Fotós oldalon általában úgy tudsz teljes méretű képet megnézni, ha fizetsz érte. A myvipen, iwiwen viszont halomban vannak a bazinagy képek...
Ja, a képmanipulálást nem nevezném programozásnak... Nekem <> a kettő... :)
Weboldalra nem nagyon raknak ki "eredeti" fotót, még fotós oldalra is csak ritkán. Még ha nem is nyúltak bele, akkor is túl nagy lenne és lekicsinyítik. Nézd meg pl. a fenti képeket, milyen kicsik (500x362 pixel), szerinted ekkorában készültek? ;)
Ha file-ra F3-mal rákkattintasz, akkor ugyebár megjelenik egy csomó krix, krax... DE ha eredeti a fotó, akkor ennek a zanazának az első 10-15 sora között ott kell szerepelnie a fényképezőgép típusának és ha a gép tárolta, akkor a dátumnak is. (a típusnak mindenféle képpen).
Ha manipulált a kép akkor az adott program megnevezése és a felhasználó adatai jelennek meg ott... így könnyen lebukhat aki a programozási technikájával akar kitűnni...
Nekem eddig minden esetbne bejött, ha valaki mást tud, akkor cáfoljon...
Nem is tudom ki írta be elsőnek, hogy nem PS (pláne nem PH, LOL!!!) hanem szűrők... ;)
Egyébként a poszt fotója úgy néz ki, mint egy HDR kép. Raw-ból simán csinálok ilyet...
A képek miatt regisztráltam... :) Pontosabban a hozzászólások miatt.
Nemrég kezdtem el komolyabban a fényképezéssal foglalkozni, ezért nincs is nagy tapasztalatom még benne, de olvasmányaim alapján ezeket a képeket manipulálás nélkül is 1 polárszűrővel meg lehet csinálni. (Direkt ilyenekre használják).
Aki nem hiszi, keressen rá: polarizációs vagy polárszűrő néven...
Semmi PS, PSP, CD, stb grafikai program....
Sztem fordítva. Egy ps-al szerkesztett képen előbb meglátszik, hogy belepiszkáltak. Van egy EOS 300-asom amin szoktam szűrőket használni, de még sosem látszott a képen. Ha csak az nem, hogy jobb lett kép.
szerintem meg csinál egy raw képet (nyers) aztán ps be szerkeszti meg van a programnak egy rawszerkesztője, amivel ilyen profin meglehet csinálni a képet, szűrőkkel is meglehet de az rengeteg adjusment layer és meglátszik hogy basztattad.
Egyetértek, bár az én meggyőződésem az, hogy ezek a képek profi digitális képpel készültek, és biztos, hogy használt szűrőt az illető, de a digitális gépekkel már a kép elkésültekor is ki lehet szűrni a vöröset. Ez ma már azt hiszem alap. Nekem a sima kompakt digitálison is lehet állítani.
Nos. Szerintem ezeket a képeket meglehet csinálni egy komoly lencserendszerrel, szűrőkkel rendelkező géppel.
A fenti képen túl erősek a szinek? ja, ez igaz de nem biztos hogy PS. Az oka viszont lehet az hogy a piros ki lett szürve, ezzel meg lett erősítve a kék és a zöld, és egy nagy szinérzékenységű filmre az exp. idővel jáccva ez jött ki... meg az előhiváskor is rengeteget lehet változtatni...
Elhihetitek, a rendes filmes fotózással is lehet (lazán) olyan effekteket készíteni , amit a legjobb fotómanipuláló progikkal csak izzadva .
Még mielőtt megkérdeznétek nem vagyok fotós, de egy régi barátom az.
a másik dolog meg az hogy egyesek ugy említik itt a ps-t állandoan mintha tudnák mi az illetve értenének hozzá, fogadok hogy a legtöbbnek fingja nincs hogy hogy kell használni csak hallotta hogy ps aztán azt szajkozza XD
ma, a photoshop, a premier, es az osszes swish program mellett, nehez eloszedni a kepzeloerot vagy termeszetet latni ( plane ha mindig mindenki a gep elott ul ) :)
Nem tom,miert kell ilyen rosszmajunak lenni,ahogy meglattok egy szep kepet rogton PSt kialtotok.Arra nem gondoltatok,hogy a termeszet tenyleg ilyen szep?(bocsi nincs ekezetem)
Igen, logikátlan a PH, de a lényeg az, hogy mindenki érti miről van szó. Nem akarok hosszas vitába keveredni, de hogy szűrőkkel ilyen hatást nem lehet elérni az is biztos...
na písz meg világbéke!
Történelmi pillanat: PH-val kapcsolatban kommentelek(nem mintha gyakorta kommentelnék). Az az igazság, szerintem, hogy ezeknél a képeknél tényleg túlzásba lett víve a dolog. A képeknek főleg akkor lenne valódi varázsa, ha a valódi színek lennének láthatóak. Így már majdhogynem a giccs kategóriájába sodródott.