nem szemétkedésből írom, de 1. 10 évvel ezellőtt még a szüleikről is ilyen fotók készültek (mert azok sem tongai állampolgárok voltak) 2. attól, hogy itt nem mentenek meg egy élőlényt (bármilyet/bárkit) még nem javít a helyzetükön; ahogy az sem hogyha az afrikában meg éheznek mondat után megeszi a spenótot /tetszőleges, általánosan nem népszerű ételt/ az ezzel frusztrált gyerek. 3. sokmindent lehetne jobban csinálni, de talán nem azokat kell abajgatni, akik még a legkevesebbet tehetik, és a legkevésbé felelősek a kialakult helyzetért (egy kampány alkesz figurákkal te is elutasítanál, mert ő tehet róla - de mi van ha azután csúszott szét, hogy kirúgták alóla az összes támaszát? és mi van ha mégis frissen szabadult gyerekgyilkos. egyszóval óvatosan azzal kinek akarsz segíttetni* vagy nem; manipulációk tömkelege zúdul mindenkire.)
*valódi segítő szándékkal senki nem fotókkal operálna, hanem ott lenne segíteni, és nem méltatlankodva más idejét, pénzét kérné számon.
Bocs, de rosszul értetted. Nyilvánvaló, h a légkábelek elemi szálakból állnak Ha már annyira sérültek, h a madár is bele tud gubancolódni, akkorra az már rég elszakad. Mármint egy ekkora méretű madár . A földkábel ára pedig többszöröse a nagyfesz légvezetékének. Nemgondolom, h - a gazdag országokat kivéve - erre a cserére a közeljövőben sor fog kerülni...
Azt meg irigylem, ahol ilyen fontos a madár. Mert Mo-n azMME csak dísz, és egyesek megélhetési forrása... :(
Ezek a vezetékek nem egy szálból vannak, hanem sodrottak. A magas hőterheléstől előfordulnak rajtuk olyan tágulások, szakadások, hogy belefér egy madár "alkatrésze". Mifelénk hétköznapi dolog, hogy a fecskéknek a lába akad bele. Nem jönnek ki a helikopteres mentők, hogy kioldozzák. De, tudtommal, van egy új szabály, hogy mostanság, csak földkábellel lehet bekötni épületeket a villamos hálózatra. Talán kevesebb lesz az ilyen baleset.
*valódi segítő szándékkal senki nem fotókkal operálna, hanem ott lenne segíteni, és nem méltatlankodva más idejét, pénzét kérné számon.