![](http://www.ize.hu/_files/pictures/36/36417.jpg)
"A barbár módszer végrehajtása során az elítéltet beássák a földbe, a nőket nyakig, a férfiakat csak derékig. Az a szerencsés, aki a kőzápor közepette ki tud kecmeregni a földből, szabadságát visszanyeri. A nők esélye a nullával egyenlő."
Hasonló téma:
Sokkoló büntetés a szökésért!
Vannak vallások amikből ezt kiölték hogy egyénileg lehet elérni a kitűzött célt. A Buddhizmusnak távolkeleten van egy olyan formálya mint itt a kereszténységnek, ahol inkább templomba járnak, és mint a kereszténységnél a tömegek szeretet, és a vallás előírásainak megfelelően való élet álltal jutnnak el az isteni mivoltukhoz, vállnak buddhává.
Keleten és nyugaton is volt egy tanító aki mindíg előjön. Az ő tanai szinte minden vallásban megtalálható, és szinte mindenhol utalnak is rá. Ő volt http://en.wikipedia.org/wiki/Hermes_Trismegistus. Az ő tanításait, és őt emlegették már Egyiptomban is jóval a kereszténység előtt, de minden más vallás is megemlít egy hasonló embert, sok még ugyanezzel a névvel is illeti.
Szimbológia pl a budhizmusban szinte ugyanaz mint a szúfizmusban. És ezért mondom hogy a lényeg ugyanaz csak másképp fejezik ki magukat, más nyelvezettel, képekkel magyarázzák. A hindu mesék, védák is szinte ugyanezek.
Pl szúfizmus a nőkről:
nők jelentős szerepet folytattak mind a szúfík működésében, mind a vezető szúfík anyjaként (azonban gyakorlataikhoz buzdítást és segítséget nem kaptak, ahogy ez az iszlámra általában jellemző volt). Nizámuddín Aulija sejk mondta:
Mikor egy oroszlán kilép az erdőből, senki sem kérdezi a nemét. Ádám utódaina áhítatot és alázatot kell mutatniuk Isten felé függetlenül attól, hogy férfiak vagy nők.
A buddhista főiskolából Farkas Lőrinc Imre tartott előadásokat, és a könyveit nagyon szerettem. Igazi Buddhista aki 7 nyelven beszél, műfordít, és más vallásokat is tanulmányoz. A szúfi út nevű könyvét ha olvasod elég meglepő ahogy az arabok misztikusai gondolkoztak. Szép letisztult, és nagyon hasonló szerintem a gyémánt elérése a középút követéséhez mint a Buddhizmusban.