Önmagában az UV fény nem hozza azt a hatást, amit a videóban ígérnek (valamilyen reagens kell még, hogy a szerves anyagokat kimutathatóvá/fluoreszcensé tegye). A vakut védő üveg blokkolja az UV sugarak nagy részét, a kék festék/filc pedig csak jobban megszűri a maradék UV tartományban lévő fényt, mint segítené.
Jah meg a másik vidi, hogyan töltsünk telot energia takarékosan egy elosztó egy hibantó(elektromos öngyújtó szikra adó) és egy mobil töltövel. Nah szóval dudbe saját magába az elosztón valamely dugaljba a dugvillát ezáltal létre hozván egy áramkört( az elószto ha jól emlékszem lekapcsolt álapotban van) majd a hibantóval adj szikrát az egyik dugaljba ész kapcsold az elosztót be, majd csatlakoztasd a töltöt a mobilal ész már töltödik is(nem próbáltam ki csak a vidit néztem)
Amikor felkerült egy fórumra vagy videómegosztóra (?), hogy néhány másodperc alatt fel lehet tölteni egy iPhone-t a mikróban, akkor állítólag rengetegen próbálták ki! :)
Nem hinném. Ahhoz, hogy mikrobákat lehessen így kimutatni, kell egy UV fénnyel gerjeszthető (jellemzően a biológiai szennyeződés DNS- vagy fehérjetartalmához kötődő) festék, amivel kezelik előtte a felületet + értelemszerűen UV fény. Egy szimpla mobiltelefonos fényképfelvételen nem fognak maguktól világítani a baktériumok...
Ha a videó végén mutatott felvétel tényleg ezzel a módszerrel készült, inkább a különböző texturájú (pl. vizes vs. száraz, sima vs. vízköves) felületeken különböző módon megtörő, és a satírozáson miatt interferáló fény okozza a mintázatot.
(Dzsízösz, ilyen reklámok mennek mostanában a tévében? O.o Még jó, hogy a búvárgömbömig nem jut el az adás. :D)