Palio - Sienaban. Kicsit karcosabb, mint a mi "Nemzeti" Vágtánk. Ott megengedett a sarkantyú, nincs nyereg, és tényleg egész Siena megmozdul. Kb ilyen, amikor valami nemzeti. Az már más kérdés, hogy a bikaviadallal együtt ezt már az állatkínzással határosnak tartom, de van vér a pucájukban, az biztos.
Nem is ez a lényeg. Hogy értheto legyen, mi mindent is jelent a Palio, a középkorba kell visszamenni. A "palio" szó szerinti jelentése: festett, vagy hímzett bársony-, illetve selyemkendo, amelyet a középkorban a lovagi torna gyoztese elnyert. Ezért a szó átvette a "verseny" jelentést, ami a magyar nyelvben is jelen van a "pálya" szóban. Magyarul eredetileg "pályadíj"-ként értették, ebbol maradt meg a "pálya" "verseny" értelemben, majd jelentéstartalma bovült a "pálya helyé"-re is. Sienában a Palio az a többnyire festett Selyemzászló, amelyet a Madonnának ajánlanak, és a verseny végén a gyoztes városnegyed kapja meg. A Palio jelenti ugyanakkor azt a verenyt is, amelyet kétszer egy évben: július 2-án, Sarlós Nagyboldogasszony napján, és augusztus 16-án, Mária Mennybevétele alkalmából futnak, mindig a Madonna tiszteletére, ekkor kapja meg a gyoztes városnegyed a Palio-t. Az eddigi jelentéseken túl azonban a Palio a sienaiak élete, a Város törvénye, amelynek szellemében élik az év 365 napját. http://hu.wikipedia.org/wiki/Siena
Hát ezeket a lovakat ezért tartják , ha nem lenne a verseny ezek a lovak sem lennének . Az meg más kérdés h ha elesnek ,akkor szerintem a lovas jobban összetörik mint a paci . Szerintem király! ;)
Hát ez borzasztó...szomorú, hogy megengedik a sarkantyút, és hány szegény ló sérül meg (elpusztul?) egy ilyen versenyben. Nem vagyok lóverseny párti amúgy sem mert szinte az egész a pénz körül forog.
Mint lovasember, maradok a western lovaglásnál.