Egyre növekszik az otthoni 3D-nyomtatás piaca, és ezzel együtt egyre furcsább, egyre ijesztőbb opciók is megnyílnak. Szerintetek jó ötlet, hogy lassan már otthon is nyomtathatunk lőfegyvert?
Wiki Weapon Project (A nonprofit, collaborative project to create freely abailable plans for 3D printable guns)
http://index.hu/tech/2013/05/24/szetrepedt_a_nyomtatott_fegyver_a_teszten/
Szétrepedt? Inkább szétrobbant :D És angol cikkben is balfaszok az újságírók, "misfire"-t írnak, azaz "hibát".
A tesztben az ausztrál rendőrség 0.38-as kaliberű lőszert használt, az eredeti Libi asszem 0.22-es eredetileg, naná, hogy nagyobb nyomásnak volt kitéve.
Részletezzem miért f.sság az effajta félelem vagy inkább aludjak... pedig olyan szívesen elküldeném az anyjukba a terrorizmussal riogatókat, de nem akarok tippeket sem adni, mennyire bonyolult míg odáig eljut, hogy műanyag pisztolya lesz.
hát igen. néhány fogalmat jó lenne tisztázni:
1. a gáz hőmérséklete a lőfegyvernél lényegtelen. hiszen a 7,5 joule-nál nagyobb torkolati energiájú légfegyver (ami ugye lőfegyvernek minősül) esetében sem forró az a gáz, ami a szilárd halmazállapotú lövedéket kilövi. szerintem kicsit idekeverted a tűzfegyvert is.
2. a "csappantyú" nem a fegyver része, hanem a lőszeré.
3. meg kell jegyezni, hogy ez, amit leírtál, a magyar törvényi és jogszabályi környezet (példának okáért, nálunk a gumiképes gázpisztolyt sem lehet gumival tárazva viselni, még engedéllyel sem, a cseheknél meg a "szerelt" gumis sem minősül lőfegyvernek és simán viselhető).
A videóhoz: ahogy az első lövő leadja az első néhány lövését, kimeríti a hozzá nem értés fogalmát. a lövő egyszerűen egy nagyképű balfasz. csak a hülye filmekben menő, ha valaki így, vagy a fegyvert teljesen vízszintesen tartva lő. így egyszerűen lehetetlen pontosan lőni. a fegyver nem "arra rúg" ahogy az a tervezett pozícióban lenni szokott. az irányzék nem ehhez van megkonstruálva, beállítva. gondolom az első pár lövés után azért váltott, mert nem ért el találatot.
a "3D nyomtatás" kifejezéstől meg még mindig feláll a szőr a hátamon...
De, lőfegyver, csak amit nyomtatnak, arról nem lesz igazolás. Amit a boltban veszel alkatrészt, arról adniuk kell, mert az ottani jogszabályok szerint csak arra az egy alkatrészre kell. Ezért mondják hogy "otthon nyomtatott lőfegyver", igazából csak az az eleme a fegyvernek, amit az Amcsi jogalkotás lőfegyvernek nevez.
Hozzátenném hogy hiába nyomtatott, mindössze néhány lövést bír ki, utána eltörik, elreped, stb... akár életveszélyes is lehet.
Szerintem jó lenne tisztázni a "lőfegyver" fogalmát -> olyan eszköz amelyből a kiterjedő forró gáz tolóereje által meghajtott szilárd anyagú lövedék lőhető ki; illetve 7,5 joule energiát meghaladó légfegyver.
Ha nyomtatsz egy "lower receiver" -t, azaz jelen esetben az AR-15 azon részét ami a tár befogadására alkalmas részt, meg az elsütőszerkezetet foglalja magában, NEM LŐFEGYVER. Nem tudnak csövet, nem tudnak zárat, nem tudnak csappantyút nyomtatni.
Viszont az Amcsiknál van ez a buta törvény, hogy egy fegyver csak akkor lőfegyver ha a "lower receiver"-t is magában foglalja.
Tehát ha van egy (esetünkben) AR-15 cső, elsütőszerkezet, tár, tusa, upper rec, akkor nyomtathatunk belőle "lőfegyvert" mert kiegészíthetjük a lower receiverrel.
Ugyanakkor a fenti kérdés, "már otthon is nyomtathatunk lőfegyvert" ebben a formában nem állja meg a helyét, főleg nem Magyarországon.
Ki hitte volna?