kisebb felületi karcolások, repedések, amelyek a buborékok képződését elősegítenék. A felgyülemlett hőt elvezető buborékok hiányában a folyadék nem kezd forrni, hanem tovább melegszik, jóval saját forráspontja fölé. Amikor azután ilyen állapotban a csészét megmozdítjuk, vagy a folyadékot megkeverjük, rohamosan beindul a buborékképződés és kiszorítja a csészéből a forró folyadékot.”
5802
0
Izé
BicycleRepairMan! :)
(Monty Python)
3699
2
Izé
Robin Hood
(Monty Python)
6681
1
Izé
Hááát... Tök jó, hogy lehet kapni.
( Nem irigylem a modelleket... )
4004
2
Izé
Már megint ezek a hülye japánok... :) Most épp gyorsivás (nem gyorsívás!)...
5541
0
Izé
Soha ne mosd ki a lovad...
3255
1
Izé
Számítógép szelíd motorosoknak
5172
1
Izé
Jómozgású kultúrlények...
10285
1
Izé
Végre megnyugodhatunk mi, zseni férfiak
"Annak a nőnek, aki zsenihez megy feleségül, valószínűleg bele kell törődnie abba, hogy meg fogják csalni. Desmond Morris antropológus, etnológus szerint azonban nem a férfi, hanem DNS-e a felelős ezért."
15025
0
Izé
Mr. T Treat your mother right
Mr. T's BE SOMEBODY!
4078
0
Izé
Drága a mozijegy?
Unod a sorbanállást?
Órákat ülni unalmas filmeken?
ENNEK VÉGE: Mozifilmek 30 másodpercbe sűrítve
Kedvenc:
Ponyvaregény
Cápa
10201
14
Izé
A tábla mögött 67 mexikói áll. :)
5905
1
Izé
Mozgó írógép-kép, ismertebb nevén ASCII karakterekből személyek karakterei a filmvásznon.
5197
0
Izé
Nathan Sawaya sokat legozott gyerekkorában... még most se nőtt ki belőle
4185
1
Izé
"Csapj le a mogyorókra" c. mókusreptetéses játékizé
5803
0
Game Izé
"Csapj le a mogyorókra" c. mókusreptetéses játékizé
5101
1
Izé
Tök jó számítógép
2218
0
Izé
Akár a képaláírásos kategóriába is mehetne, de azt most írjatok inkább Ti...
3463
0
Izé
Hogy a motormániások se maradjanak ki a jóból...
3040
3
Izé
Pac Man: The Movie
A nyár legígéretesebb filmjének előzetese!
4497
0
Film Izé
Pac Man: The Movie
A nyár legígéretesebb filmjének előzetese!
5240
2
Izé
Szülinapi ajándék... avagy miért jó sejknének lenni ;)
A képeken látható szigetet (ami a Worlds island project egyik szigete Dubaiban) Sheikha Hind Al-Maktoum kapta születésnapjára férjétől, Sheikh Mohammed Bin Rashedtől.
Te milyen ajándéknak örültél legjobban?
8463
4
Izé
Átalakított számítógépházak
Ez épp egy aszteroida akar lenni...
5461
4
Izé
Monitor PC
5257
0
Izé
Miss Universe 2006
The Worlds Most Beautiful Women
29907
3
Izé
Az alábbi régi favicc jut erről eszembe:
Az öreg székely bácsi felmegy Pestre az állatkertbe, hogy életében legalább egyszer lássa azt. Nagyon tetszik neki, sorra nézi az állatokat: a majmokat, a tigriseket, struccokat, stb. Odaér a zsiráfok kifutójához. Nézi a zsiráfot, nézi, csóválja a fejét. Már vagy egy órája bámulja tátott szájjal, mire hitetlenkedve csak ennyit tud mondani:
- Márpedig ilyen állat nincs!!!
7130
4
Izé