REGISZTRÁLOK BELÉPEK

Megjegyez
Amit már eddig is tudtunk...
5414 0 0 Izé
FOLYADÉKOT SOHA NE MELEGÍTSÜNK 2 PERCNÉL TOVÁBB MIKROHULLÁMÚ SÜTŐBEN

„Egy 26 éves fiatalembernek kedve támadt egy csésze kávéra. Elővette a csészéjét, megtöltötte vízzel és (mint már annyiszor) a mikrohullámú sütőbe tette, hogy a víz megmelegedjen. Nem emlékszem már pontosan mennyi időre állította be az órát, de arra igen, hogy azt mondta fel akarta forralni a vizet. Amikor a beállított idő lejárt, kivette a csészét a mikróból, belenézett, és csodálkozva vette észre, hogy a víz nem forrt fel. Abban a pillanatban a csésze “robbant” és egész tartalma az arcába csapódott. A csésze még épségben volt mikor eldobta, tartalmát pedig a vízben felgyülemlett energia „robbantotta fel”. Az arca tele lett hólyagokkal, arcát 1. és 2. fokú égési sebek borítják, nagy a maradandó sebhelyek valószínűsége. Bal szemén akár a látása is sérülhetett. Kórházi tartózkodása idején a kezelőorvos elmondta, hogy ez, sajnos, elég gyakori eset és figyelmeztetett, hogy soha ne melegítsünk csak vizet a mikróban. Ha vizet szeretnénk melegíteni, valamit mindig tegyünk a csészébe, fapálcikát, teafiltert stb, ami a keletkező energiát elvezeti. Sokkal biztonságosabb azonban a vizet vízforralóban melegíteni.”

A General Electric válasza:

„Köszönjük a megkeresést. Örömmel állok rendelkezésükre. Az önökhöz beérkezett e-mail tartalma megfelel a valóságnak. Mikrózott vízben és egyéb folyadékokban nem mindig keletkeznek buborékok a forráspont elérésekor. Tulajdonképpen túlhevített állapotba kerülnek, és nem keletkeznek buborékok. A túlhevített folyadék akkor fog kiforrni a csészéből, amikor megmozdítjuk, vagy például kanalat vagy teafiltert helyezünk bele. Hogy ez ne történjen meg és megelőzzük az esetleges sérüléseket, soha ne melegítsünk csészében bármilyen folyadékot két percnél hosszabb ideig. Melegítés után hagyjuk a csészét még 30 másodpercig a mikróban állni  és csak azt követően vegyük ki és tegyünk bele kanalat vagy bármi mást.”

Egy technika tanár a következő magyarázatot fűzte az esethez:

„Köszönöm a mikrohullámú sütővel kapcsolatos figyelmeztetést. Nem az első eset, amellyel találkozom. Az oka egy túlhevítésként ismert jelenség. Vízmelegítés közben bármikor előfordulhat, különösen akkor, ha az edény, amelyben a vizet melegítjük új, vagy ha csak kis mennyiségű vizet melegítünk (fél csészénél kevesebbet). Az történik, hogy a víz gyorsabban melegszik föl, még mielőtt buborékok keletkezhetnének. Ha a csésze nagyon új, akkor nincsenek még rajta kisebb felületi karcolások, repedések,  amelyek a buborékok képződését elősegítenék. A felgyülemlett hőt elvezető buborékok hiányában a folyadék nem kezd forrni, hanem tovább melegszik, jóval saját forráspontja fölé. Amikor azután ilyen állapotban a csészét megmozdítjuk, vagy a folyadékot megkeverjük, rohamosan beindul a buborékképződés és kiszorítja a csészéből a forró folyadékot.”
5795 0 7 Izé
Sünilány: Jah, bocsi, még az (azt hiszem akril alapú) festékben tehet kárt.
Sünilány: Már nem azért, azok a bogrék nem bevonva vannak anyagokkal, hanem SZAR minőségű kínai piaci m [...]
Lilu__cica: Tegnapelőtt a macskám kajáját melegítettem mikróban. Még jó, hogy csak 30 mpre tettem be, p [...]
Mind a 7 komment
Berényi Miklós és Magdi néni titkos gyereke
4920 2 11 Izé
Ficánka: Egész jó.
Ghosty: Csak a Vilibá meg ne tudaj :)
blabla: Amilyen az apja meg az anyja, olyan csúnya a gyereke!!!!!!!!!!!!
Mind a 11 komment
Már megint ezek a hülye japánok... :) Most épp gyorsivás (nem gyorsívás!)...
5532 0 0 Izé
És ezt nekem innen kell megtudnom...
(mármint hogy klónozni tilos)
1503 0 0 Izé
Fotóbótos állatmutációk
7444 6 2 Izé
Shando: Erszényes delfin, rozmár csimpánz... ááááá Nagyon, de nagyon jók! :D
bandee1219: Hát ezek kurta jók! ^^
Salvador Dali által inspirált képek digitális manipuláció nélkül
4738 0 2 Art Izé
bandee1219: Milyen Pali? XD
Bogar: Gyönyörű
Salvador Dali által inspirált képek digitális manipuláció nélkül
4997 5 3 Izé
Andra: ezek eszméletlen jók
bandee1219: Milyen Pali? XD
Bogar: Gyönyörű
Inzultálják a magyarok a teheneket

Gyónjátok meg, ti mit csináltatok velük? ;)
3460 1 12 Izé
Schabee: még szerencse h csak negatív dolgokban tudunk utóbbi időben elsők lenni bunkóság rulez
Schabee: tök jó, h ebben is elsők vagyunk!
bandee1219: Ezen átsiklott :)
Mind a 12 komment
Asszem no comment köll ezekhez. Csinos a magyar lány, no!
98630 4 11 Izé
jbsanko: tuti, nagyon jok
Nono: Ha nem azzal lenne elfoglalva az, aki nem így néz ki, hogy ocsárolja a sexis lányokat, lehet hog [...]
Nash: mit zavat az titeket hogy ő szép ti meg nem!!!! ez van szokjatok hozzá! nem lehet mindenki szép! [...]
Mind a 11 komment
Drága a mozijegy?
Unod a sorbanállást?
Órákat ülni unalmas filmeken?
ENNEK VÉGE: Mozifilmek 30 másodpercbe sűrítve

Kedvenc: Ponyvaregény
Cápa
10184 14 2 Izé
bandee1219: Most már csak így nézek filmet. XD
respo: Aki kibirja a nyuszis titanicot visitás nélkül.. :D
Valószínű ő már megtalálta a 3 különbséget ebben a játékban. ;)
6917 3 6 Izé
bandee1219: Ilyenkor én már alapból lehalkítom... >(
Hunterguy: ezt én ismerem már régota
Hulla: Ez nagyonkész!
Mind a 6 komment
Te mit rajzoltatnál a napocskával magadra?
3476 2 8 Izé
bandee1219: Hát nem ezeket, az biztos, de inkább semmit.
luna: aaaaahhh ez aztán a fantázia :D
luna: aaah ez aztán a fantázia :D
Mind a 8 komment
Lakókocsiban nyaralni olyan macerás...
11031 0 5 Autó Izé
Tibii87: háááát elég prolis
bandee1219: Vagy esetleg ez? http://blog.kornemuz.com/?2006/10/27/265-une-planque-discrete
Ficánka: Minimum 5-öt.De én inkább ezt választanám.Eladom a házunkat,aztán ebben lakunk.Bár egy kicsi [...]
Mind a 5 komment
Lakókocsiban nyaralni olyan macerás...
10994 9 5 Izé
Tibii87: háááát elég prolis
bandee1219: Vagy esetleg ez? http://blog.kornemuz.com/?2006/10/27/265-une-planque-discrete
Ficánka: Minimum 5-öt.De én inkább ezt választanám.Eladom a házunkat,aztán ebben lakunk.Bár egy kicsi [...]
Mind a 5 komment
A jövő konyhája

Egy másik videó - kicsit részletesebben elmagyarázva
5062 0 0 Izé
Amint azt az alábbi videó is tanúsítja, a túl sok tévézés súlyos mentális deformációt okozhat elsősorban a fiatalok körében, mely magatartás-zavarral, idegrendszeri elváltozásokkal és egyéb maradandó vagy végzetes következményekkel járhat.

Crazy Frog Bros
8581 1 10 Izé
bandee1219: Az eredeti is kurva szar, ez a két pöcs nem fogja velem megszerettetni, az biztos!
suvomi: ölési szint 10 :) ezek rosszabbak mint az AL kaida.
Imi: Szerintem valamit a kajájukba is rakhattak...
Mind a 10 komment
Szalacsi és mások.
6243 1 0 Izé
Menő manó fanoknak
13301 6 8 Izé
kredencz: Régi szép idők.
bandee1219: Retro
qukac: Nagggyon szeretem,ifjúkorom szép emléke..
Mind a 8 komment
Hogy a motormániások se maradjanak ki a jóból...
3033 3 0 Izé
Pac Man: The Movie
A nyár legígéretesebb filmjének előzetese!
4475 0 3 Film Izé
bungle: Lacpas küldte: http://www.youtube.com/watch?v=hZWYwYqbfuM
bandee1219: Batman, Pókember sírva irígykedik. :)
baba: Lehet, hülye kérdés, de ez most tényleg volt filmben? :D A szórakoztatóipartól már semmi sem [...]
Pac Man: The Movie
A nyár legígéretesebb filmjének előzetese!
5235 2 3 Izé
bungle: Lacpas küldte: http://www.youtube.com/watch?v=hZWYwYqbfuM
bandee1219: Batman, Pókember sírva irígykedik. :)
baba: Lehet, hülye kérdés, de ez most tényleg volt filmben? :D A szórakoztatóipartól már semmi sem [...]
Szülinapi ajándék... avagy miért jó sejknének lenni ;)

A képeken látható szigetet (ami a Worlds island project egyik szigete Dubaiban) Sheikha Hind Al-Maktoum kapta születésnapjára férjétől, Sheikh Mohammed Bin Rashedtől.

Te milyen ajándéknak örültél legjobban?
8456 4 7 Izé
bungle: cancer1 küldte: http://damncoolpics.blogspot.com/2007/10/michael-schumacher-given-island-by.html Mo [...]
bandee1219: Jó' megy.
bungle: http://archibase.net/archinews/14050.html
Mind a 7 komment
Függőágyak
(nem, nem tudom hol lehet kapni, csinálj magadnak, jó?)
6515 7 11 Izé
bandee1219: Hát ez faxa és helytakarékos is!
samath georg: ja és 5.1-es rendszert ne vegyél mert ha ez beindul a felét nem fogod tudni hogy honnan hallod!!! [...]
samath georg: ha megunod a szobádat akkor nagyon könnyű lesz átrendezni,csak forditassz az ágyon egy felet [...]
Mind a 11 komment
Kicsit elkésve, de azért még talán időben... az ize.hu gratulál Marsi Anikó, Palik László és az RTL Klub közös babájának!
5831 0 12 Izé
Máln@: Az RTLklubb Fókusz c. műsorának a MArsi Ancsi az egyik műsorvezetője,a Palik meg mittomén ^-^
Bogar, Virág: Az én barátnöm is szült gyereket.Ő vele senki nem foglalkozik. Ki az a Marsi Anikó és Palik L [...]
szellike: Igenis,hogy minden KISMAMA SZTÄR äs nem csak a sztär kismamäk sztärok.Ezärt tessäk beletenni [...]
Mind a 12 komment
Az ilyen embert igazán tudom tisztelni.

Második része illetve a frankó "live".
8069 1 5 Izé
rivaul: uj link: http://www.youtube.com/watch?v=5_Eo-dY63rY&feature=related
Lordy: Nem, sztem nem tud állni a lábain. Eléggé gyengének, fejletlennek tűnnek hozzá képest. Meg e [...]
Jáózsi: Szerintem tudja mozgatni a lábát csak megtartani nem birja velük a testét ezért kell neki a man [...]
Mind a 5 komment
Márvoltmásholittmégnemkitérdekel kategória
Gát véder 2
Az 1. rész meg itten jól
(na jó, azért Szalacsit és társait már köszönjük nem kérjük...)
6418 2 4 Izé
bandee1219: Nem értitek? A gátvébelem speciális dolog... ^^
edis: most milyen nyelven kell beszelni?????????
Sharxi: Mentés. De egy csomo helyen fent van bárhonét letudod szedni ha innen nem sikerűl.
Mind a 4 komment
Teljes képernyőben told végig…majd nézzél körül picit
20086 0 22 Art Izé
rivaul: Oks ezen megkékültem :O Kurvajó!!!! nyehőce thx a linket :D
xontflong: Tudok mégegy ilyet! Reggel nézzétek a mokkában az ,,üzenőfalat" alul egy ideig, majd nézzetek [...]
margo08@citromail.hu: ez nagyon cool k.... jo csak a szemenek nem
Mind a 22 komment
Teljes képernyőben told végig…majd nézzél körül picit!
21772 9 24 Izé
Andra: csak egy kicsit fájdult bele a szemem. :D
Cheebeeke: nekem fél perc után könnyezett a szemem...amikor meg körülnéztem akkor meg azt hittem leesek a [...]
rivaul: Oks ezen megkékültem :O Kurvajó!!!! nyehőce thx a linket :D
Mind a 24 komment
Légifotók Magyarország településeiről
10598 0 2 Art Izé
bandee1219: nyilván az az összas, amit látsz, de miért ilyen kicsik a képek, >(
tibi: Ez az osszes?
Légifotók Magyarország településeiről
11423 13 2 Izé
bandee1219: nyilván az az összas, amit látsz, de miért ilyen kicsik a képek, >(
tibi: Ez az osszes?
Coca-cola reklám magyar internetsztárokkal
5050 6 4 Izé
rivaul: ;)
bungle: Módosítottam a linket. rivaul, köszi, hogy megkerested és beírtad a címet (mindenkinek ezt ké [...]
bandee1219: Mennyivel jobb ez így, mint úgy, hogy pl. "Nix fenn. :(" v. "törölve..." :)
Mind a 4 komment
Megjött a loituma magyar oldala :DDD
8392 5 17 Izé
eol: Igen, én is arra gondoltam :) Igazából a hang érdekes a linken, a videó nem annyira. A zene a l [...]
bandee1219: De én bungle hozzászólására írtam. Ott én nem hallok most hangot, csak egy 1000 éves break v [...]
bungle: Mert annyira nem nagy szám, hogy új postként kikerüljön. A hasonló témájú oldalakat/izéket [...]
Mind a 17 komment
"Csak sok köcsög van..."
Értelmiségiek mikrofonvégen
9318 10 10 Izé
Fireblade1000: mocskos cigányok!!
Laci: Holnap május egy egyesek otthon pihennek, mások dolgoznak, többiek kimozdulnak. Mindenkinek e 4s [...]
bandee1219: Még jó, hogy vannak ilyen becsületes, jó emberek....
Mind a 10 komment
Valakinek már megint sok ideje volt...
5723 4 6 Izé
lori: nem semmi
dude: Te most végignézel minden izét és írsz mindegyikhez egy kommentet? :)
bandee1219: Fő a biztonság! :)
Mind a 6 komment
Esetleg egy üzleti ebéd 50 méter magasan...?
2677 0 2 Izé
bungle: www.funpic.hu/hu/kategoriak/egyeb-foto/52032_?categoryId=10&position=&large=1
bandee1219: Nem rossz, de szélben ez beleng, mint állat, ha már nincs kikötve.
Az alábbi régi favicc jut erről eszembe:
Az öreg székely bácsi felmegy Pestre az állatkertbe, hogy életében legalább egyszer lássa azt. Nagyon tetszik neki, sorra nézi az állatokat: a majmokat, a tigriseket, struccokat, stb. Odaér a zsiráfok kifutójához. Nézi a zsiráfot, nézi, csóválja a fejét. Már vagy egy órája bámulja tátott szájjal, mire hitetlenkedve csak ennyit tud mondani:
- Márpedig ilyen állat nincs!!!
7126 4 13 Izé
lb7: Úgy néz ki, mint egy soklábú nyuszi :)
bandee1219: De mekkora lehet? Nem látszik sajna.
Beni0503: Na ÉN tudom mi ez... Bolivia bogár,a video fölé van írva.
Mind a 13 komment
Mario Lalich
3282 0 3 Art Izé
bandee1219: Komoly ötletei vannak :)
Isti: Nemis tudtam hogy leteznek az "amish choppers"
gyalogos: Khon, Moricz és Grün elhagyták egyiptomot.
Mario Lalich
3755 0 3 Izé
bandee1219: Komoly ötletei vannak :)
Isti: Nemis tudtam hogy leteznek az "amish choppers"
gyalogos: Khon, Moricz és Grün elhagyták egyiptomot.
Jill Greenberg - The Manipulator
6216 0 4 Art Izé
bandee1219: Jók!
SomloiGaluska: HEHHEHHE!!! :DDD
gzsuzsi: Haláli póóz!
Mind a 4 komment
Régebbi postok...