köszi, ilyesmire gondoltam én is, csak nem fejtettem ki (és csak most láttam a hozzászólásokat). Még annyit hozzáfűznék, az, hogy a tiszta kőolaj tavi alga eredetű, míg ha olaj és gáz is képződik, az az említett tengeri planktonok+algák beérésének eredménye (Megj.: a wikipédiás cikk nem teljesen igaz, sántít itt-ott)
a kőolaj tengeri élőlények maradéka leginkább a planktonok közé tartozóaké.
Szárazföldi állatokból nem igazán lesz ilyen, mert elrohadnak és/vagy megzabbantják őket.
a szénmezők amik szárazföldiek, de az is csak növények és az is csak eléggé speciálisan.
tulajdonképpen arról van szó, hogy a fák kb. 400 millió évvel ezelőtt jelentek meg, de azok az élőlények, amik meg tudták zabbantani a fát, különös tekintettel a gombákra, csak 50 millió évvel később. ez az 50 millió éves ablak az, amikor az elhalt fák csak kidőltek és ott maradtak, majd rádőlt a következő, aztán szépen lassan bekerültek a föld alá. így keletkeztek a szénmezők.
elvileg dinókból is keletkezhetett kőolaj, ha pl. egy nagy halom dinóra rádőlt egy hegy egy amúgy megfelelő geológiai formáció tetején, de ez nem jellemző.
Nem lehet, hogy a mai olaj, a dinóknál még jó pár millió évvel előbb élt növények származéka? hogy a dinókból majd 50 millió év múlva lesz csak olaj? Szerintem ilyenre gondolhatott.
Valahol a fosszilis anyag is megújul, csak lassan. Mint ahogy a műanyag is lebomlik, csak mi nem érjük meg.