Ezek a "minibolygók" például nagyon jó szolgálatot tehetnek a 3D-s modellezésben a tárgyak, felületek (pl: króm) valósághű tükröződésének modellezésére, ha az ember nem akar valós sugárkövetéssel számolni. Illetve remek hátterek lehetnek, ha ráfeszítjük egy gömbre. A HDR pedig az információtartalma és a minőség miatt fontos.
Remélem röviden összefoglaltam a lényegét. :)
A fenykepezogepek csak egy korlatozott tonustartomanyban tudnak reszleteket rogziteni, pl ha egy tajkepet akarsz csinalni, ahol az eg sokkal volagosabb, mint a fold, akkor valasztanod kell, h melyik legyen helyesen fenykepezve es az lesz reszlet gazdag... ha foldet valasztod, az egen nem fogod latni a felhok es a fenyek szep texturajat, ha eget, akkor a fold sotet lesz es nem latsz kb semmit. A HDR-nek az a lenyege h csinalsz egy kepet, amin a sotet reszek reszlet gazdagak, egyet amin a vilagosak es egyparat, amin a ketto koztiek, es ezeket egy kepbe surited, igy minden tartomanyban tokeletes expoziciot kapsz. Szoval lehet, h hasonlo hatasu kepet tudsz csinalni, de az egesznek ez a furcsa latvany nem igazan a lenyege, inkabb a mellekhatasa, ami van akinek tetszik, masnak nem....
Amugy melyik programot hasznaltad? Photomatixot?
Viccesek ezek a minibolygók, de hogy a HDR mire jó azt nem értem. Ezek egyáltalán HDR képek? meg az az igazság, hogy én eleve nem értem, hogy mi a jó vagy a különleges a HDR-ben, mert kipróbáltam, és nagyjából ugyanazokat a képeket lehet megcsinálni egy egyszerű képszerkesztő programban, a szaturációt felnyomjuk a kontrasztot kicsit eltoljuk és kész a HDR kép, amit egy kifejezetten ilyen programmal csináltam se lett más. Szóval ha valaki jobban ért hozzá és el tudja magyarázni annak örülnék.
http://www.orszagalbum.info/kep.php?p=48