Hogy ne az őshonos erdeinket vágják már ki, csatlakozz az Oxyfa programba, vagy ültess magad Oxyfát! Így javát a faiparban értékesítheted, ágait eltüzelheted, hatalmas virágaiból pedig a szorgos méhek segítségével mézet is gyűjthetsz. Lombja sem vész kárba, hisz a növényevő állatoknak kitűnő táplálék! De ha ez túl nagy felelősség számodra, akár a cégre is bízhatod a fák nevelését és majdan értékesítését amiből később természetesen megkapod a részesedést.
Tudtad, hogy az Oxyfa újranő, ha kivágod? Többször is, és ez az a tulajdonsága, ami miatt egyébként befektetésnek sem utolsó - egyszer elülteted, és többször kitermeled a faanyagát! Eleinte 6 év a vágásérett kor, de ezt követően már csak 4 évet kell várnod, hogy tuskóról újrahajtson akár 5x is.
Tudj meg többet a honlapról!
Szia Szandra00! Megnéztem ezt az oldalt: http://oxytree.com/hu/az-oxyfa-hasznositasa/
Tényleg jó haszonnövénynek tűnik, és látom a leírásból, hogy mézelő a virága, ezek szerint méhészeti célú ültetvényt is lehet telepíteni, ami nekem például nagyon szuper, mert méhészetem van.
Szerintem jó az elgondolás, én nem érzem támadásnak az őshonos fák ellen. Inkább ezeket az oxyfákat vágják ki bútornak, mint azt a tölgyfát, amin gyerekkoromba játszottam. Amúgy faccsén találtam rá az oxyfára először és tökre tetszett, amiket kiraktak, ültettem én is egyet tavaly. www.facebook.com/oxyfa
El lehet adni, minek? Tűzifának? Jól ég? Kalóriatartalma?
Bútorfának? Kemény vagy puha? Könnyen vagy nehezen korhad?
Egy köbméter mennyit ér belőle és kinek?
Az Oxyfa tarvágható! Az első kivágást követően még 4-5 alkalommal újra nő, így 20 év alatt 4-5x annyi faanyagot ad mint más őshonos fafajta! A faanyagot pedig el lehet adni! http://oxytree.com/hu/az-oxyfa-jellemzoi/
Naaa, nem kell itt "náciskodni" ! :D Ha utánaolvasol, láthatod, hogy az Oxyfa nem tud természetes körülmények között szaporodni, csak laboratóriumban. (http://oxytree.com/hu/hogyan-terjedt-el-a-hiedelem-hogy-minden-paulownia-fa-csaszarfa-invaziv/ )
Lehet, hogy az én gondolkodásom furcsa, de az Oxyfa egy megoldás. Ha faanyag kell, akkor azért, ha erdő kell, akkor azért. Ha pénzt akarsz keresni, azért, ha meg akarod védeni az őshonos fákat a kivágástól azért.
Tiszta sor, nem?
Viszont az Oxyfa sokkal sokkal gyorsabban megnő mint a cseresznye, szilva stb.. Ráadásul hatalmas leveleinek köszönhetően annyi oxigént termel amiről más fa még csak álmodni sem mer! Szükségünk van rá mert sajnos napjaink fő problémájává vált a légszennyezés!
Ajánlom figyelmetekbe ezt a cikket:http://oxytree.com/hu/az-energiaultetveny-hajnala-tobb-mint-kornyezetvedelem/
És mi van akkor, ha én mondjuk pl. csak az udvarba és a kertbe szeretnék pár ilyen gyorsan növő, nyáron árnyékot adó fát ültetni? És egyáltalán nem áll szándékomban kivágni. Semmilyen szerződést nem akarok kötni velük, csak kell mondjuk 10 ebből a szép, nagy levelű fából. Vajon erre van lehetőség?
Igen, ez létezik, de pár népszerű kirándulóhely kivételével ilyet még nem láttam a valóságban. Gyakran túrázom a Bükkben és egyre több helyen látni több ezer m2-es irtásokat. Legutóbb az egyik közeli, kiépített pihenőhely és forrás környékét csupaszították le teljesen. Gyakorlatilag a forrás és a pihenőhely most egy mező közepén van. Sőt tovább megyek, magam is nagyon közel lakok a Bükkhöz, és olyan tarvágások vannak a hegyoldalban, hogy azt várjuk, hogy egy nagyobb esőzés után mikor csúszik meg az egész. Nyoma nincs semmilyen újratelepítésnek.
Na ezért jutott eszembe róla a biogiliszta ...... : ) ... ez így ebben a formában a tudatlan és hozzá nem értő emberek esetében lehúzás . Amúgy meg aki ért hozzá annak üzlet , de annak meg nem kell reklámozni .
Lehet bizony .... a paprika a kukorica az őszibarack kajszi a burgonya sem őshonos hogy csak a legismertebb alapélelmiszereket említsem . Sőt a az EU ellenében megvédendó " magyar akác " ... na az aztán pláne nem őshonos .
Nem az a kérdés, hogy telepítek-e, vagy sem. Hanem, hogy jobb-e a természetes őshonos erdeinket kivágni egy szálig és elégetni, vagy inkább meghagyni ezeket és egy direkt erre a célra nemesített fát telepíteni és ezt használni faanyagnak, tűzifának?
A marketing része perpillanat nem érdekel, nem tudom, hogy tényleg profitálhatnék-e belőle. A növényt illetően hiszek a reklámfilmnek, nem vagyok bizalmatlan, inkább gondolkodok: Mi érelme lenne egy olyan dolgot árulni, amit azután magad is előállíthatsz jóval olcsóbban és többet már nem szorulsz rá arra, hogy drágán megvedd ugyanattól a cégtől? Ez a részükről egy hatalmas bukta lenne. A lényeg, hogy csak ők tudják előállítani (szaporítani), így minden példányon ugyanannyit tudnak keresni.
Persze. ez is csak a tudjuk kik ügyeskedése, hogy elárasszák szittya magyar földünket a saját növényeikkel, aztán 50 év múlva meg pislogunk, hogy hova lett az akác, meg az ecetfa, mert csak oxyfát látunk majd. Ez az invázió első lépése, amikor ősi flóránkat próbálják legyalázni.
Pedig ragozhatnád, mert nem értem.
Irtsuk ki, tüzeljük el az őshonos bükköt, tölgyet, gyertyánt, ami az erdeink nagy részét adják, de nem telepíthetek energianövényt a saját földemre, mert nem őshonos. Értem. Ja nem, mégse. Milyen kárt okoz? Leírták, hogy önmagától nem képes magát reprodukálni, tehát nem terjedhet el, mint az akác például.
Kedves ismerosom probalt rabeszelni erre az oxifa dologra..szuper novekedes, megterules megveszed haszonnal eladod nem is kell neked gondoznod szuper dolog, aztan miutan kiderult hogy ugyan olyan mlm rendszer mint a tobbi, es csak egy nagy lehuzas, mar o is rajott.. sajna keson, 40e forintja banta egy faja oxifacsomag utan. Most a ceg mar udulokben utazik allitolag.. (na persze az oxyfa mint noveny, meg lehet jo..)