Ezentúl minden héten felrakunk egy postot, amire a kommentek között várjuk a post általatok megfogalmazott "címét".
Ti mit írnátok alá szövegnek?
A legviccesebb, legkreatívabb, frappánsabb vagy érdekes "post címekről" a zsűri dönt (abc sorrendben: Bakeyoo, bungle, Errtu, Luflee, Maccoyi, rezlavor, st.one), a nyertesek jutalma pedig Izés bögre és póló.
Várjuk tehát legelsőnek a fenti posthoz az értékes hozzászólásokat, címadásokat! A post kikerülése után 48 óráig lehet "nevezni". :)
Frissítés:
A zsűri vitaminban elmélyült hosszas tanácskozás után úgy döntött, négyen is megkapják a nyereményeket (zárójelben a nyertes kommentek száma): eNMi (4), Lako (66/67), Miri Z (11), republic666 (155). Természetesen a többieknek is gratulálunk a jobbnál jobb (el)nevezésekért, és ne feledjétek, ezen a héten is lesz címadó pályázat! :)
1619
4
Izé
Hollandiában került bemutatásra ez az ipari robot, ami felismeri a beérkező kocsit, lecsavarja a tanksapkat, majd megtankolja a kocsit.
811
0
Tech Izé
Ebből a videóból is látszik, ha baj van, az ember ott segít ahol tud... :D
9776
1
Izé
Sörkilövő szerkezet, hogy ne kelljen felállni a sörért... :)
4268
0
Izé
A világ legmélyebb búvármedencéje. A
Nemo 33 névre keresztelt uszoda 33 méter mély, 2,5 millió liter vizet tartalmaz és napenergiával fűtik fel a kívánatos 30 Celsius fok körüli hőmérsékletre. A medencét tudományos célra és búvároktatásra használják. Tervezője John Beernaerts aktív búvár. A hét év alatt felépült uszoda 3,2 millió euróba került.
8876
0
Art Izé
A világ legmélyebb búvármedencéje. A
Nemo 33 névre keresztelt uszoda 33 méter mély, 2,5 millió liter vizet tartalmaz és napenergiával fűtik fel a kívánatos 30 Celsius fok körüli hőmérsékletre. A medencét tudományos célra és búvároktatásra használják. Tervezője John Beernaerts aktív búvár. A hét év alatt felépült uszoda 3,2 millió euróba került.
9295
3
Izé
FOLYADÉKOT SOHA NE MELEGÍTSÜNK 2 PERCNÉL TOVÁBB MIKROHULLÁMÚ SÜTŐBEN
„Egy 26 éves fiatalembernek kedve támadt egy csésze kávéra. Elővette a csészéjét, megtöltötte vízzel és (mint már annyiszor) a mikrohullámú sütőbe tette, hogy a víz megmelegedjen. Nem emlékszem már pontosan mennyi időre állította be az órát, de arra igen, hogy azt mondta fel akarta forralni a vizet. Amikor a beállított idő lejárt, kivette a csészét a mikróból, belenézett, és csodálkozva vette észre, hogy a víz nem forrt fel. Abban a pillanatban a csésze “robbant” és egész tartalma az arcába csapódott. A csésze még épségben volt mikor eldobta, tartalmát pedig a vízben felgyülemlett energia „robbantotta fel”. Az arca tele lett hólyagokkal, arcát 1. és 2. fokú égési sebek borítják, nagy a maradandó sebhelyek valószínűsége. Bal szemén akár a látása is sérülhetett. Kórházi tartózkodása idején a kezelőorvos elmondta, hogy ez, sajnos, elég gyakori eset és figyelmeztetett, hogy soha ne melegítsünk csak vizet a mikróban. Ha vizet szeretnénk melegíteni, valamit mindig tegyünk a csészébe, fapálcikát, teafiltert stb, ami a keletkező energiát elvezeti. Sokkal biztonságosabb azonban a vizet vízforralóban melegíteni.”
A General Electric válasza:
„Köszönjük a megkeresést. Örömmel állok rendelkezésükre. Az önökhöz beérkezett e-mail tartalma megfelel a valóságnak. Mikrózott vízben és egyéb folyadékokban nem mindig keletkeznek buborékok a forráspont elérésekor. Tulajdonképpen túlhevített állapotba kerülnek, és nem keletkeznek buborékok. A túlhevített folyadék akkor fog kiforrni a csészéből, amikor megmozdítjuk, vagy például kanalat vagy teafiltert helyezünk bele. Hogy ez ne történjen meg és megelőzzük az esetleges sérüléseket, soha ne melegítsünk csészében bármilyen folyadékot két percnél hosszabb ideig. Melegítés után hagyjuk a csészét még 30 másodpercig a mikróban állni és csak azt követően vegyük ki és tegyünk bele kanalat vagy bármi mást.”
Egy technika tanár a következő magyarázatot fűzte az esethez:
„Köszönöm a mikrohullámú sütővel kapcsolatos figyelmeztetést. Nem az első eset, amellyel találkozom. Az oka egy túlhevítésként ismert jelenség. Vízmelegítés közben bármikor előfordulhat, különösen akkor, ha az edény, amelyben a vizet melegítjük új, vagy ha csak kis mennyiségű vizet melegítünk (fél csészénél kevesebbet). Az történik, hogy a víz gyorsabban melegszik föl, még mielőtt buborékok keletkezhetnének. Ha a csésze nagyon új, akkor nincsenek még rajta kisebb felületi karcolások, repedések, amelyek a buborékok képződését elősegítenék. A felgyülemlett hőt elvezető buborékok hiányában a folyadék nem kezd forrni, hanem tovább melegszik, jóval saját forráspontja fölé. Amikor azután ilyen állapotban a csészét megmozdítjuk, vagy a folyadékot megkeverjük, rohamosan beindul a buborékképződés és kiszorítja a csészéből a forró folyadékot.”
5706
0
Izé