az attol függ,hogy a capital cities vagy a world cities között volt,mert a 2 nem ugyanaz.általában minden országnak csak egy fővárosa van,de kivételként néhol többet jelölnek meg,mert a fő államszervek több helyen találhatoak.Dél-Afrika is egy érdekes,ha fővárost kérdeznek általánosságban mindenki Pretoriát mondja,és csak kevesen tudják,hogy hivatalosan több "főváros" van.
én erre startlapjatekok.hu-n akadtam rá,ott ugy nyitja ki az oldalt,hogy több szempontbol lehet válogatni a városokat/helyeket.Azzal csak az a baj,hogy nekem a térkép alja lelógott a képernyőről.amugy az eredeti oldalon nem tudtam elkezdeni,ott volna a legjobb.
Jaja, az is megvan, csak mindenki PS-ozni szokott, úgyhogy... de legközelebb ha vmi fake lesz, rámondom, hogy irfanview és a kutya nem fogja tudni, hogy mi az! :)
Mostmár jó az izé, bejön rendesen. :) Amúgy most nincs kedvem PSal készíteni egy "12cm"-es képet a végeredményről! :D Tényleg, ez csak km-ekben mér? Ha eltalálod, biztos 0, de vannak cm-ek?
húúú! jó kis akármi ez..!!!!A legkisebb tévedésem 83 km!!!Annyi mint Gyöngyös (heves megye) és Budapest távolsága!!!:)ELKÉPESZTŐ MIEN KICSI ORSZÁG VAGYUNK!!!de tudom,van nálunk kisebb is!!!Ez vmennyire azért vígasztal minket,"hű","hazaszeret"etünkről ismert MAGYAROKAT!!!!!!!!!X)
Igen, csak hát minden országban a főváros az a város, ahol a közigazgatásról döntenek. Mert ennyi erővel Hollandiának is 2 fővárosa van, S'gravenhage ill. Amszterdam, de Amszterdamot tekintjük fővárosnak.
Mióta létezik a Dél-Afrikai Köztársaság :) DAK-nak 3 fővárosa van: Fokváros (törvényhozás), Pretoria (közigazgatási), Bloemfontein (bírói). De igazat adok neked, én is meglepődtem először, hogy mintha nem stimmelne valami. Íme: http://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9l-afrikai_K%C3%B6zt%C3%A1rsas%C3%A1g
Vettem észre. Nem tudtam izélni annyira lassú volt. A progiban azonban találtam egy érdekességet. Világ fővárosai 2. szint. Dél-Afrikai Köztársaság, Bloemfonteain. Mi van? Mióta nem Pretoria?
Sztem a kinder banner csinálja. Nézzétek meg lécci, mennyi a CPU százaléka a Windows Task Managerben, ha megjelenik, és mennyi, ha nem jelenik meg! Lehet elcseszték a flash bannert és túl sok procit zabál.
Tegnap meg az egész magyar net lassult az adverticum miatt (már akik adverticum kódot használnak), mivel az ő szerverük bénázott.
Tünetek hasonlóak nálam is Firefoxxxxal, viszont mocskos IEvel meg működik (bár az nálam 6os, lapfülekről még nem hallott ha minden igaz) ... Lusta vagyok kipróbálni, az új FFverzsön fícsöre-é ez. Ha valaki kevésbbé lusta, és kipróbálja, közölje már az eredményt pls. :)
en speciel ugy vettem eszre mostanaban azok az oldalak toltodnek lassan aminek kapcsolodni kell az ad.adverticum vagy mi a picsa temahoz
ha jol sejtem ez az oldalak reklam resze bar lehet tevedek
gyulolom a reklamokat!
hát igen....térkép nagyság ide vagy oda,aki hobbiszinten él hal a földrajzért....elsőre a 12 szint....de ha nehezet akartok akkor a képeset csináljátok-mutatnak vmi nevezetességet és arra kell rábökni-ott 7ből 5ig jutottam
Mi baja van az ize.hu-nek? már második napja belassul tőle a FireFox és az IE is, ha átmegyek egy másik oldalra, az pikk-pakk bejön. Ez meg görcsöl, és a postokat is szarul nyitja meg, a videok bufferelése is akad, néha be se jön. Szar a szerveretek és nem bírja kiszolgálni a sok nézőt? Mert nem csak az én gépemen, hanem melóhelyen is ilyen! ??? Érdekes.
lol Sucre-t Bolívia fővárosát 11 km-errel tévesztettem :D az amerikás kérdésekben viszont nem vagyok jó :S előbb vmi western wall volt én meg rányomtam a nyugati partra erre kiderül h vhol izraelben van :D enyhe 11000 km-es foul de legalább tom h európa nem egy ország
Nagyon jò kis jàtèk, elraktam a kedvencek kòzè.De a tèrkèp tènyleg tùl kicsi.
A Galapagos-szigeteket nagyon elbaszarintottam, nem mondom meg, hàny km-rel.Csak annyit, hogy sokkal..:D:D
10. szint:D Olyan szigeteket dobott be, hogy nem is hallottam rola, föleg angolul :D de volt egy pár mákom is, és csak ráböktem a térképre, és 138 km-rel tévedtem