Val'szeg igen, csak írogattak számokat. De el se olvashatta, értelmezte a cikk írója, szerkesztő meg akárki, hogy mit írt le, jelentetnek meg. Már megjelenésekor, múlt hét végén láttam e cikket, akkor még az utolsó bekezdésben öt (5) országot írtak, minden más szóról-szóra ugyanez volt. Hiába kerestem, hol van elrejtve az ötödik neve, nem találtam. Ezt úgy látszik mostanra javították.
Számomra is lehet bármilyen komoly témájú és jól megírt egy cikk, ha tele van ilyen elírásokkal, helyesírási hibákkal, nem tud hihető lenni.
hogy a cikkhez is hozzászóljak:
42 ország, 3000 alkalmazott: egy nagyobb magyar bank rendelkezik ennyivel... ez vagy elírás, vagy megint csak beütöttek pár számot.
egyébként egészen addig amíg nem kezd el számokkal dobálózni jó cikk
Aminek egyébként jelentős része a Nyugat-ázsiai államok (Grúziától Yemenig terjedő függőleges sáv) területén található, ahol nem mellesleg jelentős olajforgalom is bonyolódik, és csak úgy ráadásként vallásilag, politikailag, demográfiailag az egyik legmegosztottabb térség. Azt hiszem nem véletlen, hogy az EU szorgalmazná a török belépést, az oroszok még mindig kézzel lábbal kapkodnak a volt tagköztársaságokkal való gazdasági kapcsolatok után, meg úgy általában foglalkozik mindenki a legutóbbi yemeni vagy épp a mostani szíriai forrongásokkal, az iráni atomprogrammal, vagy a mindig aktuális izraeli kérdéssel... Fejeljük meg ezt a politikán gyakran felülkerekedő vagy azt formáló nemzetközi tőke érdekeivel, és már lehet is gyártani az összeesküvés-elméleteket meg a világháború-teóriákat.
Az utolsó bekezdés számomra a legelgondolkodtatóbb:
"Egyes információk szerint ma mindössze négy olyan ország van, melynek központi bankjai nem állnak kapcsolatban a bankárfamíliával: Irán, Észak-Korea, Kuba és Líbia. A 2001. szeptember 11-i terrortámadás előtt még Afganisztán és Irak is ehhez a listához tartozott. "