Világunk egyik legsötétebb embercsoportjáról beszélünk, a focihuligánokról. Nekik nem kell ürügy, cél, ok, semmi, hogy állat módjára viselkedjenek. Értelmet, logikát ne keress viselkedésükben.
Illetve nem állat módjára, mert egy állat sosem égetné fel a maga által készített építményt.
De akkor mér szervezzük meg az egész napot hogy tartalmas legyen, meccsen persze felgyújtjuk a lelátót, előtte egy jó kocsmázás, utána szétverhetnénk egy két metrókocsit, vagy valakit akinek az a bűne hogy másik csapat szineiben akkora balf* mint mi.
Persze vigyük gyermekeinket is, had lássa milyen az igazi "csapatszellem"...
Azért egyszer menjetek el meccsre ahol 30-40 ezer (vagy 60-70ezer) ember szurkol,énekel lehet csak pislogna itt 1-2 egyén...Ilyen létezik??? Persze gyújtogatni nem szép dolog
Konkrét cél nincs, amikor sok részeg állat összegyűlik, akkor néha előjön az a bizonyos "törzsi szellem" és valahol tüzet kell gyújtani, hogy legyen mit körültáncolni.
Ráadásul szerbiában nem arról híresek a szurkolók, hogy csendben szotyizgatva ücsörögjenek végig egy meccset. A mostani VB selejtezőkön Szerbia és Horvátország oda vissza meccset játszott egymással és egyik meccsre sem mehettek vendégszurkolók a két ország labdarúgó szövetségének közös megegyezése által... vajon véletlen?!
Mennyi ostoba... Mintha csináltak már volna valami hasonló könyvégetést egyesek... Hát igen, jó példa arra, amikor verekedés közben kitör egy focimeccs.
"Tudod, ifjú padavan, az ember (részben) azért vált a Föld uralkodó fajává, mert tudott csapatban dolgozni, együttműködni a másik emberrel. Igen, öncélú, mint minden élőlény minden cselekedete. Ugyanakkor abban az esetben hatékony igazán, ha nem egyedül van. Úgy hívják ezt fiam, hogy közös érdek. :)
Külön érdekessége a dolognak, hogy a katonák általában férfiak. A férfiakban pedig a barátságot, csapatszellemet, bajtársiasságot a közösen végzett teendők erősítik a legjobban (immáron hosszú évezredek óta). Az alaki egy közösen végzett tevékenység, amit együtt csinálnak, ráadásul a csapat erejét is szimbolizálja, ezzel is növelve az egyének csapatba (egymásba) vetett bizalmát (is), valamint a köztük lévő _fegyelmet_.
Hasonló ez, gyermekem, mint amilyen a természeti népek körében meglévő egyes törzsi táncok. Pl. a haka, aminek egy újkori megfelelőjét az alábbi videón tekintheted meg: http://www.youtube.com/watch?v=tdMCAV6Yd0Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tdMCAV6Yd0Y
Ennek is pont az a lényege, mint az alakinak. Növeli a harcosok (sportolók) önbizalmát, magabiztosságát, stb. Gondolod, hogy ha a hakát mindenki egyénileg csinálná, hol az egyik kiabálna, hol a másik, össze-vissza mozdulatokkal, (esetleg otthon a tükör előtt játszaná magában) az erősítené a csapatszellemet? Szólok: nem."