XXI. századi magyar rabszolgasors
Jól kerestek a magyarokon a külföldi tulajdonú vállalatok és hitelintézetek. Az idei első fél évben 2,77 milliárd eurót vontak ki hazánkból (Multiparadicsom, Kizsigerelik magyar dolgozóikat a multicégek), miközben a fejlettebb országokban pont fordított a helyzet: nem mennek, hanem érkeznek a milliárdok. A hazai jövedelemelszívásoknak csak úgy lehetne gátat szabni, ha a kormány végre komolyan venné: nem érdemes a külföldi vállalatokat támogatni, mert azok, ahogy tehetik, kiviszik a jövedelmet.
A gyártásnál pl itt tesco-a legjobb minőséget adja kb. Asda, aldi, netto, stb boltok mind olcsóbbak. És igen itt is sokszor külföldi cuccokat árulnak.
Én látom hogy mi megy itt, és nem igazán akarnak váltani a cégek. Sőtt még fejlesztéseket is csinálnak mivel térnek át elektromos autókra, új ruhák, stb. a lényeg hogy itt pl a lonesdale, Everlast pl fele annyiba kerül mint a nike pedig azt kínában gyártják, az előző kettőt meg itt. de az adidas is ugyanez. Erről már beszéltünk itt is másokkal hogy nem az a lényeg mennyiért dolgoznak a munkások. Ennyi erővel afrikában is lehetnének a cégek. Közelebb van mint kína, és talán még olcsóbban dolgoznának.
A multik a haszonra törekednek ahogy minden vállalkozó aki nem hülye, mert abból él meg. De a szabályozása, és a feltételek a működéséhez már az ország vezetésére tartozik. Sorolhatsz fel itt több ezer céget, azok mind az állam álltal vannak szabályozva. Hogy a francba hibásak akkor a cégek akik a hasznot tertják szem előtt, ahogy valsz te is. Hisz ingyen nem dolgozol.
Angliát nem kell félteni ahogy a nyugati országok nagyrészét sem. Az egyetemek, iskolák, beszállítók, infrastruktúra, támogatások pont azt eredményezik hogy hiába több a munkabér, nem éri meg kivinni a cégeket. Jó példa erre az angol termékek nagyrésze.