Ol' Dirty Bastard - Got Your Money (featuring Kelis)
1968-2004 R.I.P.
Jones 1992-ben kezdte zenei pályafutását: két unokatestvérével, Gary Grice-al (ismertebb nevén GZA-val) és Robert Diggs-el (azaz RZA-val) közösen megalapította a Wu-Tang Clan nevű formációt. A később kilenc fősre duzzadt csapat első sikereit az Enter the Wu-Tang (36 Chambers) című lemezzel érte el, az 1997-es folytatással - Wu-Tang Forever - pedig az amerikai toplisták első helyére is felkerültek.
472
3
Zene Izé
Anathema - Deep
Tool és Placebo ötvözetnek hat a zenéjük. A doom metal egyik alappillére az együttes.
Mejegyzés: Nem, nem tőle van a felhasználónevem lenyúlva.. csak így sikerült...
Még egy jó nóta:
Judgement
322
0
Zene Izé
Tanya Stephens - It's a pity
Az 1990-es évek egyik legfontosabb
reggae énekesnője. Legismertebb száma a "Yuh Nuh Ready Fi Dis Yet", amely szerepelt a Reggae Gold 1997 című válogatáson is. Az "It's a Pity", száma hozta meg számára a nemzetközi ismertséget.
637
2
Zene Izé
Mastodon - Iron Tusk
Zseniális dal, egy zseniális előadótól. Érdemes meghallgatni pár másik számukat is, aki a thrash, doom, stoner műfajokat szereti, annak a Mastodon igazi csemege lehet.
Capillarian Crest
Sleeping Giant
This Mortal Soil
Honlapjuk
Magyar cikk róluk:
ITT
371
0
Zene Izé
Bikini - Ha volna még időm
312
1
Zene Izé
Unearth - Zombie autopilot
Egyik első metalcore banda.
263
0
Zene Izé
Légzőgyakorlat. A temetők meg üresek.
14675
4
Izé
Az
OLPC (One Laptop Per Child) alapítója, Nicholas Negroponte bemutatta a következő XO laptop koncepcióját, ami egyszerűen fantasztikus! Kb. fele akkora mint az
XO 1.0, mérete egy átlagos könyvé lenne, így sokkal könnyebb az iskolába vinniük a gyerekeknek. Nincs hagyományos billentyűzete és touchpad-je sem. Van viszont két érintőképernyője, ezek helyettesítik az egeret és a szövegbevitel hagyományos módját. A főképp fejlődő országoknak szánt noteszgép tervezett árát 75 dollárban jelölték meg.
1623
0
Tech Izé
Neked még nincs Apple PowerBook fülbevalód??! Gyorsan
szerezz egyet! :]
812
1
Tech Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunk - és egyben a mai macskás poszt :) - főszereplője a
vörös macskamedve, vagy kis panda, esetleg vörös panda. Akik
Firefox -ot használnak, azoknak már régóta ismerős lehet, egyébként a Budapesti Állatkertben 1990 decembere óta
látható ez a különleges állatfaj, s azóta arra is volt példa, hogy e ritka állatok szaporodtak Budapesten. A
Szegedi Vadasparkban is megtalálható. Imádnak
fára mászni (mint a macskák) és
nyalakodni is szeretnek (mint a macskák). :)
3602
8
Izé
Snoop Dogg ft Nate Dogg, Kurupt & Warren G - It Aint No Fun
Snoop „Doggy” Dogg (eredeti nevén Cordozar Calvin Broadus, Jr.; született: 1971. október 20-án a kaliforniai Long Beach-en) amerikai rapper, színész. A Snoopy becenevet anyjától kapta a nézése miatt. A Long Beach-i Polytechnic (műszaki) középiskolába járt. A Rollin' 20 Crips nevű banda tagja volt. Unokatestvérével Nate Doggal és Warren G-vel (aki Dr. Dre féltestvére) kezdett zenélni. Ők alapították a 213-t ami Long Beach körzetszáma volt, a banda tagjai között ott volt még Lil' 1/2 Dead is.
Több info...:
Wikipedia
Pár száma Dre-vel, Nate Dogg-al, Warren G-vel és a többi Mesterrel...:)
Snoop Dogg, Ice Cube and Lil' Jon - Go to church
Snoop - Gin and Juice
Snoop Dogg - Doggfather
Snoop Dogg-Doggy Dogg World
Snoop Dogg ft Pharell - Beautiful
Snnop Dogg - Who Am I? (What's My Name ?)
Snoop Dogg Feat. Nate Dogg & Xzibit - Bitch Please
Snoop Dogg & Warren G - Groupie luv (G-funk remix)
588
3
Zene Izé
Vodka a tubusban
A 10.5% alkoholtartalmú szeszesitalt áfonya, citrom, és "energia" ízesítésben lehet kapni. A
Go Wodka Extreme első ránézésre nem különbözik egy fogkrémes tubustól, ebből kell kiszopogatni az alkoholos italt.
Bonus cikk:
ehető vodka és gin-tonik zselé.
Itt pedig a hírhedt vodka zselé receptje, amitől állítólag nagyon könnyen be lehet baszcsizni. ;)
Hozzávalók: 2 zacskó tortazselé/aszpik, fél lityó vodka, 2 evőkanál cukor. Elkészítjük a zselét (a zacskó hátulján rajta van, hogyan kell), de az előírtnál 20%-al kevesebb folyadékkal. Amikor készen van, egy téglalap alakú edénybe töltjük, de jégkockatartókba is lehet. A cukrot elkeverjük benne, majd 2-5 percet állni hagyjuk, míg le nem hül, de még nem dermed meg. Ekkor adjuk hozzá a vodkát és óvatosan elkeverjük, hűtőbe rakjuk. Megdermedés után 2x2cm-es kockákra vágjuk föl és mignon-os papíron tálaljuk. FIGYELEM: 3-4 kocka = feles!
2996
9
Izé
A professzionális japán masszázsfotel a legújabb technológiával készül! Rendkívül magas minőségben, megbízhatóan nyújtja a frissítő-pihentető masszázs élményét, exkluzív kivitele, valódi bőr borítása és egyedi megjelenése révén egyszerre díszíti a lakást és kényezteti az embert, minimális fogyasztás mellett nyújtva maximális élményt.
5853
2
Izé
A világ leghosszabb hajú embere. Ami a fején van az, nem turbán, a 6,2 méteres haja van benne...
7120
0
Izé
Állandó rovatunk kicsit pihengetett, de Hollywood végre újabb médiaanyagokkal árasztotta el a világhálót, így lesz mit megosztani. Lesz vadonatúj Batman: The Dark Knight plakát, X-Akták első kedvcsináló, aztán új Múmia első trailer és az ifjú Indiana Jones palánta, Shia LaBeouf thrillerje, az Eagle Eye is bemutatkozik.
3784
0
Film Izé
Állandó rovatunk kicsit pihengetett, de Hollywood végre újabb médiaanyagokkal árasztotta el a világhálót, így lesz mit megosztani. Lesz vadonatúj Batman: The Dark Knight plakát, X-Akták első kedvcsináló, aztán új Múmia első trailer és az ifjú Indiana Jones palánta, Shia LaBeouf thrillerje, az Eagle Eye is bemutatkozik.
3941
1
Izé
Corvus Corax - Dulcissima
A Corvus Corax napjaink talán legérdekesebb zenekara, melynek zenei öröksége egészen ezer évvel korábbra nyúlik vissza, a középkor kezdeteihez. Aposztrofálják középkori zenének, de "középkori rock-nak" is a muzsikájukat, egy biztos, nem lehet szó nélkül elmenni mellettük. Hangszereik kizárólag a középkori formáknak felelnek meg, de nem vetik meg a népi hangszerek szerepeltetését sem. A zenekar '89-es megalakulása óta töretlen népszerűségnek örvend és válogatás vm. koncertfelvételekkel együtt 17 lemezt csináltak eddig. Olyan muzsika ez, melytől hippokraszt (középkori fűszeres bor, néha ma is csinálják hol vörösborból, hol fehér édes borból) támad kedve inni az embernek.
373
0
Zene Izé
AT VANCE - Money Money Money (Tribute To ABBA)
1998-ban alakult német power-, neoclassik-, heavy metal stílusjegyeket mutató hangzással, túl a nyolcadik albumon.
627
0
Zene Izé
Egy megrázó esküvő
8383
0
Art Izé
Egy megrázó esküvő
8791
2
Izé
Újabb mangás játék a sorozatszerű fehér-fekete képek kedvelőinek! Nyeremény a MANGATTACK gondozásában megjelentetett Micuki Rjóko: A káosz kapui mangasorozat első része (minél többen ráizgultok, annál több pld.). Itt lehet válaszolni (kommentként), aztán kisorsoljuk, ilyenek. A válaszok beérkezési határideje hétfő nulla óra nulla perc. A kérdések után megadott lehetséges válaszok közül kell választanotok, ami itt nem szerepel, az nincs is.
Kérdések:
1.: Melyik hazai könyvkereskedés árul május 23-án 16 óra és május 26-án 10 óra közt 30% kedvezménnyel képregényeket egy "Hihetetlen Hétvége" keretében? (Lehetséges válaszok: Líra, Libri, Alexandra, Bookline)
2.: Hány új sorozatot indított útjára hazánban 2008 tavaszán a Mangattack? (Lehetséges válaszok: 3, 4, 6, 8)
3.: Hány részes lesz (a jelenlegi tervek alapján) A káosz kapui mangasorozat? (Lehetséges válaszok: 1, 3, 4, 5)
Mentő kérdés (4.): A világ mely országában értékesítik a legtöbb mangát? (Lehetséges válaszok: USA, Japán, Franciaország, Németország).
Frissítés:
A helyes megfejtések:
1. Bookline
2. 4
3. 3
4. Japán
A helyes megfejtők közül pedig a következő öt emberke reménykedhet, hogy a kézbesítést végző cég munkatársai nem kedvelik a mangát és teszik a bögrék-pólók mellé a nyereményeket:
Hakuren, Aniko-Chan, halaszpal, andyka014, mucki
Különdíjas papaluige, akin nincs sapka, de most újra elpostázzuk a sapit, hátha...
A nyertesekkel privát üzenet formájában fogjuk felvenni a kapcsolatot, ezért legyenek kedvesek és figyeljék a regisztrációnál beállított mailcímüket.
Köszönöm a figyelmet, oszoljunk kérem, nincs itt semmi látványosság.
2223
1
Izé
9 méter magas "homokszökőkút" - Ahsaa City, Szaúd-Arábia
"Eszméletleeeen... ott kavar! Odanézz mekkora tőőőcséééér!!!" ;)
7250
1
Izé
Oscar, a pucér madár :)
3156
1
Izé
A amerikai Darkest Hour 1995-ben alakult, az utóbbi 12 év alatt nemhogy kinőttek az undergroundból, hanem maguk mögé állították a kortárs hardcore/metal mezőny nagyrészét. Gyakran koncerteznek kishazánkban is.
Bővebb leírás
376
0
Zene Izé
Egy kis érdekesség: A Mojszejev-féle előadásmód a breakdance gyökere? :DD
(Valójában egyre inkább bizonyossá válik, hogy a világban orosznak ismert bravúros stílusú tánc nem más, mint a magyar
hajdútánc).
"A források hangsúlyozzák a tánc szilaj, dobogós jellegét (toborzók), kiemelik szinte AKROBATIKUS UGRÓ ÉS GUGGOLÓ, FÖLDHÖZ LAPULÓ FIGURÁIT, s a táncot kísérő karjátékról, valamint ritmikus kiáltásokról is tesznek említést."
Kieg.: A leírások szerint kora egyik legjobb hajdútáncosa Balassi Bálint volt.
2773
5
Izé
Falx Salker - napelemes, elektromos-hibrid meghajtású repülő
A gépbe egy extra takarékos 100 lóerős robbanómotor kerül, melyre rásegítenek a napelemek, így képes 10 liter benzinnel egy órát a levegőben tölteni.
1364
0
Tech Izé
Rage Against The Machine - Bulls on Parade
-és ez még nincs itt.. pedig igazi legenda-
(De van :) - Purple)
305
3
Zene Izé
Fonográf - Vihar előtt
Erről a dalról nem tudom mit írjak. Én az esőt nagyon szeretem, és ezt a koncertfelvételt különösen. Nem hiszem, hogy bármit is áthallani vagy politikai irányba mozdítani kéne ezen: az
Illés és a
Fonográf még sok nemzedéken át megmaradó és élvezhető, bulis és gondolkodtató zenéket adott nekünk. Ha ezek az emberkék nem ide születnek, és véletlenül angolul énekelnek, akkor most szájtátva-rajongva lesnénk ezt a muzsikát, és mindenkinél ott lenne a polcon az eredeti CD. Így meg "csak" előítéletekkel terhelt hazaiak.
373
0
Zene Izé
Brand New Sin- My World
Tökös southern rock :D
Black and Blue
Sajnos az együttes már nem ebben a felállásban folytatja, bár szerintem az új énekes hangja meg sem közelíti Joe-ét...
297
0
Zene Izé
Horse The Band- New York City
Ez igencsak egyéb, mégpedig nintendocore. :D
Bónusz videó: Bunnies
A nintendocore-ról
344
0
Zene Izé
Goran Bregovic - Kalashnikov
Gólyatáborban 5 óra alvás után erre keltünk. Ipari mértetű hangszóróból szólt, max hangerőn, 4 méterre a fülemtől. Tetszett XD
1026
1
Zene Izé
Anonim MC- Jövőkép
Itt találtok róla infót, meg érdemes meg nézni a többi vidit is ez mellet. Ez nem videoklipp de a zene a lényeg ráadásul tudjátok követni a szöveget is. :P
386
5
Zene Izé
Doobie Brothers - Long train running
Kicsit felturbózott verzió, de az csak használt neki. 1971-től jegyzik őket, a tagok jönnek-mennek és egy öt tagú fúvós formáció erősíti őket.
375
0
Zene Izé
Ten MAsked Men - Deeper Underground
Halálian jó popzene. Értsd szó szerint. Brit zenekar, akik közismert előadók közismert popslágereit dolgozzák fel. Levágják, kibelezik, majd újratöltik. Ha még nem hallottál Britney Spears és Enrique Iglesias dalt technikás death metal-ba oltva, akkor a Ten Masked Men elmebeteg legénysége elzúzza neked.
436
0
Zene Izé
Cannibal Corpse
A buffaloi zenekar egyike az első USA death metal zenekaroknak, 1988-ban alakultak. Zeneileg és szövegileg sajátos stílusjegyekkel rendelkeznek, szövegeikből árad a brutalitás és az embergyűlölet. Az alapító tagok között van az a Chris Barns, aki jelenleg a Six Feet Under frontembere és talán ő rendelkezik a legmélyebb orgánummal ebben a műfajban.
418
1
Zene Izé
Six Feet Under - Feasting On The Blood Of The Insane
A bandát Chris Barnes és az Obituary gitárosa, Allen West alapította 1993-ban, afféle szabadidős zenekarnak. A dolgot akkor kezdték komolyabban venni, amikor Barnest 95-ben kivágták a Cannibal Corpse-ból. Aztán '98-ban West lelépett, csatlakozott helyette Steve Swanson (Massacre). Ők ketten, meg még Terry Buttler (bassz) és Greg Gall (dob) alkotják a az amerikai death metál egyik legbrutálisabb
formációját.
405
0
Zene Izé
Jerry Reed - Eastbound and down
Beceneve "The Guitar Man", 1937. márc. 20.-án született Atlantában, 18 éves kora óta lép fel közönség előtt. 1967.-ben jelent meg első albuma, amit még 38 követ.
965
0
Zene Izé
Öööö, mi a szar(v) ez? :) PS? ;)
Mai ismeretterjesztő rovatunkban egy afrikai szarvasmarha, a
watusi. A képen található példány
Lurch, aki a Guinness Rekordok könyvébe is
bekerült a méretei miatt. Azért ez a
texasi fél-watusi állatka is szép nagy szarvval rendelkezik.
Magyarul nem sok infot találtam róla (ha van, írjátok a kommentekbe), de állítólag látható a
Nyíregyházi Állatparkban is.
3911
1
Izé
Vésd meg a saját képeslapod! ;)
2119
1
Izé
Arch enemy - Nemesis
Az énekesnő hangja miatt azoknak is érdemes meghallgatni, akik nem szeretik a stílust.
Itt pedig Angela Gossow (az énekesnő) üdvözlését hallhatjátok. XD
491
2
Zene Izé