Bebukottak - 1984
A dokumentumanyag a magyarországi fiatalkorúak börtönében készült. A film 1985-ben Torinóban a legjobb külföldi film díját nyerte. A film operatőre Klöpfler Tibor, akinek rendezése, az El Nino a 31. Magyar Filmszemlén kerül bemutatásra.
Napi Izés Téma: Lehetséges-e ilyen súlyos élményekkel beilleszkedni a társadalmi életbe? Megváltozhat-e az ember jó irányba a börtönben töltött évek után, vagy eleve lecsúszásra és újabb börtönévekre van ítélve ez által?
2/10 - 3/10 - 4/10 - 5/10 - 6/10 - 7/10 - 8/10 - 9/10 - 10/10. rész
-Munkatábor bevezetése. Ezzel az elítéltek hozzájárulnának a szükségleteiknek a megteremtéséhez. Ezzel csökkentve az adófizetők terheit. Természetesen, külön létesítmények lennének itt is, az erőszakos bűnözőknek. (Ugye nem egyenértékű az, ha valaki önhibájából halálos balesetet okoz, vagy szándékosan meggyilkol valakit) Másfelől ez egy fajta általános társadalmi rendre való nevelés is volna.
-A többszörösen visszaeső erőszakos bűnözők, kényszer sterilizálása* ( ivartalanítása ). Mára bizonyítottá vált, hogy az erőszakosságra való hajlam, nem csak a környezeti tényezőktől, hanem genetikai adottságoktól is függ. Ezáltal pedig csökkenthető volna az ilyen génállomány reprodukálása. És nem utolsó sorban egy igen erős visszatartó erő is volna. (Még egy ilyen és levágják a töködet)
-Tényleges életfogytig tartó szabadságvesztés. Ma nagyon ritkán alkalmazzák ezen büntetési formát. Aki "akár" egy ember életét kioltotta, különös kegyetlenséggel, megbánás nélkül, az ne 5-10 évet kapjon. Mint ahogy a videókban látható. Illetve a már létező törekvés, hogy a többszörösen visszaeső bűnözők is ne ússzák meg, alkalmanként, 4-5 évvel. A videókban a legtöbb riport alany büntetett előéletű.
- A szabadságvesztés lejártával, egy nagyon alapos pszichológiai kivizsgálás, és ha nincs jellembeli javulás. A büntetés meghosszabbítása.
- Legalizálni a testi fenyítést a börtönökben.