![](http://www.ize.hu/_files/pictures/36/36830.jpg)
Viszont a reklámpszichológiától elkezdve a klinikai orvostudományig több szakterület is foglalkozik vele bizonyos szinten, figyelembe veszi a jelenséget. Persze a sarlatánok is meglovagolják.
Nektek mi a véleményetek? Élt már át valaki hipnózist (iiletve tud róla, hogy átélt)? :D Mit tudtok az önhipnózisról és az önszuggesszióról?
(Most kommentelni kezdtek...sok, sok kommentet írtok...értelmes kommenteket...sokat...írni szeretnétek...) :D
Egyébként senki nem írta, hogy a hard-core egzakt tudományok legmélyebb területe lenne a hipnózis módszere és a tudatalatti vizsgálata (ha rendszeresen olvasod az Izét, illetve a post leírását elolvastad, kiderül, hogy az áltudományos témáról jött fel).
Viszont ennek az az oka, hogy a komplex pszichológiai jelenségeket és az ahhoz kapcsolódó, agyműködésbeli jellegzetességeket rohadt nehéz tudományos, kísérletes módon vizsgálni, nincs igazán jó, kiforrott módszertana sem ennek a területnek, mert még olyan alapvető jelenségeket sem tudunk teljességében, részletesen megmagyarázni mint a gondolatok, az érzelmek és a memória kialakulása. Ez viszont a módszereink, a tudományos modellek tökéletlensége miatt van, nem pedig azért, mert ezek a jelenségek nem léteznek... :P :)
Kapaszkodj meg: az elektromosságról, elektronokról alkotott tudományos elképzeléseink sem teljesen helyesek, tökéletesek, viszont használhatók, és értelmes ember nem vonja kétségbe emiatt a jelenség létezését, illetve nem esik a másik végletbe sem, hogy természetfeletti dolognak tartsa...