![](http://www.ize.hu/_files/pictures/28/28357.jpg)
Magyar nyelvű cikk.
Sajnos a dolog nem is annyira meglepő, a Science legutóbbi tanulmánya szerint, mely az evolúció elfogadottsága szempontjából rangsorolja az egyes országokat az USA szégyenszemre az utolsó előtti helyen kullog, mindössze Törökországot előzve meg.
Igencsak egyetemesnek megfigyelt dolgokra támaszkodnak a tudományos tények, úgy hívják FIZIKA. Ami igencsak ugyanaz a Marson is. (Most mondhatod, h de hát ott kisebb a gravitáció, de attól még ugyanúgy van és ugyanúgy a bolygó tömegétől függ az erőssége.)
Az Ősrobbanás elmélete visszavezeti a dolgokat ahhoz a ponthoz, amikor minden egy pontban sűrűsödött. Nem tudják a pontos paramétereket, ezt kutatják. Érted: NEM TUDJÁK. ezt is mondják (a jobbak). Hogy mi volt előtte? NEM TUDJÁK, ezt is fel merik vállalni. Te egyetemes választ vársz, és akkor most erre jó a vallás? Azt mondják volt, kész, csönd. SEMENNYIVEL nem ad nagyobb választ egyik vallás se. Az már rögtön más dolog, hogy kijelentik, hogy így volt, és kész, tehát ennyi. Ez jobb válasz, így bizonyítékok nélkül, mint az, hogy NEM TUDOM? Most komolyan... ha a tudomány azt állítaná, hogy az ősrobbanás előtti pillanatban volt egy pingvin, aminek a hangjára indult be az ősrobbanás... akkor ez így hihető? Kijelentettem oszt jóvan? Mivel több a vallás? Ha nagyon akarom, ebben is hihetek. Érted? Nem ad jobb választ a vallás. Más választ ad (vagyis, ad valamilyen választ). Miért várják el a tudománytól hogy bizonyítsák a tényeket? Szeretnek hinni. Higgyenek akkor benne: így volt. Miért kellene erre bizonyíték? Csak hit kérdése az egész.