Grafikus nem kell, a csávó tetkóművész. A fotóst nem ő fizeti, hanem az újság, ahova a fotók készülnek, PR cikkre sincs igazán szüksége, erre buknak az ilyen témájú oldalak (ahogy nekünk se fizetett :)).
De komolyan ennyire vakok az emberek, hogy nem látják, mekkora távolság van a bankjegyek között? Még a fenti postképen is látszanak az árnyékok...
A "műalkotás" tényleg 11 ezer dollárba kerülhetett.
Csak össze kell számolni: fizetni a grafikusnak a tervezésért, bérelni a CNC-t, némi papirpénzt kell váltani a felülethez, fizetni a fotósnak a profi utómunkálatokért, fizetni a magazinnak hogy lehozza mint hírt ... :P
Persze ha itthon lenne, akkor az egész összeget egyben fel lehetne venni valami művészeket támogató állami alapból, csak fizetni kellene még valamelyik rokonod cégének szakvéleményért, elbírálóknak a pozitív véleményért, stb. Így az összeg biztos 30k fölé menne ; )
Menj el a OHWOW galériába és nézd meg személyesen, ha nem hiszed el... http://oh-wow.com
Ki mondta, hogy szorosan egymáshoz vannak ragasztva? Miért ne lehetne a rétegek között távolság (pl. azért, hogy jobban látszódjanak)? Az utolsó képen is látszik, hogy elég nagy távolságra vannak egymástól a bankjegyek, nyilván így látványosabb: www.fastcodesign.com/multisite_files/codesign/imagecache/slideshow-large/2114.jpg
1. az egymás melletti bankjegyek hogyan ragaszkodnak egymáshoz? Sokkal inkább tűnik minden réteg egy lapnak
2. sehol egy illesztés, vagy kunkorodás, deformálódás, koszfolt, átázás, gyűrődés...
3. kicsit számoltam. A negyedik képen látható, hogy 4x8 db 1 dollárosból áll egy réteg. Az annyi mint 32 dollár/réteg. A cikk szerint 11.000 dollár kp-ból lett készítve, ami 11.000 / 32 = 343,75 réteget jelent. Ok, kerekített, 0.75 db réteg nincs, legyen 344 rétegből. Az 11.008 dollár 1 dollárosokból
A dollár vastagságát pontosan meg nem mondom, de találtam releváns adatot pénzszámológépek leírásában:
200-300 bankjegyet elkezelnek, amik nem is ragasztva vannak, hanem lazán egymáson, mégsem fél-1 méter magas pénzoszlopokat kell beleállítani... de mindegy is, nézzünk konkrétabb számokat:
bankjegyek vastagságát illetően nagyjából 0.08mm-től 0.15mm-ig kezelnek az ilyen gépek. Namost, kétlem, hogy a dollár ezen kívül esne, vagy mondjuk számottevően vastagabb lenne.
Így a 344 réteg x a fenti vastagságokból kijön, hogy az összeragasztott tömb 27,5 - 51,6 mm közé esik => azaz mintegy 2,5 - 5 cm magas lenne a tömb.
És ha feltételezzük azt a tényt, hogy előre tervezetten építette meg az alapformá, nempedig egy kockára ment rá, és számoljuk a formához szükséges bankók egy kockányi bankóhoz képest az 1/3-át, ami 3x akkora magasságot feltételez, akkor is csak 7,5-15 cm-es lenne. Kép alapján nekem legalább 30-40 centisnek tűnik... Szóval bukta, de én nem nyelem be, hogy ez valódi
ha összeragasztod a pénzt és tönkreteszed akkor nem vonod ki a forgalomból?
vagy beviheted ezt a " műalkotást" és vehetsz rajta kenyeret?
ha igen akkor még forgalomban van
ennek mi az üzenete van?
-hogy pénzért bármit megcsinálhatsz?
-vagy hogy ha annyi pénzed van és azt "leselejtezheted" akkor és azt mások orra alá dörgölheted hogy csak sóvárogjon utána?
-ez egy egyszerű cnc-vel kimart valami. még csak nem is kézi munka.
Nem lehetett egyszerű ezt lézerrel kifaragni...
Aki ebben nem lát művészetet, az mekkora buta paraszt már? Dollár, koponya, halál... a szájába kell rágni talán az üzenetet?
Nekem tetszik.Csak sajnálnám a pénzt :D
Amúgy azt, hogy kinek mi a művészet, mindenki döntse el magának.Mindenesetre ez a 'csinálj jobbat' érvelés max alsó tagozatban ment el.
Amerikában csak akkor jár érte bünti, ha a rongálás azzal a céllal történik, hogy a pénzt kivond a forgalomból. Tehát kísérletekhez (pl. Mythbusters) vagy művészeti alkotásokhoz felhasználhatók.