![](http://www.ize.hu/_files/pictures/24/24227.jpg)
A Twitter első helyezésével abszolút egyetértek. Valaki elmagyarázná, miért kattant rá annyi kattant ember? Mondjuk én már azt sem értettem, a "klasszikus napló" blogok mire jók? Ki kiváncsi Műanyag Józsi szánalmas kis életére vagy Blázer Eleonóra észbontóan unalmas agymenéseire? Ha nincs mit mondania, akkor blogol?
5. MySpace - Exibicionista netkurvák, értékelhetetlen indie-zenészek, dj-k és rapperek, illetve internetes celebek gyűjtőhelye. A honlap motorjával képtelenség esztétikus oldalt készíteni, pluginokat meg nem igen szereti.
3. Wikipedia - Mivel szabad hozzáférésű, bárki szerkesztheti és ugyan van egy belső moderátor-köre,mégis tele van téves információkkal, s nagyon sok történelmi bejegyzés igencsak szubjektívan tálalja a tényeket (egyes magyar történelemről szóló angol nyelvű oldalakat szlovák nacionalisták szerkesztenek, de hogy ne csak politizáljak elég megnézni a Martin Heideggerről szóló oldalt: egy hülyeamerikai lényegében nácinak állítja be Európa egyik legnagyobb XX. századi gondolkodóját, miközben jó pár éve elérhető a levelezése, amely bizonyítja ennek ellenkezőjét) A magyar wiki-t nem minősíteném, egy-két kivételtől eltekintve szellemi fogyatékosok szerkesztik.
2. YouTube - Kapásból 5 jobb videómegosztót tudnék felsorolni, de mit lehet tenni, ha valamiért mindenki ezt használja?
1. Twitter - A naplóblogok kimentek a divatból már nagyon régóta, ez a sajátos oldal a mobilhozzáférést és a közösségi oldalak struktúráját összekombinálva lassacskán átveszi ezek helyét a blogoszférában. Mondjuk szerintem a blogoszférát jellemzi, hogy erre még egyáltalán van igény...