![](http://www.ize.hu/_files/pictures/28/28357.jpg)
Magyar nyelvű cikk.
Sajnos a dolog nem is annyira meglepő, a Science legutóbbi tanulmánya szerint, mely az evolúció elfogadottsága szempontjából rangsorolja az egyes országokat az USA szégyenszemre az utolsó előtti helyen kullog, mindössze Törökországot előzve meg.
"Viszont többször hallottam/olvastam már elvileg elismert tudósok szájából olyanokat, hogy "Fel sem tudjuk fogni milyen összetett világban élünk"
Najó, de ez mit is jelent? Azt jelent, hogy egy átlag ember bele sem gondolna a rengeteg apró részlet összefüggésére és kapcsolatára, ami a világegyetemet szabályozza, vagy azt jelenti, hogy egy ember nem is tanulhat meg erről mindent, esetleg azt, hogy a kollektív emberiség sem foghatja fel. Beláthatjuk, valószínűleg nem az utolsóra gondolt.
"Számomra elveszne Isten hatalma, ha az ember képes lenne felfogni a csodálatos teremtés minden elemét."
Akkor tehát te hiszel Istenben?
A másik kérdésem: Az, hogy egy ember számára felfoghatatlan az nem jelenti, hogy az egész emberiség számára is felfoghatatlan, nem?
"A tudományos tényekkel van egy problémám. Ha megnézed, sok tudományos tényt földi körülményekre szabtunk, ami persze nekünk bőven elég, de azt hiszem senki nem vitatkozik velem abban, hogy bizony a Világegyetemben nem csak földi körülmények uralkodnak."
Teljesen jogos amit írsz, de bocsássuk meg szegény emberiség tudósainak akik a mindössze pár tíz éve tudnak kilépni a föld atmoszférájából a távcsövön kívül mással, hogy a földi körülményeket mérték. Viszont amit megmértek, az Földi körülmények között működik. Ebből következik, hogy a világegyetem legalábbis bizonyos részei mérhetőek és felfoghatóak... Adjunk időt az emberiségnek és esetleg messzebb jut.
És igazad van minél több dolgot tudunk az annál több kérdésre ad választ, de a birtokunkban lévő információ mennyisége nő. És mivel a világegyetem nem végtelen, ezért a létező információ mennyisége sem lehet végtelen, tehát, az érzékszerveinkkel és műszereinkkel megismerhető információk száma közeledik ( persze lassan ) a teljes megismeréshez.
"semmiből nem lesz valami"
A "tudomány" nem állít ilyesmit. Valaki mondta. ősanyagként stb. emlegetnek, és ami "felrobbant" és tágulni kezdett, az mégis hogyan is került oda, miből keletkezett?
Ez amit ide idéztem teljesen téves. Semmiféle ősanyag nem volt. A tudomány mai állása szerint az ősrobbanásban keletkezett a tér-idő. Tehát minden anyag és az ok-okozati viszonyok is. Mivel az ősrobbanás előtt az idő nem létezett, ezért teljesen hülyeség megkérdezni, hogy mitől robbant fel... És az sem túl jó kérdés, hogy mi robbant fel, hiszen nem volt anyag ami felrobbanhatott volna.
Ez például már egy olyan téma ami sok ember számára felfoghatatlan. De közel sem mindenkinek. A mai tudósok már eljutottak addig, hogy visszafelé követték az eseményeket az első egy-két milliomod másodpercig. (Mármint az ősrobbanás után.) És vannak elméletek az elejére is. Sok elmélet van, nehéz ezeket bebizonyítani, de ez nem jelenti azt, hogy soha nem is tudjuk majd biztosan.
Üdv
Ankus