Én bevallom most sem értem :) Az ok hogy légnyomás de az 1 bar, a víz nyomása az akváriumban ennek többszöröse kell hogy legyen. a nyomásmegnövelés az lehetséges de nekem úgy tűnik hogy nincs hermetikusan lezárva úgyhogy ez sem stimmel
hú de kurva okosak vtok! :D:D:D elég nagy szégyen, h egyeseknek mennyire nincs képzelőerejük, v csak egy kis ész a fejükben... ti nem jártatok általános iskolába? v csak a fizikaórákat kerültétek?!? :D
A legegyszerűbb, hogy fogj egy szívószálat, dugd bele egy pohár vízbe, szorítsd le a tetejét, és húzd ki. A víz benn marad, nem folyik ki. Ennél az etető tálkánál is hasonló a helyzet, csak kissé nagyobb méretekben. Abban a pilanatban, ha a vízszint a kör alakú nyílás alá esik, a tartály belsejébe szökik egy kis mennyiségű levegő, ezzel együtt a tartályban "csökken" a vízszint, de csak annyival nő a vízszint az etetőben, amennyivel pont túllépi a kör alakú nyílás tetejét, és ismét helyreáll az egyensúly. Nem a helyiség légnyomását növelik, hanem csak a tartályban levő közeg nyomása tart egyensúlyt az etető "vízszintjével". A tartály belseje teljesen zárt, és mivel oda nem tud hol bemenni a levegő, nem is fog kifolyni onnan a víz, addig a pillanatig, amíg az etetőben a vízszint a nyílás alá nem csökken, és még ekkor se fogja az egész termet elönteni a víz. :))
Fizika :
Tegyél egy vizespohárba színültig vizet, takard le egy peremes kistállal vagy egy kisebb lábossal, majd fordítsad meg miközben odaszorítod a poharat a tálkához . Miután megfordítottad emeld meg egy picit a poharat és láss csodát csak egy kevés víz fog kifolyni a tálkába. A többi benn fog figyelni a pohárban. Ha ezt egy félméteres pohárral csinálod, meg akkor is ez lesz a végeredmény.
ha "picit" növeljük meg benn a nyomást, attól még nem egyenlíti ki az akvárium nyomását. A közlekedő cső az egy más téma...szerintem valószinűbb zuza és Levcike változata. Persze nem az volt a célom hogy beléd kössek, csak egy építő jellegű gondolat volt ;)
nugiboy, az elméleted tökéletes, de ha a külső légnyomás egyenlő lenne a víz nyomásával akkor az ott sétáló emberkék felrobbanának, vagy legalábbis nem nagyon maradnának meg...
A 8. képen jól látszik, hogy még a "plafon" felett is akvárium van, tehát a belső (hidrosztatikai) nyomás eléggé nagy.
persze ettől nem lettünk okosabbak, fogalmam sincs hogy csináják. De hogy egy kis fizikai trükk van benne, anyni biztos...
Hát ha a külső légnyomás egyenlő az akváriumban lévő hidrosztatikai nyomással akkor valóban nem folyik ki. Valószinű hogy megnővelték a légnyomást picit a teremben. Egyszerű közlekedő cső az egész. A madár itatónál a külső légnyomás lényegesen magasabb mint annak a 2 dc víznek a nyomása ami az itatóba van, azért nem folyik ki. Nagyobb méretben már ott is golyóval zárják le az itató végét amit a nyúl, hörcsög nyalogatva pöcköli és ihat. Mondjuk ez a magyarázat.
Menjetek el egy kisállatkereskedésbe, és kérjetek egy madáritatót. Az ugyanígy működik. Nem folyik ki a kis tálkából a víz, pedig egy kis vízoszlop van rajta.
a csavarozás a legkisebb, jó tömítő anyag, és elég szilárd fal(mert ha nem az és a lyukak tovább gyengítik betörik) mellett megoldható! de a víz az olyan... a gyenge jellemű,h behódol a gravitációnak, így a saját súja úgy kinyomná az egészet ezeken a valamiken,h öröm lenne nézni!:)))