kb a piócás kezelés volt ilyen. A vér eltávozik, és a szervezet egyszerűen friss vért termel helyette. Kombinálták a kettőt ha egyszerűen akarom mondani.
A mézes masszázs is hasonló elven működik. Leginkább gerincnél jó alkalmazni mert egyébként ott nem lehet masszírozni csak a két oldalán végigfutó izmokat.
"Habár masszázsnak nevezzük, tulajdonképpen nem sok köze van a hagyományos masszázshoz, itt nem gyúrják, dögönyözik a vendéget. A rituálé elején a páciens hátára folyatják a mézet, amit azután egyenletesen eloszlatnak. A masszőr rányomkodja a tenyerét, majd felemeli és a méz szívó hatásának köszönhetően a bőr felső rétege is felemelkedik vele együtt.Ezáltal az apró hajszálerek és a pórusok kitágulnak, ami nemcsak a vérkeringést fokozza, de serkenti a salakanyag távozását a szervezetből. Miközben a méz magába szívja a távozó méreganyagot, mélyen a bőr alá hatolva a szövetekbe juttatja a szervezet számára oly fontos hatóanyagait, a vitaminokat, enzimeket és a mézben lévő több mint harmincféle ásványi anyagot. Ennek köszönhetően a bőr látványosan kisimul és selymesen puhává válik."
Nem valami új dolog. Ezt tanultuk mi is. de ennél van enyhébb változata is. Van hogy kis bemetszést csinálnak, és kiszívják a vért.
Masszőrként dolgozom és ez nem rossz dolog. A masszázs is vérbőséggel, és az izmok ellazításával gyógyít leginkább. De van talpmasszázs stb ahol pl akupresszúrával, pontnyomásos módszerrel gyógyítanak. A köpölyözés kb 3000 éves. Mármint akkorról van az első emlék ami fennmaradt. Ez is egy az ősi gyógyászatok közül. Vagy ahogy ma előszeretettel hívják a természetgyógyászat egyik ága.