Az 1800 as évek körül egy vándor üzletember betért egy vidéki kocsmába. Kérte a csapost, adjon neki egy pohár vizet. Mire a csapos,
-2 cent lesz.
-2 cent? De hát a víz ingyen van, a természet adta.
...
És ekkor az üzletember kitalált valami újat. A neve: EVIAN, olvassuk csak visszafelé... NAIVE.
Esetleg a 14000X-es higítású, kizárólag telihold alatt készített hegyi árnika kivonat azúrmalachit kristállyal kombinálva, aminek a kékeszöld színű rezgése erősíti a szívcsakrát? :D
Köszi, megnyugtató mindezt tudni. :)
Meg azt is, hogy nem hiszek a homeopátiában, különben most biztos szívrohamot kaptam volna és arra nem tudom melyik homeopátiás gyógyszer jó. ;)
Az emberi fogyasztásra szánt vizet legtöbbször rétegvízből szedik. Naponta kitermelünk 4millió m3-t és ebbe a 4millió m3 vízbe /ami köbö 4millió tonna/ kerülhet bele az a pár millió tabletta tablettánként talán 1-2 gramm hatóanyaggal amelynek is csak egy része hormon. Tehát napi 4millió tonna vízben oldunk fel max. 4 tonna hatóanyagot /ha a hormonokat vesszük akkor talán ennek tizedét/. Ergo mintegy 1-10milliószoros hígítással nyomjuk.
Utána ez a víz többszörös szűrőn keresztül kerül vissza a természetbe /már ahol/. Mert nem csak mi szűrjük ezt meg hanem a természet is /vízzáró rétegek satöbbi/.
Erre jön rá h az ide bekerült tabletták már átmentek valakin tehát a hatóanyagok döntő többsége azért bizony nem kerül vissza a természetbe.
Utána rápakolunk még egy lapáttal a kérdésre. Ugyanis ebből a 4millió m3 kitermelt vízből mi csak köbö 50millió liternyit iszunk meg.
És még akkor nem beszéltünk arról h a folyóvizekből a rétegvízbe általában nem közvetlenül kerül a víz hanem úgy h a folyóvíz elpárolog majd lecsapódik és eső formájában szépen eljut oda lentre. És itt asszem rövidre is zártuk a kérdést.
Tehát ha ez a mennyiség bármilyen kárt okozna akkor a homeopátia is működne. :-)
/A férfiak elnőiesedésének oka pedig az h nők nevelik a fiatalokat./
Na így vagyok ezzel én is. Pl fogmosásnál ha otthon vagyok szlopálok egy kis csapvizet, mert annyira azért nem rossz, de egyébként inkább fizetek az ásványvízért...fasztudja, hogy mi van a csapvízben vagy mi nincs, de a palackos víznek egyszerűen jobb az íze.
Mi a véleményed azokról a véleményekről, hogy a folyóvizeink tele vannak hormonokkal (pl. kidobált fogamzásgátlók és egyéb gyógyszerek), amit nem tudnak kiszűrni (vagy legalábbis nem minden helyen)? Sőt egyesek szerint ez az oka manapság sok férfi elnőiesedésének is... ;D
Én mondjuk elég érzékeny vagyok a vizek "ízére", ha már vizet iszok, azt szeretem, ha nincs egyáltalán mellékíze. Sajnos a csapvíznek van. Persze sok ásványvíznek is, azokat sem szeretem, pár márkát vagyok képes csak meginni.
a viccet félretéve víz kell a tisztálkodáshoz, főzéshez, mosáshoz, mosogatáshoz, de még a szaráshoz is
ennek a faszinak meg feltolnék egy üveg nesztlé akvarellt a seggébe, az mind az övé lehet
Ez egy hülye fasz.
Tipikus, "a gatyádat is az én termékemre fogod költeni" gondolkodással.
A büntetés egy normális világban egy ilyen kijelentésért pedig:
Teljes vagyonelkobzás és szétosztás a szegények között, valamint egy darab svájci bicskával alsógatyában kitenni őt és az egész családját a Dél-Amerikai dzsungel közepén. Aztán dögöljön meg! Csög!
Na ez a vicc. Ezen nevetek én is mindig. Megveszik a palackozott vizet, sokszor még semmi extra sincs benne, értsd: nem buborékos. Közben az ország legtöbb helyén iható, sőt jó minőségű a csapvíz. Hűteni sem kell és annyit ihatok, amennyit akarok pár száz forintért. Más inkább hurcolássza hatosával az ásványvizet, égeti a benzint, amig elmegy érte a boltba, plusz termeli a felesleges szemetet, a pénzszórásról ne is beszéljünk. Megérdemlik.
Még közkutak is vannak, ahonnan az iváshoz szükséges víz beszerezhető, de ásványvizet biztosan korlátlanul vehetsz, úgyhogy az ivás, mint probléma biztosan "más alternatívákkal megoldható". A fűtésre is vannak alternatívák, ha nincs gáz: villanyfűtés. Az áram kiesése esetén a helyzet már korántsem egyértelmű - legfeljebb a gáztűzhelyet jelölném meg, de azzal ugye a lakás belső oxigénjét igen gyorsan el lehet használni és a szénmonoxidmérgezés nagyon esélyes.
Szóval még mindig nem látom azt, hogy miért is nagyobb probléma a vízmű eladása, ming a gáz- vagy áramszolgáltatóé.
gondolod? néhány nap után szomjan pusztulsz, míg a fűtés más alternatívákkal megoldható, és úgy gondolom hogy egy 4 évszakot élvező ország esetén, nem fagyna az ország egésze halálra az egyik napról a másikra.
Több ember hal meg amiatt, mert kikapcsolják az áramot vagy a gázt évente, mint a víz kikapcsolása miatt. A villany és gáz télen a fűtés miatt kritikus a nem távfűtéses otthonokban (ami úgy 90%-a lehet az összes lakásnak / háznak).
És te monopóliumról beszélsz - tehát éppen arról, ami most van. Én pedig versenyről beszéltem, ami akkor lenne, ha a vizet ugyanúgy bárkitől vehetnéd, mint mondjuk az internetet. (első lépésnek egy hasonló megoldás, mint az áramnál és gáznál jó lenne, szerintem)
Ha úgy működik a privatizáció, hogy több cég vehet részt a víz eladásában azzal nincs baj. De ha úgy működik, hogy csak xy cég, illetve valakinek külön opciója lesz mondjuk arra, hogy csak ő vehet vizet a Dunából, vagy csak ő fúrhat kutat, az már gáz. jelenleg áramot, gázt vehetsz több cégtől, de előállítani nem sok tud. Szóval most még jó állapotok uralkodnak, de ha valaki bepipul, akkor egy cégtől kell venni, annyiért, amennyiért mondja. Dettó a vízzel. Más kérdés, hogy nincs értelme nagyon elszaladni, meg magas árat kérni, mert nem tudják megvenni és lázadás lesz. Illetve, ha vízre áramra költünk mindent, akkor nem vesszük ugyanazoknak a más termékeit. Szóval világuralomra senki nem tör ezzel látványosan, inkább a hatalom és a vagyon megszerzése lehet a cél. A hatalomé leginkább, de az is csak olyan sunyigenya módon, hogy mondjuk ha a Nestlé uralja fél Európa vízbizniszét, akkor már lehet zsarolni a kormányokat.
csak éppen áram vagy gáz nélkül túl tudsz élni,ha esetleg bármi történne a piacon. Víz nélkül már kevésbé. Emberi alapszükségletek közé nem a gáz tartozik meg az áram, hanem első sorban a víz.
Amúgy kapsz te jobb minőséget azoktól a cégektől ahol az anyacég közös? bizonyos mértékben igen, valamivel ki kell szúrják a fogyasztók szemét, de az igazi versenyből fakadó minőséget az tartja fenn, ha különböző egymástól független érdekeltségek tartják fent a versenyt.
Nem igazán látom, hogy miért lenne rosszabb a vízmű eladása az áram- vagy gázszolgáltatónál? Ezek még rosszabbak, szerintem, mert míg palackozott vizet bármelyik boltban vehetsz, ha a szolgáltató nem ad neked, de áramot vagy gázt már sokkal nehezebb beszerezni más úton.
Én éppen örülnék a vízszolgáltatás privatizálásának: a verseny növeli a minőséget és csökkenti az árat.
akkor csak bejön a tömeg kontroll? és pár elmáháborodott embereken való hatalommániája? ilyen esetekben csak elgondolkodtató, hogy miért is vannak ilyen törekvések, meg hogy tényleg miért fordul elő az, hogy a rockafeller meg egyéb érdekeltségek tulajdonában X százaléknyi víztulajdon van már.
Hát ez a nagy kérdés igen, hogy közcég adja-e a vizet, vagy nagy társaságok. Gondolom a Nestlének meg a hasonlóknak igen jól jönne, ha ők rendelkeznének a víz felett, bár azért teljesen szabadpiaci viszonyokat nem tudok elképzelni, hanem mint mondjuk az áramnál. Az teljesen értelmetlen lenne, ha bármely állam átadná teljesen a vizet, ráadásul úgy, hogy ne korlátozná mennyiért adhatja el a cég.
Mondanám kérdezném, hogy de már pont erre is miért fáj a foguk a nagy cégeknek, amikor annyit keresnek így is, de költői, mert hát ugye víz az aztán tényleg kell mindenkinek.
nem tudom jelenleg hogy működik ez a közvíz dolog, de feltételezem, hogy senki nem örülne annak, ha a fővárosi vízmű zrt, vagy kht esetleg tőzsdére kerülne, és mindenféle elmeháborodtt a világ más pontjáról tulajdoni részvénnyel bírna.
emlékszünk a james bond film bolíviai részére? ami aztán élesben is majdnem lejátszódott? ki örülne annak, ha egy küldföldii érdekeltség uralná a magyar vizek tulajdonát, és saját kényére szabná a közvízhez jutás feltételeit?
Nem teljesen értem a felháborodást - most is fizetünk a vízért, ami természetesen adót is tartalmaz. Szerintem teljesen logikus, hogy a csapvízért fizetsz: azt fizeted meg, hogy megtisztítják és a csapig szállítják. Az már kicsit érdekesebb, hogy a saját kertedben fúrt kútból nyert vízért is fizetned kell. Annak persrze az az értelme, hogyha az "ingyen" lenne, akkor mindenki korlátlanul locsolna vele, ami miatt egyszerűen elfogyna.
Vagy: min hőbörgünk, amikor hekto számra vesszük az "ásványvizet" mert a csapból nem akarunk inni? Pedig azért is fizetünk eleve. De jobb a 100 Ft-os palackozott vizet inni!
Az a szomorú, hogy 5 éve még ezzel vicceltük el egy új adó bevezetését, hogy "a levegőért, vagy vízért nem kellene adózni?" És tessék. Én nem adok neki 5 évet és a levegőre is felmerül hasonló ötlet. :S
Az ilyen beosztasu emberek mindigis el voltak szallva a nagy otleteiktol. Hisz szerinte jo otlet a vizet is penzert adni, mert mit szamit neki par tiz $ havonta a tobb tizezer $-os fizetese mellett?