Hernyója késő tavasszal, kora nyáron (ápilis közepétől, végétől - május végéig, június elejéig) - eleinte - közös szövedékben él főként galagonyán (Crataegus) és kökényen (Prunus spinosa), ritkábban szilvafán (Prunus domestica), hárs fajokon (Tilia), a német szakirodalom említi még a nyír (Betula) és fűz (Salix) fajokat is.
Védettség:
Védett faj: az egyedeinek pénzben kifejezett értéke: 10 000 Ft.
Hasonló faj(ok):
Nincs hasonló faj, de hernyója összetéveszthető más fajokkal, így például a gyűrűsszövő (Malacosoma neustria), aranyfarú szövő (Euproctis chrysorrhoea) hernyójával, amelyek szintén szövedéket készítenek.
Megjegyzés:
Euroszibérirai faunaelem, erdőszegély-faj. Palearktikus faj, amely hazánkban elterjedt, de általában ritka; az Alföld nagy részéről hiányzik. Az imágó kora tavasszal rajzik, bokros erdőszéleken, cserjésekben és cserjésedő legelőkön látható. Az elmúlt években a Nyírségben (mi) nem észleltük. A Tiszántúl más részein azonban több helyen is láttuk a hernyóját, hernyófészkeit; így például 2004-ben Berekböszörmény külterületén, egy kökénybokrokból álló cserjesávban láttuk hernyófészkeit, 2006 májusában (második felében) pedig Létavértes és Pocsaj között található löszgyepben - galagonyán - , valamint a Lónyai-erdőben galagonyán és kökényen is.
OTT A PONT XXD XXD..."Ti is láttátok? Egy szellem volt XD Itt össze vissza repkedett, ez itt mind ectoplazma!" XD
Hű hallod, azz azz...vmi fenomenális pár perc volt XD ott mondtam azt hogy: Na jóóóó XD
ez pókhálószerü cucc amit bizonyos hernyok szőnek. kis hazánkba is van ilyen főleg az eperfákon látni igaz szövési képességük nem közelitikmeg ezt. szép :S
hát ez baromi gusztustalan......... én hagynám ott a kocsit a picsába jövő évig hogy verje jég, eső, hó.... és utána is csak mással küldeném el mosóba :DDD