Az Együgyű... ööö... Egyesült Államok nem kér a Darwin életét bemutató Creation c. filmből, mivel a forgalmazók tartanak az evolúcióelméletet még mindig fölöttébb ellenségesen fogadó amerikai közönség negatív reakciójától.
Magyar nyelvű cikk.
Sajnos a dolog nem is annyira meglepő, a Science legutóbbi tanulmánya szerint, mely az evolúció elfogadottsága szempontjából rangsorolja az egyes országokat az USA szégyenszemre az utolsó előtti helyen kullog, mindössze Törökországot előzve meg.
Tudomásom szerint a filozófikus elméletek többsége vagy tudományos, vagy vallási alapokból táplálkozik, ezért ha a filozófus állítja, hogy bizony felfoghatatlan, akkor azt valamilyen tudományos vagy vallási gondolatból következtette ki, de persze ez nem magyarázat. Viszont többször hallottam/olvastam már elvileg elismert tudósok szájából olyanokat, hogy "Fel sem tudjuk fogni milyen összetett világban élünk" és hasonlók, amit én egy tudós szájából nem feltétlenül csak egy elcsépelt szófordulatként értelmeznék, bár ez lehet, hogy csak az én felfogásom. A vallási részénél elismerem, hogy teljesen saját következtetés, és hiba volt "tényként" említeni, de egyrészt az ember a tudás fájának gyümölcséből falatozva nem lett zseni, csak öntudatra ébredt, másrészt pedig számomra elveszne Isten hatalma, ha az ember képes lenne felfogni a csodálatos teremtés minden elemét.
A tudományos tényekkel van egy problémám. Ha megnézed, sok tudományos tényt földi körülményekre szabtunk, ami persze nekünk bőven elég, de azt hiszem senki nem vitatkozik velem abban, hogy bizony a Világegyetemben nem csak földi körülmények uralkodnak. Ha pedig megpróbálunk általános elméleteket létrehozni, gyakran oda lyukadunk ki, hogy elvonatkoztatunk mindenféle, számunkra talán jelentéktelennek tűnő tényezőtől, ami szerintem eléggé nagy hiba. Persze igaz, hogy a tudományos kutatások segítségével nagyon sok kérdésre választ kaptunk, de ha jól emlékszem Szókratész is megállapította már, hogy a kérdésekre kapott válaszok általában újabb kérdéseket hoznak, így minél többet tudunk, annál kevesebbet tudunk. Ebből szerintem már következik az én gondolatom, hiszem még a földi folyamatokat sem értjük teljesen.
Végül az ősrobbanásról. A tudomány is állítja (tudom, könnyű ezzel dobálózni, és nem fogok tudni idézni, vagy linket mutatni, de hidd el, sokszor hallottam már), hogy "semmiből nem lesz valami". Csak az a probléma, hogy még mindig nem tudjuk, hogy az a valami, amit általában energiaként, ősanyagként stb. emlegetnek, és ami "felrobbant" és tágulni kezdett, az mégis hogyan is került oda, miből keletkezett?
Remélem választ adtam a kérdéseidre.
Üdv
Stickhorse