Ha egy sci-fi-ről vagy fantasy-ről van sóz, akkor igazat adok neked teljes mértékben.
Ellenben egy átlagos akciófilm napjainkban játszódik, hétköznapi problémákat dolgoz fel hatásvadász, izgalmas köntösbe bújtatva. A sztoriban sincs semmi mesebeli: vannak bűnözők meg a jófiúk meg a különböző árnyalataik és a köztük zajló harc: trükkös betörések, autós üldözések, pokolgép, lövöldözés, túszdráma és ezek csillió féle ötvözete.
Ezek a hétköznapjaink részei. Nem értem ehhez miért kell meseszerű, ergo teljesen hiteltelen és életszerűtlen megvalósítás. Oké, nyilván tuningolni kell kicsit a látványvilágot, másként a kutya nem nézné, de nem adjunk már Superman képességeket egy kiégett zsarunak, mert akkor adódik a kérdés: mi a különbség a sci-fi és az akciófilm között?
A sci-fi lényege, hogy bármit lehet, nem kell megmagyarázni, mert csak (jövő, párhuzamos univerzum, alternatív világ, stb.). Itt viszont az ilyen furcsaságok alapos magyarázatra szorulnának.
Ezzel nem bántom az indiai rendezőket, ez ilyen és kész. Tőlük megszokottak az efféle túlzások, már eleve az indiai kultúra is elég csiricsáré és bazári egy európai embernek. El kell fogadni, kell ilyen is.
ezt írtam volna? nem népmeseként hanem meseként. és az akciófilmek 90%-a az csak modern köntösben.
és miért mindet? a hindi akciófilmekről beszélünk, és akarjuk európai kultúrszemmel megítélni valami magunk által tákolt ingatag piedesztáról.
nem akarnak ők realitást és hihetőséget. hőstörténeteket mesélnek el mai környezetbe ültetve. amennyiben az itt fanyalgók a fehér ló fia megnézése után kielemezték hogyhát hogy szülhet ló gyereket, és még fákat is ki tud tépni, milyen nem reális má, akkor persze más a helyzet, de akkor ne a hindi filmkultúrát tessék szidni.
de akkor vas lacinak is tessék beszólni, aki megöl 2 sárkányt, a harmadik 100 darabba vágja, aztán a kigyókirály összeragasztja és csodapiszkos ingben mégis megöli a legnagyobb sárkányt.
Félreértitek, rossz a nézőpont.
Ez egy indiai akci sci-fi.
Ha így nézzük teljesen hihető, hogy egy alternatív világban más fizikai törvények uralkodnak és a maguktól felboruló, majd kigyulladó autók a földön csúszva leelőzik a száguldó suzuki szerű gépjárművet. Majd az autó egy dimenziókapun áthaladva az aszfalt útról bezuhan egy qrva nagy szakadékba, ahol az antianyag egyből megsemmisíti a gépjárművet és vele a fél erdőt. Mi itt a gond? :)
indiában vagy nem ismerik a fizikát és a dinamikát meg az autókat és a köteleket, vagy arra felé ez hihető, hisz mindenki tart magánál fél kiló nitroglicerint. remélem az utóbbi és ha a kémiában ennyire jártasak akkor pár nagyobb robbanás arra felé, szereintem minket nem zavarna...Na de ez dúrva:D
a hangokra nem is figyeltem, mert közben Anja Schneider-t hallgattam, de ez valami hátborzongatóan borzalmas...
nem tudnám megállapítani, hogy ez gyakorlatilag kinek okoz kielégülést akció téren, de ez egyszerűen szar... :)
6+ sör után...
Észrevettem egy apró bakit a felvételen ....Minden rendben a jelenettel, egész hihetö az eseménysor, csak ami megszakítja a folytonosságot az , az amikor a föszereplö ugrat a deszkákon a görkorival , a levegöben eldobja a kötelet , majd amikor az autó tetejére esik ismét a kezében a kötél , majd amikor berúgja az ablakot , ismét nála a kötél...... ezt nem hiszem , hogy csak úgy tünik el meg jelenik meg egy kötél......
Én mindent elhiszek, ügyes pali, mondjuk minden kocsi hogy robban fel azt nem értettem, de elhiszem hogy valamit kiügyeskedett, mikor a végén kiugrik a fehér kocsiból még az is felrobban a levegőbe ...:D
Hááát ez annyira rossz, hogy már jó.. :). Fájdalom már az, hogy akinek a fejében ilyen megfordul, és még "leforgatják"! A film rendezőit reggeltől estig ezzel kellene kínozni! :D
chuck norrist meg schwarzeneggert meg elhiszitek...
a pankrációról nem is beszélve...