![](http://www.ize.hu/_files/pictures/18/18212.jpg)
"Ma szépen sütött a nap, így sokat tudtam napozni. Jól szórakoztam" - írja Midori-san, egy japán kávéház pultján élő cserepes virág az október 16-ai blogbejegyzésében. Az időjárás-változásra is reagál és arról is ír blogjában. A legutolsóban például arra panaszkodott, hogy nagyon felhős és hideg volt az idő.
A Keio Egyetem kutatói létrehozták az első blogoló növényt, méghozzá úgy, hogy szívalakú leveleire szenzorokat raktak. A detektorok felveszik azokat az elektronikus jeleket a növény felszínéről, amelyeket a növény ad válaszképpen a fényre és az emberi érintésre. Az így kapott információkat összevetik az időjárás és a hőmérséklet adataival, és egy számítógépes algoritmust használva átfordítják azokat csevegős blogbejegyzésekké.
Japánban blogolnak egyébként a legtöbben a világon.
"Az állatokat a gének irányítják, arra kényszerítve őket, hogy szaporodjanak, neveljék fel utódjaikat, védjék meg magukat a külső hatásoktól. Az emberek viszont egyrészt a fajukat akarják fenntartani, másrészt viszont az eszméiket is terjeszteni akarják. Ha elfogadjuk azt, hogy mémek másolással terjedő cselekvésminták, akkor ki lehet terjeszteni állatokra, sőt növényekre is. (Kísérletileg bizonyított, hogy a növények is kommunikálnak)"
http://hu.wikipedia.org/wiki/Memetika
Elég sokan foglalkoznak ilyesmivel. Még elméleti síkon, de pl amiket elősször belinkeltem természetes növényi reakciókat egyetemeken publikálták. pl http://hu.wikipedia.org/wiki/Richard_Dawkins ő volt a memetika megalapítója. Angolul érdemes azért átolvasni kicsit több az infó. Attól még nem válsz szellemi társá valamivel hogy azt elfogyasztod. A lényeg amit mondok hogy a növények is érzik valamilyen szinten ha megtámadják őket ugyanúgy ahogy az állatok, emberek. Mivel érző lények(Hisz vannak reakcióik), így mi a különbség az érző lények közt, és mi dönti el a hierarhiát? Gondolkozni, filozófálni még nem bűn.