Chris Langan, a 200 IQ-s férfi (összehasonlításként: Einsteinnél 160 körüli IQ-t mértek). Dolgozott éttermekben, sztriptízbárban kidobóemberként, jelenleg egy farmon él és lámákat tenyészt. Összehozott egy érdekes elméletet, amiben megmondja a tutit a világegyetemről.
Én úgy tudom, hogy az, hogy valaki mennyire lesz sikeres, alapvetően 2 féle intelligenciából jósolható meg: az EQ-ból és IQ-ból.
Az IQ a problémamegoldási készséget jelenti, leginkább a matematikai,logikai és az asszociatív képességekkel arányos. Alapvetően a kutatás-fejlesztés területén a magasabb iq-val rendelkező embereknek van esélyes sikerre.
A másik az EQ. Az EQ az érzelmi intelligencia, leginkább a kitartással és az önkontrollal arányos.
A variációk amúgy a következőek:
magas iq alacsony eq: kallódik, elbassza az életét, ha rászolnak a szülei, hogy ne bukjon meg, akkor viszont egy nap alat felkészül a tárgyból.
Alacsony iq magas eq. nem egy észlény, de mégis rendes ember lesz(mondjuk szakmunkás) és lehet hogy többet keres mint az előző.
Amúgy kimutatták, hogy 150-160 iq-s kutatók fölött gyakran 120-130-as iq-val rendelkezők parancsolnak, mert azok általában céltudatosabbak és nem a tudománynak élnek
Az érzelmi intelligencia az EI (Emotional Intelligence)? Az IQ, ahogy a nevében is benne van (Intelligence Quotient) az intelligenciahányados, abból 1 van.
Egy elmélet szerint többféle (több száz, de akár ezer) IQ-ról lenne értelme beszélni: pl. érzelmi, művészeti, zenei, testi, logikai, érvelési stb. Kevés IQ van, amit "definiáltak" és amire kidolgoztak erősen megkérdőjelezhető hatékonyságú összehasonlító teszteket. Az, hogy valaki egyben kimagasló még nem jelenti azt, hogy a többiben is az, sőt.
Szeleczki Balázs: http://www.kids-iq-tests.com/famous2.html
We obtained the estimated IQ scores from The Calculated IQ Estimates for 301 Historic Geniuses published by Catherine Cox Miles, an American Psychologist.
The Calculated IQ Estimates for 301 Historic Geniuses is also also known as "The Early Mental Traits of Three Hundred Geniuses."
Jó nagy feje van a fenti fickónak. :D
Einsteinnek állítólag normál méretű volt az agya, de a parietális lebenye 15%-kal nagyobb volt az átlagnál.
Az "érdekes elmélete" nekem elsőre inkább nem létező definíciók kiforgatására alapuló áltudományos-filozófiai eszmefuttatás. Az IQ-kérdéshez inkább nem is fűznék hozzá semmit, főleg, hogy becsült értékekről beszélünk...
http://index.hu/tudomany/2013/02/11/mensa-tag_lett_egy_haromeves_kislany/