![](http://www.ize.hu/_files/pictures/37/37853.jpg)
Nem sokat hallani a jelentősebb médiában
Dr. Tullio Simoncini nevét, pedig a római onkológus meglepő felfedezést tett: abból a feltételezésből kiindulva, hogy a rákos daganatot egy gomba, a
Candida albicans okozza, sikeresen kezeli pácienseit - közönséges szódabikarbónával. Állítása szerint a 3 cm-nél kisebb daganatok esetén legalább 90%-os a gyógyulási arány, mely messzemenően lekörözi a leghatásosabb kemoterápiát, de nincs káros mellékhatása. Itt meg is tekinthető a vele készült
interjú.
2. Nem látom a leírásban, hogy acidózison kívül ajánlanák másra is az alkalmazását... Ott használják, ahol szerepe van: a vér pH-jának stabilizálására (metabolikus acidózis, savasodás esetén), illetve bikarbonát-hiányos kórképeknél (értelemszerűen). És ennek is a tüneti kezelésére, hiszen az, hogy a vér pH-ját beállítjuk normális szintre, még nem szünteti meg a kiváltó okot...(ezt az linkedben is leírják).
3. Felhívnám a figyelmedet, hogy az izotóniás koncentráció az általad linkelt oldal szerint is 2,4 %, NEM 5 %, amit a dottore használ (magasabb koncentrációt csak akkor javasolnak, ha ismert az acidózis szintje). Felhívnám a figyelmedet erre a részre a "420 mg/tesstömeg kg" adattal kapcsolatban:
In cardiac arrest: Intravenous, initially 1 mEq per kg of body weight; 0.5 mEq per kg of body weight may be repeated every ten minutes of continued arrest.
In less urgent forms of metabolic acidosis: Intravenous infusion, 2 to 5 mEq per kg of body weight, administered over a period of 4 to 8 hours.
Tehát ezt fokozatosan kapja meg a beteg. A postban egyébként nem szerepel, hogy az 5 %-os, 500 ml-es adagot milyen állapotú és testtömegű beteg kapja, tehát nem tudod összehasonlítani ezzel az alkalmazással. Ezen felül a postban szereplő kúrában itatja is a páciensekkel a szódabikarbónát.
4. Felhívnám a figyelmedet a Warnings fejezetre is...