Óriási siker a firefoxos kémkedés - 24 óra alatt több mint 104 ezerszer töltötték le azt a Firefox kiegészítőt, mellyel bárki kémkedhet és bejelentkezhet mások fiókjaiba, akár a Facebookra is.
Hogy jön ide a wifi??? Én telepítettem az egészet és pont nem kell hozzá. A lap ill annak a kódolását játca ki a program el hiteti a szerverrel hogy mi ő vagyunk. vagyis a jelszót nem dobja ki... És csak bizonyos oldalakra jó (a lista és a beálítás a fogaskerekű emblémánál latjuk) De sajna a szolgáltatok kikezelték a problémát igaz minőség romlás árán pl.: ha valaki megjegyzést hagy a facebookon úgy hogy be vagyunk jelentkezve és rákattintunk nem fog a földgömb értesítése vagy a többi piktogram értesítési száma csökkenni és a többi hiba ami ez okoz...
Ez a firefox furmányosság annyira azért nem hűdenagy, egy wiresharkkal konkrétabb dolgokat is ki lehet szűrni, ha az ember kapcsolódik egy kávéházi hálózatra... és valami minimális mértékben ért hozzá.
BackTrack linux: használom én is, kifejezetten jó. Az egyik szomszédom netjét feltörtem vele nagyjából annyi idő alatt, amennyi ideig elkészült a bögre teám és megettem az ebédemet...
MAC cím alapú védelem: Annyi előnye azért van, hogy a windowst használó embereknek nem olyan egyszerű a feltörés után használatba venni a hálózatod. Linux alatt egyszerűen elkapsz egy megfelelő MAC-et, feltelepíted a macchange csomagot, megvárod, míg lemászik a tulaj a hálóról, aztán hadd szóljon. A legtöbben még a router alapértelmezett jelszavát se változtatják meg, onnantól kezdve engeded a saját MAC-edet is, és már bármikor csatlakozhatsz, amíg észre nem veszi a dolgot... ami elég soká is lehet akár.
WEP: Nem jó semmire, így konkrétan :-)
WPA és WPA2: ezek azért már jobbak, de feltörhetőek, ha nagyon akarja valaki... és még csak szerverfarm se kell a szótár alapú támadáshoz, egy középkategóriás nVidia videókártya már elég jó :-) Persze ha van egy 2x karakter hosszú jelszavad, akkor nem fog senki addig szívózni...
A legviccesebb, amivel eddig találkoztam? Egy WEP titkosítást használó, "Eszedbenejusson" nevű hálózat ^^
Backtrack-nek hívják L-nélkül, a WEP törése, ha elég nagy a forgalom a wifi routeren, akkor max egy óra, a WPA2 már sokkal több idő, olyannyira, hogy nem éri meg játszani vele (feltéve, hogy egy kellően hosszú véletlenszerű jelszóról van szó, ami tartalmaz vegyesen kis-nagybetűt, számokat, és nem szöveg).
Minden törhető, de a WPA2-t annyi idő (valószínűleg hónapokban mérhető _legalább_) lenne egy komolyabb szerverfarmmal feltörni, hogy nem éri meg. Akkor már egyszerűbb kiverni a tulajdonosból a jelszót, vagy a kívánt adatokat :)
Normál házi gépen routeren nem igazán hiszem. Ha te azt mondod attól még nem lessz az. Ez miatt szokták figyelni a rendszert. Az amit a levegőben küldessz infót akármilyen kódolt is nem tudod elrejteni el lehet menteni. Azt utánna feltörni csak idő. Ha tudsz olyan védelmet amit nem törnek fel az érdekes, mert pont ez a hátulütője a dolognak.
Kismet felrak végigmész a városban, és akár térképre is kirakhatod láttam ilyet is. És még azt is megnézi kocsiban menet közben a gyerek gépe hogy mennyire van védve a rendszer és külön színnel jelzi a térképen. Aztán kiválasztod a neked tetszőt közelébe mész és meg is van. A legjobb védelem ha kábelen csatlakozol. Azt nem lehet elmenteni. Amit elmentenek adatot fel is lehet törni. Ezért van hogy 3 naponta cserélni kódot.
Wifit nem tudod rendesen levédeni. WAP 3 óra alatt törhető. WEP 3 nap, de ha durvább van ami átlag csak vállalatoknak van, és 3 naponta csere a kód akkor ez sokat védhet. Ezt nem sok ember csinálja meg. Egyébként telefonokat is lehet törni wifin-keresztül. Csak egy hátizsák, benne egy laptop, és a közelben sétálsz el.
Ha nagyon hihetetlen youtube tele van ilyen videókkal, és van ahol biztonsági szakember egy védelemre szakosodott cégnél mutatja be háztetőről hogy lehet telefonokból kiszedni a teljes tartalmat, ismerősöket, telefonszámokkal, stb.
Ha wifit akarsz tesztelni BlackTrack linux letöltöd, és alapból úgy csinálták a rendszert hogy vannak rajta programok amikkel törni tudod ezen védelmeket. Azzal le lehet tesztelni.
Azt írják, hogy a sütiket kapja el, tehát ez nem egy gépelést figyelő alkalmazás, a wifire lehet, hogy nem tudnak belépni, de itt nem is arról van szó, hanem a különböző oldalakról!
Én néha használom suliban (egyetemen) a wifi-t, telről vagy laptopról, de most akkor mi van? nálunk a wifire is kóddal lehet belépni, és mindenhol el van mentve a gépemen a user/pw...ha nem pötyögöm be a dolgokat, hanem csak kiválasztom, akkor nincs gondom, igaz? ....
Ne is várj el ilyet olyanoktól, akik szerint "azér' lassú a vindóz mer' a gyerek játszik rajta" és nem azért, mert teleszemetelte és 3 éve nem volt újratelepítve az a nyavalyás gép. Sajnos nap, mint nap találkozom ilyenekkel, aztán csodálkoznak, ha lehülyézem őket. :(
egyetértek, de azt ne mondd, hogy te még sosem használtad a nyilvános wifit arra, hogy felnézz fészre, vagy (amit én pl. soha nem teszek meg, de más rendszeresen) megnézd a mailjeid. ;)
Pont itt volt az ideje, hogy észrevegye a legtöbb (L)user, mennyire balf@sz módon használja az internetet...
Ha nyitva hagyod otthon az ajtót, meg is érdemled, hogy kipakoljanak...
Szuper, hogy ekkora felhajtást kapott ez a program, mostmár boldog-boldogtalan használja, ezek után kétszer is meggondolom, hogy élek-e a wifi lehetőségével kávézókban, egyetemen... :S