Igen, nekem is a 2"/4"-os gerenda rémlik, ami nálunk kb az 5x10-esnek felel meg. Válaszfalként használják nálunk is, ha nem acél profilból van éppen. Egyébként nem az a 10cm vastag üveggyapot a baj. Az szűkösen, de elég lenne. A tömeg hiányával van probléma. Gyorsan fel tudod fűteni a házat, de hőenergiát, csak a levegőben tárolsz, amit ugye cserélni kell. A fal annyira könnyű, hogy nem tud érdemben hőenergiát tárolni. Nincs meg az a hatás, hogy kiszellőztetsz télen, lehűl a levegő bent, de a falak még melegek és szépen elkezdik átadni a hőjüket a hideg levegőnek, így gyorsan visszamelegszik a helyiség. A nyári hűtésről meg ne is beszéljünk, mert egy vastag falú régi téglaházban nyáron is hűvös van, ezek meg pillanatok alatt átforrósodnak és légkondi nélkül megmakkannál bent nyáron.
ja, az új házaknál 6inch (régieknél 4") a falvastagság a mi a osb lap és a gipszkarton között van, és ezen a 6incs-nyi helyen szigetelik a házat hagyományos üveggyapottal. Ha otthon kellene gáz számlát fizetniük, lehet nem volna ennyire felhőtlen ez az amerika :)
Nézem. Mondom tisztára, mint az amishok, a simpsons családban. Erre elmegy az első szekér a kamera előtt. :D
Egyébként valóban vicces, hogy ilyen házakat építenek (az átlag amerikai ház sem különb: OSB lap, gipszkarton, gerendák.), miközben a tornádók egyáltalán nem ismeretlenek arrafelé. Egy tisztességes téglaházról maximum a tetőt szedné le, ezekből meg fogpiszkálót csinál és szétszórja több kilométeres körzetben.