Jó, eleve a XX. századi sci-fi műfaj egy metafora, mert hogy a lényeg, amiért el kezdett elterjedni az, hogy olyan társadalmi, szociális problémákat (vagy épp, hogy kihűl a nap, vagy leáll a föld) vetítettek a jövőbe, múltba, vagy nem létező világokba, amikkel annak idején nem illett, vagy nem szabadott foglalkozni, de sci-fiként feltűntetve már nem lehetett azt mondani, hogy héééé ilyet nem írunk le. Ritka a tiszta sci-fi, ami pusztán csak egy tudományos képzelődés. Pont ezért, bármennyire is imádom a sci-fiket, sajna ritkán látok jót, ami nem arról szólna, hogy valakiket elnyomnak, háborúznak, jönnek az idegenek, mi megyünk lenyomni az idegeneket, elnyomás lenne, megmentjük a földet, megmentjük a világot, szóval nem a szokott klisék lennének.
A zombikban lehet valami, nem véletlenül árulnak már zombiölő motorokat! Meg gyanús, hogy egyre több a zombis film. Tényleg lehet, hogy így akarják beadagolni nekünk.
Azért a támadás a krull bolgyót ajánlom mindenkinek aki még nem látta! Kötelező darab!
A Támadás... meg a Flash Gordon metaforák, amit te 14 évesen még nem érthetsz! Igazából a zombi filmek is mind a valóságról szólnak, az agyhalottakról, akik köztünk élnek!
Ezt ki írta? Amúgy igaza van, mert a filmek 80%-át színészek teszik ki, akik valódi élő emberek. De az idézet írója vajon mit gondol a Támadás a Krull bolygó ellen-ről, vagy a Flash Gordonról?
"Most nagy titkot árulok el, a filmek kb. 80%-a a valóságról szól, a legtöbb film egy film-a-filmben. Ez megint egy olyan dolog, amit az emberek nem hisznek el és nem is látják, pedig így van. Már évek óta követem ezt, nagyon izgalmas."
Ez is egy ilyen film.