![](http://www.ize.hu/_files/pictures/39/39000.jpg)
Az Univerzum csillagainak száma valószínűleg háromszor több, mint amennyit jelenleg észlelünk, állítja a Yale Egyetem csillagásza, Pieter van Dokkum a Nature folyóiratban. A tanulmány arra a tényre támaszkodik, hogy a WM Keck Hawaii Obszervatóriumban úgy találták: nyolc közeli elliptikus galaxisban húszszor több vörös törpe létezhet, mint a Tejútban.
Van Dokkum szerint milliárd olyan bolygó keringhet ezen csillagok körül, melyek a lakhatósági zónába eshetnek, s nagyjából tízmilliárd évesek.
Egyébként ma 20 órakor
a Földön kívüli élethez kapcsolódó bejelentésre készül a NASA.
Oké, látom nem ment át az előző kommentem lényege. Először is tisztázzuk: nem minden tudós ismeri a részleteket. A tudományos közösség nem egy színfalak mögött munkálkodó, kívülálló számára felfoghatatlan képességű kommunikációs hálóval rendelkező társaság. A bejelentés tartalmi részét a NASA ügyeletes munkatársain, s a konferenciára meghívott előadókon kívül senki más nem ismeri. Másodszor: A konferencia nyilvános, annyira, hogy helyi idő szerint este 8 órától akár te is nyomon követheted élő adásban az interneten (http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html). A NASA nem akarja titokban tartani a bejelentést, éppen ellenkezőleg: minden eszközt megragad arra, hogy a közvélemény értesüljön a felfedezésről. Számos oka lehet, amiért a kijelölt időpontig hírzárlatot rendeltek el, én mindjárt két lehetőséget is felvázoltam.