Nagyon jó! Lényegében a 2 videó egy és ugyanaz. Ha jól értettem arról van szó, hogy fejlődünk s a fejlődéssel mindnyájunknak lépést kell(ene) tartania (Kína, India, E.Á. szerepel a statisztikákban, mint legnépesebb államok). Jó lenne tudni, mi a helyzet nálunk, a kelet-európai régióban? El fogunk angolosodni? (nem tudom jóul írom, eén kicsi beszél angol: People can speak english, but can think?)
Lám egy jellemző negatiív jelenség: 15 éves fiam jobban fogalmaz angolul mint magyarul. Az angol nyelvű halálmetált szívesebben hallgatja mint mondjuk Bach-ot, vagy egy magyar népdalt.
az utolsó háborús mondatodról egy idézet jutott eszembe: "nem tudom hogy milyen fegyverekkel fogják vívni a harmadik világháborút de egy biztos: a negyediket botokkal és kövekkel" - (talán)Albert Einstein
Hát, kedves Málna, ez már a sokadik húzásod, ami után erősen megkérdőjelezem, h tényleg 14 éves hölggyel van dolgunk. Biztos én v'ok pesszimista és emiatt van h nem számítottam rád. A hozzászólásaid, posztjaid alapján örülök, h ilyen értelmes lyánykák rohangálnak a világban, és akkor már nem is féltem annyira a nyugdíjamat. Erről ennyit, mert még én pirulok el. ;-)
Clarke. Nyilván nem jövőbelátó "urigeller", hanem egy nagyon intelligens, a korral lépést tartó ember, aki ráadásul jó író is. Mint pl. Verne volt. Ha vki ilyen nyitott és ennyire fog az agya,akkor tán már nem is olyan nagy kunszt kicsit előrevetíteni a várható történéseket. A sci-fiben, mint műfajban pedig az a szép sztem, h olyan tudományos és nagyon soxor etikai kérdéseket feszeget, amit ha a jelen keretébe foglalnánk senkit se érdekelne, pedig valójában szinte mindig az emberről, és viselt dolgairól van benne szó, akármilyen fantáziavilágban is íródik a történet. Nagyon komálom, és Clarke rendkívül jó író volt a műfajban.
Jóslatok?
1. összejöhet
2. komolytalan
3-4. Szerintem ki van zárva. Nem mert Clarke buta, hanem, mert tudomásom szerint minél többet tudunk ezekről a dolgokról, abnnál bonyolultabb lesz. Más részről pedig van az emberben olyan rész is, amit a természet is képtelen volt létrehozni más élőlényekben, és a tudomány-technika is képtelen lesz. De emiatt már kaptam ki az Izén másutt, úgyhogy ezt inkább hagyjuk.(pedig érdekes egy téma, az biztos) Szigorúan tudományosan nézve viszont ha valaha lesz ilyen, akkor nem egy évszázadon belül, az tuti.
5.Az infó már most is az egyik legfontosabb érték, és csak egyre fontosabb lesz. A másoló? Azt meg nemtom mit is gondoljak róla. Ha létrejön, biztos titok lesz, aztán kiszivárog, aztán valami háború meg gazdasági válság világszerte, végül meg nihil. Nem érné meg.
remélem hogy még halálom előtt megvalósul a "2025-re minden agyfunkció fel lesz térképezve, tehát olyan tökéletes mentális alámerülést élhetünk át saját agyunkba, hogy a virtuális valóság csupán egy unalmas utánzat lesz." mekkora királyság lenne már mindigis erre vágytam :D az ezt követő kettő pedig várhatna még...
Jó ötlet, Himalája tetejébe beásunk függőlegesen pár kilóméter mágneses sínt, és lenne elég lendület földkörüli pályára állni Anettkát káros anyag kibocsájtás nélkül.
Ezt most pejoratív értelemben írtad? E felé halad a világ, igyekszünk mindent gépesíteni magunk körül, egyrészt olcsóbb, másrészt nem fun a futószalag melett napi 100ezer csomagra felragasztani az emblémát... az hogy mindebből mások mocskosul meggazdagodnak már más kérdés. Egy ilyen gép lenne ennek az irányvonalnak a végső csúcsa. Ha jó kezekbe kerül többé senkinek nem kéne dolgoznia a napi betevőért.
2040-re egy ún. "univerzális másolóval" képesek leszünk mindent klónozni a kaviártól a gyémántokig. Létrejön egy olyan társadalom, amelyben az egyedüli érték az információ lesz. :-/ de jó lenne....
Ha látta a jövőt,miért nem írta le,mikor al meg,és addig miért nem írt több könyvet??? :)....Bocs,tudom,ez még viccenk is rossz..de ez juott eszembe :)...Tudom,hogy képletesen értik a "jövőbe látott" kifejezést...
De amúgy az az 5 jóslat...mármint amik még nem váltak be.....hááát...remélem,egy ideig még nem is fognak ;]
Lám egy jellemző negatiív jelenség: 15 éves fiam jobban fogalmaz angolul mint magyarul. Az angol nyelvű halálmetált szívesebben hallgatja mint mondjuk Bach-ot, vagy egy magyar népdalt.