Szegény alexandriai könyvtárral is mi lett?A müanyag könyv nem lenne olyan rusztikus megoldás mint egy hatalmas kőkúp vagy kőkapu.Nem értem miért nem rombolják le őket,csak foglalják a helyet :)
És a legnagyobb baj, hogy a legtöbb reklámújság, meg szórólap nem jó ablakot pucolni!
Amúgy teljesen egyetértek, hogy fontos információkat vessünk papírra, mert előbb utóbb jön egy elektromos világvége és elveszik az a sok tudás. De és ezt komolyan mondom, én az emberiség tudását elkezdeném kőbe vésni is. Mert azért a legtöbb több ezer éves infónk onnan van, hogy anno bevésték a kőbe, sziklákba, agyagtáblákba. Hosszú távon ez működne csak, meg a papírforma, de azért az mégsem annyira tartós. De az elektronika egyszer elromlik az tuti.
Ez egy alapvető és nagyon lényeges információ. Ha elveszne irtózatos munka lenne újra teljesen feltérképezni. Az elektronikus forma is biztonságos de ilyen esetekben indokolt lehet legalább pár nyomtatott példány is szükség esetére. Amúgy amit a postaládádba dobnak napi szinten szórólap aminek a 99%-a kukában landol és úgy általában minden marketing célú többnyire fölösleges szórólap, stb. nyomtatási mennyisége világszerte kb. 1000x annyi fát "kíván" mint az összes könyv nyomtatása napi szinten. Napi szinten csak az én ládám úgy meg van tömve, hogy sokszor 2x is ürítem. Néha 1-1 reklám újságot megtartok pl. konyhai hulladék becsomagolása vagy egyéb praktikus célokra (nem, nem olvasok bele) de a többi megy a nagy direkt erre a célra tartott szemetesbe. Hetente telik meg 12 postaládából kidobált marketing újsággal! Egy méter magas 50x50-es konténerről van szó. Megtömve is megtelik 6-7 nap alatt. És ez csak egy épület felénk. Mondjuk a könyvek és a reklám anyagok egy része már vegyipari hulladékból készül és fát életében nem látott, de még így is sok fát kivágnak ez tény.