A víz felszínén nagyobb a közegellenállás (ugye levegő+víz, míg a víz alatt csak a víz van jelen [azt hiszem így lehet megmagyarázni legegyszerübben]). Ezért előnyösebb, ha a víz alatt marad a versenyző. Személyes véleményem szerint igazságosnak tartom ezt. De a szabályokat nem én hozom.
Engem fizikai magyarázata érdekelne! Kisebb a közegellenállás a víz alatt? De ott nem volt kar mozdulat, az plusz hajtóerőt jelent nem? Hogy van ez? Nem vok jó úszó!
Őt is be kellett volna nevezni a versenybe. Gyorsan átlépkedett volna a célig, ha meg megelőzték volna akkor a szigonyával elintézte volna:D http://www.ize.hu/comments.php?post_id=17253
És vajon gyorsúszásnál is szabálytalan ?
Mert ugye az igazából szabadstílusú úszásnak mondják, és ott tök király lenne, ha valaki így meg tudná verni a többit ! Persze nem tudom erre mennyi esély lenne, mert nem sokkal gyorsabb ez a módszer, mint a hátúszás.
Azért annyiban pontosítanék, hogy most szabálytalan, de évekkel ezelőtt még nem volt az. Éppen az ilyen esetek miatt hozták be azt, hogy a rajt után hány méterrel kell a fejnek megtörnie a vízfelszínt.
Maga a videó pedig készülhetett a szabály módosítása előtt, így akár nyerhetett is vele.
Ui.. Egerszegi is csinált hasonlót. Volt, hogy 50 méteres medencében majdnem félpályáig úszott víz alatt és így majd 1 testhossz előnyre tett szert.
15 méterig úszhatnak ki. Már majdnem zártak ki minket is váltónál mert épp, hogy feltudtam jönni. Egy ezüstöt buktunk volna... Ennyi, szabálytalan. Sok versenyen a medence aljára rögzítenek vmit amivel jelezni lehet, hogy közeleg a fal. A felszínen pedig nem hiába vannak a kis zászlók...
Ez abszolút szabálytalan. :D Nem tudom pontosan, mennyinél, de talán a 10. méterig fel kell jönni a felszínre. Talán már a szabály meghozatala előtt is történtek hasonló esetek. :D