![](http://www.ize.hu/_files/pictures/28/28357.jpg)
Magyar nyelvű cikk.
Sajnos a dolog nem is annyira meglepő, a Science legutóbbi tanulmánya szerint, mely az evolúció elfogadottsága szempontjából rangsorolja az egyes országokat az USA szégyenszemre az utolsó előtti helyen kullog, mindössze Törökországot előzve meg.
Mercurial: >> Még ha el is fogadjuk a törzsfejlődést kiindulási alapnak (ami több sebből vérzik és nem csak a vallásosok szerint, hanem egyéb tudósok szerint is), <<
Azt ugye tudod, hogy az "egyéb tudósok" alatt a kreacionista köntösbe bújtatott intelligens tervezés elméletének áltudós képviselőit kell érteni?
Az meg lehet, hogy az evolúció létét sokan tagadják, kritizálják, de (1) megcáfolni, azaz bebizonyítani, hogy, nem mehet végbe, és (2) egy alternatív, bizonyítékokkal alátámasztható, koherens elméletet felállítani, ami az evolúcióelméletnél jobban magyarázza az élővilág kialakulását és ilyen-olyan szintű jelenségeit még senkinek sem sikerült az elmúlt 150 évben. Szóval erről ennyit.
Mercurial >> ...akkor sem ad választ arra miként alakult ki az intelligencia, a tudat és a kreativitás ami az emberre jellemző. <<
Hadd kérdezzem már meg, ugyan mennyire követed is te figyelemmel az elmúlt évtizedek tudományos publikációit, mely az evolúciós jelenségekkel foglalkozik, hogy ilyen kategorikus kijelentést mersz tenni?
Ghavin: >> Hosszú évek során megbizonyosodtam arról, hogy egy fundamentalistát nem lehet gondolkodásra késztetni, <<
Erre van egy jó idézetem: "Debating creationists on the topic of evolution is rather like trying to play chess with a pigeon; it knocks the pieces over, craps on the board, and flies back to its flock to claim victory." (S. D. Weitzenhoffer) :)
Stickhorse: >> A tudomány alaptételeit is elfogadjuk bizonyítás nélkül, ahogy te mondanád, "csakmert". <<
Tévedés. A "csakmert" az a vallásos hit. A tudományos módszertan viszont nem engedi meg, hogy bármit is elfogadjunk bizonyítékok nélkül. Ezt csak a kívülállók és a tudománnyal szemben ellenséges érzülettel viseltetők hiszik vagy akarják mindenáron hinni. Mert miről is van szó? Kísérleteket végzünk, majd a kapott eredmények alapján hipotéziseket állítunk fel, amelyek megmagyarázzák az addigi megfigyeléseinket, majd újabb kísérleteket végzünk, hogy teszteljük azokat. Amennyiben pedig az új kísérletek eredményei nem igazolják eredeti hipotéziseinket, akkor kutya kötelességünk elvetni azokat. Aki nem így tesz, az meg bizony ne csodálkozzon, ha rásütik az "áltudós" bélyegét, és igyekeznek kiközösíteni a tudóstársadalomból.