Érdekes dolgok ezek... Az összesítésen megint látszik, hogy a tanulatlan, birka tömegek döntöttek újra. Akárcsak a Brexit-nél vagy magyar választásoknál.
Mellesleg az is furcsa, hogy Trumpli csak a rendszer miatt lehet elnök és nem a leadott szavazatok száma miatt. Hillary Clinton-ra szám szerint többen szavaztak, mégse jött össze. Ugyanaz, mint a fidess kurmánynál...
A váratlan szerintem kicsit enyhe kifejezés...de nekem igazából 8, minek nevezzük. A feketék Clintonra buktak, igen, viszont a latinok (bár többségükben ők is) többen szavaztak Trumpra mint amennyit vártak.
Száz szónak is egy a vége. Trump nem mentes a hibáktól, de hogy ténylegesen mit mutat, azt majd a következő 4 év során/után meglátjuk. Addig úgyis mindenki max a saját értékrendje szerint tud találgatni/remélni.
Az váratlan győzelem, nem elsöprő. Az tény hogy váratlan és meglepő Trump győzelme. Majd utólag az okosok megmondják miért volt egyértelmű. Anők ugyanolyan arányban szavaztak Clintonnéra mint a férfiak Trump, hozzáteszem nem tudom mit becsültek előzetesen. Az afro-amerikai majd 90% Clintonra szavazott. Elkezdtem böngészni a demográfiai adatok alapján a szavazatokat és ami engem nagyon meglepett, hogy a szegények szavaztak inkább Clintonra és a gazdagabbak Trumpra. Hozzáteszem wikiről néztem, szóval nem szentírás. https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election,_2016
Nem matematikai értelemben gondoltam elsősorban, ez tény. Clintonnét jósolták, igen, de 90%-os valószínűséggel átlagban. Ehhez képest a helyi idő szerint kb délelőtt 9-10ig tartó számlálás ellenére már hajnali 2-3 óra körül lehetett tudni, hogy esélye sincs a győzelemre, mert Trump az összes fontos csatatérállamot behúzta, és azok a csoportok, akikre Clinton leginkább számíthatott, azaz a színesbőrűek és a nők is mind relative nagy arányban mégis Trumpra szavaztak.
Szóval lehet itt vitatkozni a szavak jelentésén, persze, de szerintem kár tagadni, hogy az előzetes esélyek nem befolyásolják a végkimenetel jelentőségét.
Kissé zavaros amit, írsz, belekevered már a közvélemény-kutatásokat is.Azért elsöprő a győzelem mert a választások előtt Clintonnét hozták ki aztán nem ő nyert? Ez mi? :D
Trump 57%-43% arányban nyert ha az elektori szavazatokat nézzük. Magyarázd már el kérlek hol van itt az elsöprő győzelem? (Nálam az elsöprő győzelem pl. a Fidesz 2010es vagy az MSZP 1994 választási győzelme.).
Az USA-beli elnokvalasztasi szabalyok alapjan Trump elsopro folennyel nyert. Az elejen egy darabig fej-fej mellett haladtak, de utana Clintonnak eselye sem volt mar. A "popular vote" ebben a tekintetben kb wc papirnak alkalmas. Tekintve, hogy a valasztas elotti felmeresek Clinton gyozelmet vizionaltak 80 meg 90%-os valoszinusegekkel, meginkabb elsopro a gyozelem, amit Trump hozott. Ennyi a sztori.
Majd meglatjuk par ev mulva, hogy hanyadan allunk az igereteivel. Nekem sincsenek illuzioim, a vilagot, de meg csak az USA-t sem fogja tudni megvaltani. Viszont szerintem abban sem tudnank megegyezni, hogy mi az a bizonyos "valosag", ugyhogy kar errol vitatkozni.
A tobbire: Hillary Clinton elvileg profi politikus, szerintem az lett volna oriasi baj, ha ot valasztjak meg. Annak amit o mondott eleg jol lehetett latni a kovetkezmenyeit: meg tobb haboru, meg tobb korrupcio.
Ki mondta, hogy nem voltak világosak a szabályok? Mindössze az elsöprő győzelem kifejezésedet javítottam. Nem volt elsöprő győzelem, sőt Klingonné több szavazatot kapott, ha nem egy kitekeredett választási rendszer lenne az USAban ő nyer. De az van és Trump nyert, de messze nem elsöprő fölénnyel. Ennyi a sztori.
Tehát az ürge ezek szerint nem csak félbolond, hanem még populista is. Akik jobban értenek hozzá, majd kifejtik, miért gond az, ha azt mondják, amit hallani akarsz, nem pedig azt, ami a valóság. Tudom, igazmondással még senki nem nyert választást.
A másik hsz-re: ez a csávó alapvetően nem a politikából jött, hanem az üzleti életből (USA százakárhanyadik leggazdagabb embere), ezért számomra kérdés, hogy látja-e annak a következményeit, amit mond. Mert azért egy profi politikus többé-kevésbé látja, ebben biztos vagyok. Amiket mondott a kampány alatt, annak tükrében nagy probléma, ha nem látja a következményeket. Ha látja, akkor szintén nagy a baj.
Az az elsöprő fölény az annyit tesz. hogy Klingonnéra többen szavaztak mint Trumpra, nem sokkal teszem hozzá, kb 150ezerrel, de akkor is többen. Csak ugye az amcsi választási rendszer sajátosságai miatt még is Trump nyert.
Hogy mit szólok hozzá? Örülök. Trump egy kicsit bohóc, de legalább kimondja azokat a dolgokat és úgy (!), amit a társadalom többsége gondol. Nem véletlenül nyert elsöprő fölénnyel.
Azért van kiakadva látszólag mindenki mindenhol, mert a média Európában és a tengeren túlon 90%-ban a libsiké, akik azt hitték, hogy sérthetetlenek és verhetetlenek.
Elég aggasztó arcok kerülnek mostanában székbe mindenütt. Érdekes jövő elé nézünk. Valahogy a mértékletesség, higgadtság és a kompromisszumkeresés manapság nem opció.
A Great American Show-t az nyerte, aki a fehéreknek nyalt. A megfelelő államokban.
Trump nem teljesen hülye, sőt, de nem is 100%-ig beszámítható. Mondhatnánk, nyugi..., minden elnöknek vannak tanácsadói, akik, akár a beszédeit is megírják neki előre. Csakhogy, Trump nem hallgat senkire. Itt a bibi.
Na azért ne felejtsük el , hogy az USA-ban nincs teljhatalma az elnöknek mint pl Oroszországban É- Kóreában vagy mint nálunk ... ( lassan de biztosan ) . Ott talán jobban működnek a különböző hatalmi ágak ( kongresszus , bíróság , elnök ) ezekben benne vannak a " fékek és ellensúlyok " amiről oly sok szó volt nálunk is . Azt se felejtsük el , hogy ott ... nem úgy mint nálunk... kizárólag 2 ciklust tölthet ki egy elnök és ez hatalmas különbség . Érdekes ugye hogy eredetileg az oroszoknál is így volt aztán ezt szépen megváltoztatták . Ezt amerikában biztosan nem teheti meg Trump meg nem is volna értelme 70 éves .
Szerintem meg a vén fasznak úgy hiányzott ez az elnökség mint mókusnak az erdőtűz . Innentől kezdve nincs csöcsörészés seggfogdosás , minden lépését figyelni fogják . Nem fog bekerülni az USA halhatatlan elnökei közé az egész biztos .
erről szól a demokrácia, a többség dönt, ezúttal a többség ezt a döntést hozta, amit a kisebbségben lévő vesztesek kénytelenek lesznek lenyelni. sokkal inkább ostoba vagy kicsinyes az, aki a többség véleményét, vagy pusztán személyét lehülyézi.
Most már mindegy... Itt is volt 3,3 millió elmebeteg, amelyik azt hitte, hogy egy súlytalan, hazugságokra épített, kamu népszavazással bármit is elérhet. A brexitet is megszavazták a pudingfejek.
Tényleg érdemes elgondolkozni azon, hogy egy bizonyos értelmi szint felett lehessen csak szavazni.
"Mellesleg ébren vagy... Ez nem egy szörnyű rémálom és halott sem vagy... és nem, nem a pokolban vagy.
Mostantól ez az életed, ez a választásunk, ez vagyunk mi ,ez az országunk..."
Nem tökéletes fordítás.
Nagyjából azt, hogy nem alszol, nem vagy halott, ez az életed, ez amerika.
Mondanám, hogy mi (jó nem mindenki) ezt érzi évek óta, csak hát az, hogy nálunk mi van, nem sok mindent mozgat meg, de azért az Usának csak nagyobb befolyása van a világ dolgaira.
Mármint trump? Mert szerintem, meg azért még egy-két ember szerint a két szar közül trump(li) személyében sikerült a nagyobb és hígabb szart kiválasztani.
Lécci, valaki elmondaná, mit mond a bemondó csaj, nem érteni amerikaiul.
Amúgy olvasom a különböző médiumokat, azt látom, hogy mindenki ki van akadva az USA-ban is. Azt nem értem, hogy akkor mégis ki szavazott rá? Ennyi troll van ott, vagy csaltak?
Amúgy kíváncsi vagyok, mi lesz, mást úgyse nagyon tehetek.
Láttam az égessük le Trump című remekművet a CC-n. Hát nem Trump égett, hanem én, az egész csatorna helyett. Eszméletlen agyi mélyrepülés van az USA-ban. Pont illik az ottani elnök szerepbe. Egyébként nem hittem volna hogy visszasírjuk Obamát, de szerintem könnyen megtörténhet.
http://24.hu/poszt-itt/2016/11/08/donald-trump-lesz-az-amerikai-elnok/
"Slavoj Zizek világhírű szlovén filozófus azt mondta: azért szavazna Trumpra, ha megtehetné, hogy minél előbb beköszöntsön a káosz a világban, és ez legalább esélyt adna, hogy mindent újrakezdjünk az alapoktól. Szerinte Trump felrúgta azt a kimondatlan rendszert, ami minden társadalomban működik, és ami kijelöli, hogyan működik a politika és hogyan érünk el konszenzust. Bár szinte semmiben sem ért egyet Trumppal, úgy véli, Hillary Clinton még nagyobb veszélyt hozna a világra, mert eljátssza, hogy progresszív, miközben kőkemény hidegháborús logikát képvisel, és túlságosan is kötődik a bankokhoz."
A választás előtt úgy gondoltam, hogy bárki nyer, történelmet ír, még sosem volt női elnök, meg félbolond sem. Pedig dzsordzsduplavé erős konkurencia.
Amúgy ez a trump tuti nem olyan hülye, mint aminek mutatja magát. Lehet, hogy egy tuskó, de az érdemeit a magánszférában nehéz elvitatni. Érdekes, ő előbb lett kőgazdag vállakozó, utána elnök, nem pedig fordítva, mint hazánkban. Nem a politikai életből jött, mint clintonné. Hogy milyen elnök lesz, majd az élet megmondja.
Mit szólok hozzá, hogy Trump lett az elnök? Csak annyit, hogy clintonnénak szurkoltam.