én imádok horgászni, tudom ez is állatkínzás, de ezt akkor is sok volt végig néznii...! évente 2-3 halat ha megeszek v. hazaviszek../állt visszaengedem őket/. ( ha vki tudja hogy milyen csalivall lehetl japót fogni akkor horgászok rá! Kicsit erősebb damillal, kicsit nagyobb horoggal!) kicsit tovább is sütöm....
Rohadna meg az összes aki így bánik szegény jószággal!
Mit tett ellenük az a kicsi pontyi halacs?
Roston szénné porlasztva az összes köcsögöt aki ilyet tesz!!!!!!
Én csak a tányér jobb oldalán lévő zöldségkupacot sajnálom... A halnak legalább volt esélye elúszni, de egy növény mégis hogy védekezhetett volna a gonosz, gyilkolásra született kínaiak éhes hordáival szemben... Hüpp :'(
Megkeresem azt a filmet, amit erről láttam.... Nem vagyok benne biztos, de talán az ichtiosaurus lehetett az a lény amiről szó volt benne... de utánanézek mindenképp (sanszos hogy nem az ichtio... volt.)
Na, ennek most azért utána is néztem, és tényleg jól tudom. :)
A legrégebbi pikkely- és csontmaradványok a felső szilúrból származnak (420 millió éves leleltek a Balti térségből: Andreolepis és Lophosteus fajok). Az alsó devonban már gazdag leletanyag van csontoshalakból.
Az, hogy melyik csoportnak mikorra tehető az eredete még nem magyarázza, hogy honnan származnak. Mi alapján jutottak arra a következtetésre, hogy a "ma élő halak nagy része szárazföldi eredetű"? És főként egészen pontosan kik...?
Felhívnám a figyelmedet, hogy a "ma élő halak"-ba a porcoshalak is beletartoznak és hogy a halaknak (a kihaltaknak is) nincs víztől elszakadt életmódot folytató faja...
Paleontológusok szerint pedig a mai halak jelentős része szárazföldi eredetű... a Júra korszakban másztak vissza vízbe...
IV. Harmadik kor - legifjabb rétegzetén az emberrel.
12. Pliocén korszak.
11. Miocén korszak.
10. Eocén korszak.
III. Második kor.
9. Kréta-korszak.
8. Júra-korszak. A csontoshalak eredete.
7. Triasz korszak. A gőtehalak eredete.
II. Első kor.
6. Permi korszak.
5. Kőszén-korszak.
4. Devon korszak - tokféle halak eredete.
I. Ős kor.
3. Szilúr-korszak - ingolák, czápák, ráják eredete.
2. Cambriai korszak - kétvégű kopjahal eredete.
1. Laurenti korszak - legősibb; semmi gerinczes állat.
"betűmenés" xD
Nem, csak épp olyan kísérletet csinálok, amiben sok az inkubációs idő, és unatkoztam. :)
Bár most, hogy jobban belegondolok, ha belelendülök egy témába, akkor beszélni is sokat szoktam, igen.
rohadt, selejtes gondolkodású ,beteg ,embertelen állatok...ez a véleményem a kínaiakról meg japánokról meg akik ilyeneket csinálnak..
miért kell életben hagyni szerencsétlen állatokat ? :\\\
Még a nem gerinces állatok is éreznek fájdalmat, pláne egy gerinces. A fájdalomérzet fontos, és a törzsfejlődés során viszonylag korán megjelent dolog, mert a veszélyre, sérülésekre hívja fel az egyed figyelmét, segít felkészülni az elkerülésükre, gyógyításukra, reflexeket aktivál. Az idegrendszer maga is az érzékelősejtek jeleinek feldolgozására, az információknak megfelelő válaszreakciók kiváltására, a mozgatósejtek összehangolt működésének előidézésére kezdett el kialakulni a diffúz idegrendszerű állatokban (csalánozók). A fájdalom érzetét létrehozó ingert közvetítő receptorok mechanoreceptorokból fejlődtek ki, ami az egyik legősibb receptortípus, és a nociceptorokkal nem rendelkező állatokban is közvetítheti a túl erős ingert fájdalomként. A halakban amúgy van ilyen receptor (sőt, hasonló mintázatban tüzelnek a neuronjaik fájdalomérzet kialakításakor mint az emberé, tehát hasonlót érezhet; sőt, a nociceptorokat fonálférgekben és muslicában is megtalálták):
Sneddon, L. U., V. A. Braithwaite, and M. J. Gentle. 2003. Do fishes have nociceptors? Evidence for the evolution of a vertebrate sensory system. Proceedings of the Royal Society of London. Series B. Biological sciences 270: 1115-1121.
Wittenburg, N., and R. Baumeister. 1999. Thermal avoidance in Caenorhabditis elegans: an approach to the study of nociception. Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America 96: 10477-10482.
Tracey, J., W. Daniel, R. I. Wilson, G. Laurent, and S. Benzer. 2003. painless, a Drosophila gene essential for nociception. Cell 113: 261-273.
Viszont nehéz definiálni, hogy milyen érzetet / ingerületátviteli eseményt / agyi aktivitást definiálsz "fájdalom"ként.
Az általad belinkelt publikációk alapján (is) a halak is éreznek kellemetlen érzetet, ha sérülés éri őket, csak azok a kutatók ezt "félelem"ként definiálták, és elkülönítették az emberi fájdalomérzethez hasonló, komplexebb érzettől. Azt meg ők is elismerik, hogy a prefrontális kéreg és az alacsonyabb rendű agyi területek kölcsönhatásáról nagyon keveset tudunk a fájdalomérzet kialakulásával kapcsolatban, tehát az, hogy halakban ez a régió fejletlenebb, nem bizonyít semmit. (Az eredeti cikkekre gondolok, nem az ismeretterjesztő oldalra, amit belinkeltél).
Nyilván egy medúza nem ugyanazt érzi, mint egy kutya, de például már benne is működnek fizikai behatásra kellemetlen érzetet kialakító receptorok, amik arra ösztönzik, hogy arrébb ússzon az ingertől. A polipok már egyértelműen éreznek fájdalmat.
Mivel a "halak" parafiletikus csoport (máshogy is van már a rendszertani beosztásuk), ezért nem lehet egy őssel elintézni a leszármazásukat...de az biztos, hogy vízi eredetűek, nem a szárazföldről másztak vissza. Azok a cetfélék, amik viszont nem halak. :)
sztem meg a tengerből "másztak ki" a később szárazföldi élőlények. Viszont szívesen viszonoznám kínai szakácsnak, aki ezt csinálta. felkaszabolni a hátát aztán oda dobni a húst a kutyának :)
Ki kell, hogy ábrándítsalak... nemrég végeztek egy tanulmányt, ami bebizonyította, hogy igenis éreznek fájdalmat...
Monnyuk logikátlan is lenne, ha nem... rég kipusztultak volna... nembeszélve arról, hogy a mai halak 90 sok százaléka szárazföldi őstöl származik... ;)
á a köcsög kínaiak! itt is nálunk (Brooklyn NY) van egy pár kínai negyed, és árulnak minden vackot az üzleteikben, teknőst, furcsa kinézetű halakat, öklömnyi ragyás békákat, krokodil vagy valami óriásgyík hátsólábat....stb. állatkínzók!
ez beteges...nekem nem lenne gusztusom így megenni...nem baj, aki ezt csinálta és aki így megeszi következő életében kívánom hogy hal legyen és ugyanezt átélje...
lehet hogy nem érzi a fájdalmat, de minden élőlény érzi ha jön a vég......
Hirtelen kedvem támadt nyitni egy "Sushi" éttermet ahol nem a halakat tálanám nyersen hanem az ilyen ínyencségeket készítő rohadt állatkínzó szemétládákat. Szépen beirdalnám őket, és bele a forró olajba de csak egy fél percre.
Anyááááááád! Milyen undorító már ez?!?! Ahogy tátog, meg az undorító szemei... és megeszik a barmok! Asszem ez a videó nem csillapította a halakkal szembeni beteges undoromat... :S
Állítólag a halak nem éreznek fájdalmat, mert nincsen olyan agyterületük ami ezért felelne. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez elfogadható...
A japánoknál nem csak élve eszik meg a halat (aminek egyébként semmi értelme), hanem a részben felhasznált halat is életben hagyják, azaz visszaengedik a többi közé úszkálni...:
Uramisten, ez tényleg nem fake! :S Tényleg meg van sütve félig ez a hal...:S
Élve pucolják, irdalják, sütik a halat, megáll az eszem...a kígyónak legalább a fejét levágták előtte...
Amúgy attól megsülhet a húsa, hogy a belső szervei nem (elég hamar kiveszik a forró olajból), és az agya, a reflexei működnek szerencsétlennek (ezért tekergőznek a kígyó feldarabolt részei is még egy ideig a tányéron).
Ezeknek a "szakácsoknak" és "ínyenceknek" hasonló jó élményeket kívánok személyesen átélni!
Nem hiszem, hogy valaki képes lett volna barkácsolni egy tök élethűen tátogó halat egy pár másodperces videó kedvéért...az nem lehetetlen, hogy lejáratás, de akkor is élő hallal csinálják (már az is szenvedés neki, hogy nem vízben van, akkor is, ha végül nem eszik meg...). Úgyhogy mindegy, ki csinálta, állatkínzás.
Az ipari halászat hasonlóan brutális, a kifogástól a feldolgozásig szenvednek szerencsétlenek, miközben szépen lassan megfulladnak vagy agyonnyomják egymást. Jó étvágyat a szardíniához! :)
(Amit az evőpálcikával kivesz a tányérból, az valami garnírungféle. Nyilván nem az élő halból csíp le ilyen könnyedén egy falatot.)
Nem FAKE ezek az állatok tényleg így eszik ........... úgy sajnálom hogy szerencsétlen hal nem csapkod a farkával, lenne a köcsög kínainak égési sérülése biztos.
A roh@dt rizszabáló qrva anyjukat!!! Ha van valami, ami igazán felháborít, az az állatkínzás. Az ilyeneket élve pirítgatnám parázson, aztán kíváncsi vagyok, hogy akkor is vágynának -e még egy kis élő hallakomára..
Rohadékok.