Állkapcsának szorítása erősebb mint a hiénának. A kőkemény koponyacsontokat is nyomtalanul eltüntetik. Amit nem visz el a pofa, azt a gyomorsav megoldja. Egy farmon nem maradnak nyomok. ;-)
Oroszországban történt asszem, hogy egy kedvtelésből tartott kan disznó halálra tiporta a kerítésen átugró betörőt. Jó házőrzők. Meg okosak is, ha hajlandó ezt a képességüket is felfedezni az ember, és nem csak a négy lábon járó szalonnát látja bennük.
De ez nem egy konda, csak 1 felnőtt állat 4-5 fiatallal. Bár valóban 1 disznó is tud vadállat lenni. Eleve már ha csak beindul egy 100+ kilós jószág, ott nem nagyon marad megdolgozatlanul semmi, amin keresztülmegy (és elég gyorsan tudnak mozogni, ha akarnak), arról nem is beszélve, hogy sokkal erősebb az állkapcsuk, nagyobbat tudnak harapni, mint pl. egy kutya, meg ha az agyarukkal odavágnak, az is tud szép szakított sebeket csinálni.
Én ugyan még nem láttam ilyet (hálisten) de azt mondják ha egy disznó megőrül az valami brutális. Hát igen, valószínűleg egy 200-300 kilós házisertés ha megőrül a vágásakor, szétcsap az összegyúlt kompánián, nehezen állítják meg.
A múltkor megszorították a szomszéd kutyáját egy csöndes sarokban a gyesznyóim. A nagy üvöltésre rohantam hátra, tudtam hogy valamit megtámadtak. Ki akartam kapni a kutyát mielőtt széttépik, erre az ostoba az én ujjamat harapta át. Be volt már rendesen sza...va. Úgy kellett szétcsapni a dögök között hogy ne egyék meg a pocák. Szoval ha a disznók meg akarnak valakit enni azt meg is eszik. Ezek csak tréfálkoztak.
Valószínűleg azért, mert már nem olyan kicsik a malacai + látszik, hogy a kamerás ember megzavarja. A vaddisznók nagyon nem szeretnek emberek közelében lenni, ezért is nehéz őket fogságban tartani, mert a folyamatos stressztől legyengülnek, hamar megbetegszenek, elhullanak. Ezen a disznón is látszik, hogy inkább fél, menne már a fenébe máshova, de a malacai érdekében erőt vesz magán, és felveszi a harcot a kutyával. De hogy jószántából nem menne oda a kutya-ember csoportosulához "játszani", az hétszentség.
Nem játszanak. Valószínűleg etetett disznók, ezért nem félnek annyira az emberektől, de ettől még nagyon is tudja a koca, hogy miért veszi üldözőbe egy kutyaféle a malacait. Az, hogy utánaszalad, nem azt jelenti, hogy beszáll ő is a játékba, hanem el akarja kergetni a kutyát. A kutya pedig nem a gazdáit védi, hanem jól láthatóan rámozdul a malacokra. Amikor a koca megkergeti, a gazdái felé menekül védelemért. Épp fordítva történik a dolog, mint ahogy látjátok.
Szerintem is, ha ez valóban vad lenne, itt már mindenki szaladna, a kutyát is beleértve, mert azok az agyarakkal nem csak makkot rágnak :)
Simán csak játszanak.
az vagy egy vadászkunyhó, vagy laknak ott, vagy valami, a vaddisznó nem is annyira vad, félvad, a kamerás/telefonos sem tűnik úgy, hogy félne, a kutya lehet játékos módon, de szerintem a gazdikat védi, más szóval ezek a sertések itt 'négy lábon járó brassói aprópecsenyék' :)
Malacos kocával nem jó ötlet baszakodni. A hülye gazdáknak meg lehetett volna annyi eszük, hogy rászólnak a kutyára, vagy pórázra kötik, hogy ne hajkurássza a malacokat, meg ingerelje őket. Vagy úgy gondolták, hogy ez jó vicc? Idióták.