Amire mindenki táncolt!
Ikonikus szintipop zenei betétek a 80-as évekből
1559
0
Izé
Farsangi jelmezötletek a 80'-as évekből
1057
0
Izé
A commodore varázsa
2139
0
Izé
A Tinder profilok cikissége seholsincs a '80-as évek társkereső videóihoz képest
1853
0
Izé
Utazás a múltba
Urbán Tamás a nyolcvanas évek lázadóit is megörökítette a képein.
3092
0
Izé
Szentté avatták Teréz anyát
De vajon tényleg olyan nagy „szent” volt vagy a XX. századi történelem egyik legnagyobb svindlije?
A következőket olvastam róla ma egy ismerősöm üzenőfalán:
„Nagyjából az ellenkező igaz ahhoz képest, ami a közvéleményben él róla. Megszámolatlanul folytak be a dollármilliók szervezetéhez, a Szeretet misszionáriusaihoz, és aztán a pénz nagy része nyomtalanul el is tűnt, nagyjából 10 százalékát fordították csak jótékonysági célokra, szűkmarkúan bántak a pénzzel, ha a szegényeken kellett segíteni. Sok beszámolót lehet találni arról, hogy az indiai természeti és ipari katasztrófák áldozatainak anyagilag nem segítettek semmit, csak imát és ócska Szűz Mária medálokat osztogattak. Nem csak kétes csatornákon keresztül tűnt el a rengeteg pénz, a bevételi források között is volt erőteljesen megkérdőjelezhető. Teréz kimondottan jó barátságban volt például Papa Doc-kal, a véreskezű diktátorral. Kapott Teréz milliókat egy hírhedt csalótól is, és hiába írt egy ügyész levelet, kérve, hogy juttassák vissza a kisemberek megtakarításainak kifosztásából származó adományt, még csak válaszra sem méltatta. Sokan hiszik azt, hogy Teréz anya kórházakat tartott fent a legszegényebbeknek, de a valóság ennél sokkal durvább. Ezekre az intézményekre sokkal jobb kifejezés a halálgyár, amikhez képest a leglepukkantabb magyar állami kórházak is svájci luxusklinikának számítanak. Zsúfoltságban, elképesztő higiéniai körülmények között, a legalapvetőbb, minimális orvosi segítségnyújtástól is megfosztva, legfeljebb egy-egy aszpirint kapva tengették az életüket az ott szenvedő betegek. Nagyon sok odalátogató orvos és önkéntes fejezte ki a felháborodását az embertelen állapotok miatt. A Nirmal Hriday nevezetű otthon volt Teréz legkedvesebb intézete, mivel ezt alapította először. Közel 50 év alatt bő nyolcvanezer embert fogadtak itt, és ebből harmincötezer nem is hagyta el élve a házat. Nem csak azért, mert fertőtlenítés nélkül használták fel újra és újra a tűket a betegek között, amíg teljesen el nem kopott a hegyük. Nem csak azért, mert lejárt szavatosságú gyógyszereket használtak. Nem csak azért, mert érzéstelenítés nélkül amputáltak. Nem csak azért, mert a rák végső állapotának iszonyu fájdalmait átélő emberek problémáját úgy oldották meg, hogy odakötözték az ágyaikhoz. És nem csak azért, mert a képzetlen misszionáriusok által kezelt betegek között volt olyan, aki csak azért halt meg, mert rosszul etették, és egyszerűen megfulladt. Hanem azért, mert nem a gyógyítás volt a lényeg, hanem az, hogy az emberek szenvedjenek. Na és persze hogy a más vallásúakat életük utolsó órájában akaratuk ellenére megkereszteljék.
Ez a legszomorúbb és legfelháborítóbb az egészben, hogy Teréz milliárdjaiból bőven futotta volna akár indiai mértékkel ultramodern kórházakra is, de legalábbis sok, viszonylag jól felkészült otthonra. Ő mégis inkább százszámra hozta létre ezeket a szenvedésgyárakat. És miért? Emberi ésszel szinte felfoghatatlan, de ez a végletekig fanatikus, még ortodox katolikus körökben is ultra-dogmatikusnak számító, minden evilági szenvedésre érzéketlen, totális valláskárosult elmebeteg nő ebben lelte örömét. Megkérdezték persze őt az intézeteire jellemző embertelen állapotokról, és a válasza mindig ugyanaz volt. A szenvedés áldás és gyönyörű, és minél több a szenvedés, annál jobb az egész világnak. Ugyanis így mindenki, aki elveszti minden evilági reményét, átérezheti Jézus szenvedését a Golgotán. Ez a nő azért okozott évtizedeken keresztül elképesztő mennyiségű szenvedést emberek tízezreinek, hogy azok úgymond lelkileg megtisztulhassanak a képzelt megváltója szenvedését minél mélyebben átélve. Ezt nem én találom ki, könnyű keresni olyan interjúkat tőle, ahol nyíltan beszél a szenvedésmániájáról. Persze amikor neki volt szüksége kórházi ellátásra, akkor nem feküdt be a szerencsétlen haldoklók közé valamelyik saját, kalkuttai halálgyárába, inkább magánrepülőgépen utazott kaliforniai luxusklinikákba.
Teréz a valaha élt egyik legkegyetlenebb és legperverzebb rohadék volt, egyszerűen nincsenek szavak rá, amit ez a szipirtyó művelt. Jellemző módon még a Nobel-díja elfogadásakor is arról papolt, hogy a legnagyobb veszély, ami a világbékét fenyegeti, az nem a világméretű fegyverkezés, nem az éhínségek, nem a terrorizmus, nem a túlnépesedés, nem a természeti katasztrófák, hanem az abortusz és a fogamzásgátlás. Még akkor is, ha háborúkban ezerszámra megerőszakolt nőkről volt szó, mert természetesen ilyen esetben is kampányolt ellene.”
1561
0
Izé
A klánA Puccio klán igaz története, akik elraboltak embereket és megöltek párat a nyolcvanas években.
346
0
Film Izé
Szerintem bármelyik együttesben megállná a helyét! :)
3886
0
Izé
David Hasselhoff - True Survivor
1649
0
Izé
David Hasselhoff - True Survivor
2140
0
Zene Izé
Ezeket ettük, ittuk a 80-as években
Ti emlékeztek valamelyikre? Melyik ízlett közülük?
2. rész
5436
2
Izé
80 klip alatt a Föld körül - a shutterstock válogatása a világ 80 legszebb helyéről mutat be gyönyörű timelapse videókat
1866
1
Izé
Sok férfi kétségbeesésében gyúr Vizsgálatok igazolják, hogy a férfiak körében is egyre gyakoribbak az olyan klasszikus női betegségek, mint az anorexia vagy a bulimia nervosa. A jelenség hátterében a nemi szerepek és a testideálok változása áll, aminek következtében a szakemberek a nyolcvanas évek óta átlagosan ötévente írnak le egy új, az evés- és testképzavarok családjába tartozó tünetcsoportot. Ezek egyike a kényszeres testépítés formájában jelentkező izomdiszmorfia, ami a férfiak egy csoportjának kétségbeesett reakciója a nők erősödő társadalmi szerepvállalására.
1964
0
Izé
Így kell a Gerbeaud-ban csajozni
A nyolcvanas évek egyik legelterjedtebb, és azóta is közismert városi legendája a Gerbeaud cukrászdához kapcsolódik. A mítosz szerint, ha a cukrászdában valamilyen étel-ital kombinációt rendelünk, az jelzés az egész nap ott tartózkodó idős és vagyonosabb hölgyeknek, hogy készek vagyunk őket némi készpénz ellenében szórakoztatni.
4057
0
Izé
Perturbator - I Am The Night
Perturbator a 80-as évek filmzenéinek tipikus hangulatát idézi fel a számaiban, újabb modernebb feldoglozásban
Itt a
FB oldala és minden albuma ingyen leszedhető
Bandcampről.
545
1
Zene Izé
„A cuccaidat! Add nekem! Azonnal!”
1019
0
Film Izé
The Walking Dead - egy sorozat a 80-as évekből! ;)
1272
0
Film Izé
The Karate Rap - óóó, azok a nyolcvanas évek...
2683
0
Izé
Dr. Horváth István a nyolcvanas évek közepén olyan antitestet fedezett fel, ami létfontosságú az anyagcserében: hozzátapadva a "rossz" koleszterinhez a szervezet számára feldolgozhatóvá teszi azt.
Ennek az eredménye lett egy olyan oltóanyag, ami sikeresen szünteti meg az érelmeszesedést, megakadályozva trombózisok (pl. agyi és szívér elzáródás) kialakulását. A szérum 15000 ember életét menthetné meg évente. A találmány 2005-ben aranyérmes lett a genfi világkiállításon.
A kutatás jelenlegi állása:
2011 szeptemberében a rendőrség minden anyagot lefoglalt, jelenleg ismeretlen tettes ellen folyik eljárás - kuruzslás vádjával.
3126
0
Izé
Nyolcvanas szintű forgalomirányító. ;)
7879
0
Izé
The Lost fingers - Billie Jean
Nevüket és zenéjüket, a legendás kétujjú francia gitárosnak, Django Reinhardtnak dedikáló kanadai formáció, a nyolcvanas évek feledhetetlen slágereit a harmincas évek "gypsy jazz" stílusában feldolgozva, szórakoztató zenei abszurdumként igyekeznek a kedvünkbe járni.
1232
3
Zene Izé
Akiknél sohasem volt a képen látható pilleszék (
tervezte 1968-ban Henri Massonet), azok nem is éltek a nyolcvanas években ebben az országban. Szerintem.
Most egy hasonló forma díjazott termék lett, sőt extrém sporteszköz! Egy kis ragasztó a régi pilléknek és irány az utca!
Az "extrém leülés"
honlapja.
6904
4
Izé
Egy "új" sport Németországból, ahol egy ilyen homokóra formájú székkel kell mindenféle trükköt végrehajtani.
Szerintem ez nekünk nem újdonság, mert anyáink már a nyolcvanas és a kilencvenes években ablakpucolás közben a
pilleszékkel sokkal látványosabb trükkökre voltak képesek. :D
5882
1
Sport Izé
84 éves atléta... "természetesen" Japánból.
2889
1
Izé
84 éves atléta... "természetesen" Japánból.
3063
0
Sport Izé
Ezmiez? - kérdezhetnétek...
Pete Burns és együttese, a Dead or Alive a nyolcvanas évek egyik legnagyobb felfedezettje volt (
You Spin Me Round... c. slágerüket biztos ismeritek). A banda befutása óta Pete sorozatosan esett át kisebb-nagyobb plasztikai műtéteken, amelyek mára szinte teljesen eltorzították arcát. A Geronazzo Mária férfi megfelelőjeként éldegélő egykori énekesnek állítólag annyira szét van plasztikázva az arca, hogy akár bármikor leválhatnak egyes részei.
8131
1
Izé
Sean Connery 80. születésnapja alkalmából az Index összedobott egy cikket a karrierjéről és a legjelentősebb szerepeiről. Íme.
808
0
Film Izé
Chicago Bulls - Totally 80's
Ha nagy Bulls rajongó vagy, akkor rendeld meg még ma és bünhődj, ha hallgatod. ;D
329
0
Sport Izé
Bud Spencer tegnap ünnepelte 80. születésnapját. Ennek örömére az Index összeszedte a legjobb filmjeit, melyekre szavazhattok is.
1094
3
Film Izé
Amikor még a
BMX banditák volt az alap... :)
575
0
Sport Izé
Egy 82 éves brazil úriember, aki egyhuzamban akár háromezret is képes dekázni. Respect :)
442
0
Sport Izé
Gyúrunk és lovacskásat játszunk vazze! :)
Azért azt nem tudom, hogy 1:24-nél a szürke trikós megfigyelő mit is akar mutatni pontosan. ;)
831
0
Sport Izé
Az 5 legcikibb frizura a nyolcvanas évekből
2051
0
Pink Izé
Csoda történt! A hetvenes-nyolcvanas évek bombázója előbb megöregedett, aztán visszafiatalodott.
836
0
Pink Izé
Benjamin Button különös élete (
The Curious Case of Benjamin Button)
Bejamin Button (Brad Pitt) különös körülmények között született - és még különösebb élet jutott neki. Amikor ismeretlen kezek későbbi nevelőszülei küszöbére helyezik pólyáját, egy aggastyán újszülöttet bíznak a sorsra. A fiú csöpp, de nyolcvan éves. Őszen, kopaszon, meggörnyedve jár iskolába, ám ahogy telik az idő, izmai ruganyosabbá, bőre simábbá, arca mosolygósabbá válik. Számára visszafelé járnak az órák. Csak egy barátja van: egy a kislány, aki meglátja a vén ifjoncban a lehetetlen szépségét - és kitart mellette élete végéig. A Benjamin Button különös élete egy lenyűgöző történet egy férfiról, az élet öröméről, a halálról, a megtalált szerelemről, és arról, hogy van ami az időn is túlmutat, és örök..
H D előzetes az apple.com-on.
(a dvdscr már kapható a jobb "torrent boltokban". ;))
3696
2
Film Izé
Benjamin Button különös élete (
The Curious Case of Benjamin Button)
Bejamin Button (Brad Pitt) különös körülmények között született - és még különösebb élet jutott neki. Amikor ismeretlen kezek későbbi nevelőszülei küszöbére helyezik pólyáját, egy aggastyán újszülöttet bíznak a sorsra. A fiú csöpp, de nyolcvan éves. Őszen, kopaszon, meggörnyedve jár iskolába, ám ahogy telik az idő, izmai ruganyosabbá, bőre simábbá, arca mosolygósabbá válik. Számára visszafelé járnak az órák. Csak egy barátja van: egy a kislány, aki meglátja a vén ifjoncban a lehetetlen szépségét - és kitart mellette élete végéig. A Benjamin Button különös élete egy lenyűgöző történet egy férfiról, az élet öröméről, a halálról, a megtalált szerelemről, és arról, hogy van ami az időn is túlmutat, és örök..
HD előzetes az apple.com-on.
(a dvdscr már kapható a jobb "torrent boltokban". ;))
4002
3
Izé
A Norvég Királyi Őrség lovagjává ütöttek egy skót pingvint.
Nils Olav, a híres királypingvin a norvég király, ötödik Harald engedélyével mostantól nemcsak kabalája, de vezérezredese is testőrségének. Nils Olav 1970-ben lett először a gárda tiszteletbeli tagja, amikor egy fiatal hadnagy Nils Egelien meglátta az állatkertben, megszerette és őrvezetővé nevezte ki. Az a pingvin a nyolcvanas években meghalt, így a norvégok egy fiatal állatot kiáltottak ki az új Nils Olavnak. A pingvin azóta számos kitüntetést kapott és négy szobrot is emeltek a tiszteletére.
1868
2
Izé
Figyelem! Gyengébb idegzetűeknek NEM ajánlott!
A halál 1000 arca
Az 1978-as, John Alan Schwartz által rendezett A halál ezer arca a világ egyik legismertebb botrányfilmje. A nyolcvanas években Magyarországon is hódított az illegális, narrátoros VHS-kópiák korában, ám hivatalosan soha nem lett bemutatva hazánkban, hiszen sok más országgal együtt itthon is tiltólistára került. 2007-ben azonban végre nálunk is lehullt a lepel, és a nyilvánosság elé került ez a méltán hírhedt kultfilm.
A sokkoló dokumentumfilm emberek baleseteit, emberi életek pillanatok alatt történő elmúlását mutatja be mindenféle félrebeszélés és finomkodás nélkül. A később sorozattá váló A halál ezer arca kendőzetlenül és brutálisan mutatja meg, mennyit ér az életünk – mennyi halálos veszély leselkedik ránk a világban.
(Azt viszont szeretném még hozzátenni, hogy .::JunKieEQ::. által hallottam a filmről, úgyhogy őt tessék szidni érte... és persze engem, mert beküldtem! ;) )
3514
2
Film Izé
Nouvelle Vague - Just Can't Get Enough (Depeche Mode)
a nyolcvanas évek himnikus new wave slágerei bossa nova átiratban
honlapjuk
amúgy volt idén a
VOLTon is
354
0
Zene Izé
A 100 éves Frank és 99 éves Anita 1926-ban az YMCA táncmulatságán ismerkedett össze, majd két év múlva kötöttek házasságot, amely azóta is tart. A pár nyolcvan éve kötötte össze az életét, ezzel ők a legrégebbi házasok Nagy-Britanniában.
A pár szerint a hosszú házasság titka, hogy minden konfliktust el kell simítani még lefekvés előtt, hogy aztán csókot válthassunk, mielőtt ágyba bújunk. "Ez a mi aranyszabályunk. Manapság azért nem tartanak sokáig a kapcsolatok, mert a pároknak nincs elég idejük egymásra" - mondja Anita.
3536
0
Izé