Ez a rövidfilm a tudomány mai állása szerint ismert világot mutatja be. A szatellitek, holdak, bolygók, csillagok és galaxisok megjelenítése a csillagászati mérések, megfigyelések alapján meghatározott, valós elhelyezkedésüket és méretarányukat mutatja.
Az ember csak egy kis porszem egy porszemen a homokviharban...
Szerintem ha az időt nem számoljuk dimenziónak, és létezik egy 4. térbeli dimenzió akkor annak mi részei vagyünk. mivel minden alacsonyabb dimenzió is része a felette állónak.de az elég abszurd hogy húzunk 1 merőleges vektort térbeli vektorokra, és ahogy a vonalból kijött a sík úgy megkapjuk a 4. dimenziót.. és még húzgáljuk a vektorokat akkor csak úgy záporoznak a terek, amiket nem tudunk elképzelni, max a 3dimenziós térbeli világunk kicsit komplikáltabb másolataként.Vajon van szükség a 4. dimenzióra? a tér összekapcsolódik az idővel..ez világos, mert van múlás (valószínű hogy egyirányű vektor vissza semmiképp).. de az idő nem eggyenlő a térrel így szerintem ha képesek lennénk létetni a 4.dik dimenzióban ami szerintem kizárt akkor is maximum a térben tudnánk másképpen mozongi, de semmiképpen sem az időben,elgondolásom szerint csak egy 4dimenziós lény lenne képes megjeleníteni minket a 4.dik dimenzióban.. így kár is a vesződésért... valami más módszer kell az időutazásra és a térugrásra..meghallgatnék néhány jó elgondolást.pl időutazás az nagyon egyszerű, bárki képes rá. előre felé csak úgy hogy vársz.. sokat nem lehet de ez is valami.. vissza meg hogy kinézel az évre és tudod hogy amit látsz az tobb millió éves.. de ha fénysebességgel utazol.. akkor még mindig előrefelé mész az időben.. és nem hátra.. mert mire odaérsz addigra pont a jelenben leszel.. gyorsabb utazás lenne érdekes..na írjatok.
kezdem érteni ezt a dimenziós szarságot. Azért elég nehéz elképzelni hogy egy 4d-s lény képes lenne kifordítani egy 3ds tenisz labdát, minden nehézség nélkül.
Vannak elképzeléseim... és mint írtam, elég gazdag a fantáziám...
Mellesleg elég kínos lehet bőrtangába ébredni egy szökőkútban, f@szkorbáccsal a kezedben... :P :DDD
Nem, mert azok a már meglévő dimenziók elemei, azzal csak a teret növeled, ha mindhárom irányba kiterjeszted az objektumodat. Egy új dimenzió mentén kell "elforgatni" a cuccot, ami kívül esik a már meglévő hármon. Csak ezt nehezen tudjuk elképzelni, mert az emberi agy nem találkozik egyszerre háromnál több dimenzióval... :)
Nem, nem ismerem...de ez általában nem tántorít el... :DDDD Az 4. dimenzó az csúnyán... mennyi az idő má' megint... Mars aludni... Holnap is prostituálnom kell az agyam... Me' megfizetik... De nem fogod megúszni, úgy is kiagyalom... :P
végigolvastam mind a 101 kommentárt s most megyek nézem a rejtélyt... Mert azt jobban értem. Egy kérdés a dimenzió szakértőihez. H a pontot kiterjesztünk és úgy lesz egyenes, az egyenest kiterjesztjük lesz a sík, ha a síkot akkor tér... hogy terjesztjük ki a teret, minek a mentén 'forgatjuk'? mert ha jól értem akkor mind magasság, mind szélesség és hosszuság mentén kéne?
Szó van benne az ember felelősségéről és döntési szabadságáról, annak korlátairól és félremagyarázásáról, arról, hogy mennyire ismerjük magunkat, kicsit szürreális, ahogy szeretem, picit történelmi tanulságokkal van megspékelve, mindezt életszagúan, mellbevágóan tálalva, de nem szájba rágva (ahányszor elolvasom a könyvet, annyiszor értelmezem újra magamnak). Láttam színházban, és úgy is kurva jó volt. És kivételesen a film is jó belőle, megfogja a könyv hangulatát, lényegét. Egyébként magyar (de nem mesterkélten "művészkedő", hanem tényleg mestermű - szerintem).
Na, aki kitalálja, az...nem tudom, az jól tippel. :D
Közel jársz egy felismeréshez, de csak toporogsz körülötte... ;)
Mellesleg az antitézised ekvivalencia.. és egyébként is egy protézises tigris, maximum egy macska bátyja... :P
Úgysem fogod kitalálni...ugye eleve nem olvastad a könyvet, a filmet meg elég kis eséllyel láthattad, mert nem egy túl széles körben ismert alkotás. :)
A klasszikus zene, tézis... a rock, antitézis... a goa a szintézis... eccerű evolúció... ha Mozart ma élne, egy pszihedelikát jáccana... ;) Sokkal több lehetőség... szabályok nélkül...
Oké, nem feltételeztem rólad, hogy zombiként ülsz a tv előtt...de az akkor sem ugyanaz, mintha teljesen te képzelnéd el a dolgokat (anélkül, hogy más gondolkodásmódja befolyásolna), és utána hasonlítanád össze mások megérzéseit, elképzeléseit a tiéddel.
A rock csak egy jó alap? O.o Mondj annál jobb zenét! A jó rock az ember zsigereiből szól, és anélkül hat rá, hogy az agya felfogná vagy bármi beleszólása lenne a dologba. :D
Mit értesz azon, hogy számodra a zene funkcionális? Mondjuk végül is nekem is - az életben maradásomhoz kell. :D
Kis kiegészítés... A saját fantáziám elég komplex és gazdag... arra vagyok kíváncsi, amit pl a rendező gondol, lát... olyan mint amikor belelátsz valakinek a fejébe.... Ennek folyományaként monnyuk elég válogatós is vagyok.... rendszeresen jáccunk filmesztétást... :DDD
+ egy kérdés... a Parfüm-re gondoltál ? ;)
Én elgondolkodom azon amit látok, 100 és 100 kérdést, választ fogalmazok meg közben... ;) Mert van különbség aközött, hogy nézel ,vagy látsz...
Zenével kapcsolatban... a klasszikus zene jó alap... mint a rock... de hallgatni kicsit olyan, mint 500 éves verseket olvasni... számomra a zene funkcionális... mint azok számára, akik kitalálták...
Van. :) Téged nem idegesít, hogy a filmben másvalaki fantáziavilágán, nézőpontján keresztül, leegyszerűsítve látod a sztorit? Egyetlen könyvet leszámítva nem volt olyan megfilmesített olvasmányélményem, ami azt adta volna vissza, amit olvasás közben elképzeltem, átéltem. Pont a lényeg veszik el, ha nem veszed a fáradtságot ahhoz, hogy átszűrd magadon a mondanivalót, hanem csak más szűrletét szürcsölgeted... :)
Klasszikus zenében is van, ami jó, csak ha nem szoktál hozzá, nem hallod meg benne a kompozíció harmóniáját, stb., akkor a legprofibban megszerkesztett szimfonikus mű sem fog tetszeni. (Ugyanígy aki klasszikus zenén nőtt fel, annak is nehezére esik megtalálni a szépet a modernebb zenei irányzatokban.) Én élvezem, amikor hozzáértők jó klasszikus zenét játszanak. Nagyon kell érteni hozzá, ismerni a hangszert, meg szerintem egy kicsit ütődöttnek is lenni (mint mindenben, ami profizmust és teljes odaadást igényel...), hogy igazán jól zenéljen valaki... Az ilyeneket viszont öröm hallgatni, bármilyen zenét játszanak, mert átjön az elhivatottság meg a belevitt érzések. :)
Akkó' megdőltem, mi ? :DDD
Nem szégyenlem... tizenéves koromban volt utoljára könyv a kezemben... Kevés információ, sok idő... Vannak ennél lényegesen hatékonyabb megoldások is a tanulásra és a szórakozásra is... ;)
Nem megy nekem az olvasás... ha kezembe veszek egy könyvet, csak forgatom, forgatom... de eldobom... unalmas... megvárom míg kijön divx-en... De kösz a tippet... :)
Kövezzetek meg érte, de a könyvolvasás, kb. olyan mint kovakővel begyújtani a gázt vagy klasszikus zenét hallgatni... Van még ezeknek helye a múzeumokon kívül ?
Hát igen, kb. ez a helyzet. :) De le kellett rá csapnia a bulvársajtónak is, az UFO-téma kelendő... :)
Igazából rájöttem, hogy az emberek bármennyire is tartanak az idegen lényektől, még mindig jobban elviselik az ő létezésük lehetőségét (valójában görcsösen próbálják megtalálni őket), mint azt a tudatot, hogy esetleg tök egyedül vagyunk az egész univerzumban, és tulajdonképpen az égegyadta világon semmi értelme a létezésünknek, ahogy jöttünk, úgy el is megyünk szépen csöndben, és senki nem fogja észrevenni a hiányunkat... :) Mint egy érdekes szimmetriájú kristály, ami pillanatnyi időre megjelenik egy amorf magmás kőzet kialakulása közben... :)
(Abba már ne is menjünk bele, hogy szerintem ez hogyan vezethetett pszichológiailag a mindenféle istenképek kialakulásához...)
Érdekes kérdés ez, hogy vajon egyedül vagyunk -e az univerzumban. Szerintem biztosan nem, hiszen annyi lehetőség van az élet kifejlődésére más bolygókon is. Nem tudom már, ki írta, de itt valóban az az egyik kulcskérdés, hogy hogyan definiáljuk az életet. (Nem, erre a biológusok sem tudnak egzakt definíciót adni... :)) Ráadásul ez azért is problémás az extraterresztriális létformák esetén, mert minden megfogalmazás értelemszerűen a földi élet jellemzőiből indul ki, holott még azt sem tudjuk egyértelműen elválasztani az "élettelen" világtól.
Szerintem az "élet" egyszerűen az anyag komplexebb szerveződési szintje. Ami lehetséges az atomok, elemek fiziko-kémiai tulajdonságai alapján, annak elég tág időintervallumot tekintve megvan az esélye, hogy létre is jön megfelelő körülmények között. Természetesen erre a szerveződési formára is hatnak a természeti erők, törvényszerűségek, amik szelekciós nyomással bírnak MINDENRE (az ásványok is átkristályosodnak, ha megváltoztatjuk a nyomást, hőmérsékletet, stb. - remélem, nem téved ide egy geológus leoltani :D), ez pedig elindított (illetve ez nem is jó szó, hiszen ez mindig is működött) egy evolúciós folyamatot, aminek a termékei vagyunk mi is. :)
Na jó, agymenés befejezve...ihletet kaptam itt a multidimenzióban forgolódó kollégáktól... :D
"A negyedik térdimenzió maga az idő. A rá merőleges meg az ötödik."
Tévedés, ez az idő a 4. dimenzió dolog egy buta urban legend. Az időt lehet dimenzióként kezelni, de nem az. Főleg nem vektortérbeli. http://edmroa.freehostia.com/vis.html
Nem idegen létforma. Senki nem állított ilyet a tudósok közül, az újságírók találták ki ezt a szenzációhajhász megfogalmazást arra a szerencsétlen jószágra. Egyébként azt sem mondta senki, aki ért a témához, hogy az ilyesmi "teljességgel lehetetlen", mert eddig is ismertünk már elég perverz anyagcsereutakat Prokariotakban és Archaeakban... Csak ez az első eset, hogy valóban találtak is egy baktériumot, ami nem (csak) a megszokott elemeket használja a molekulái felépítéséhez, ezért akkora hír (meg ugye mert a NASA finanszírozta a kutatást, ezért mindenki automatikusan földönkívüliekre asszociál).
Egyébként ez is alapból a foszfort használja, csak sikerült úgy alkalmazkodnia az élőhelyéhez, hogy nagy külső koncentráció esetén képes beépíteni az arzént is. (Azért a pontos mechanizmusra még kíváncsi vagyok, főleg ami a fehérjéket és az energiaközvetítő rendszereket illeti...kicsit gyanús, hogy mindenben találtak arzént...)
Ámbár...ha fognánk azt az egy szál egyenest, és megpörgetnénk a "közepénél" fogva végtelen sebességgel...ugyancsak sík az eredmény! Hasonlóképp a síkkal, kijelölünk benne egy tengelyt, melynek mentén megpörgetjük, s voilá, 3D. Ugyanezt megtesszük a mi terünkkel éééés.....becsavarodunk ;)
"Az ember csak egy kis porszem egy porszemen a homokviharban..."
Ami egy homokozóban dúl és homokvárat rombol. Olvasszuk be üveggé, formázzunk belőle golyót. Adjuk oda másnak.
Ugye megvan mindenkinek az a mese, hogy egy papírlapon van két pont, hogyan jut el a síkemberke egyikből a másikba?
Hát húzunk egy egyenest, oszt az a legrövidebb út! - vágja rá bárki, mire a papírlapot tartó ember frappáns mód ráhajtja egyiket a másikra? Na most hány ilyen, szélesség nélküli papírlap fér el egymáson? Végtelen számú. Épp amennyi kell ahhoz, hogy a síkbeli megfigyelőnek időélménye legyen. Na de hova tovább, terjesszük ki a mi ismert világunkra is ezt. Hány kocka fér el egymásban ezek alapján? És ami a legjobb, mekkora helyen?
És mindennek mi köze van a relativitáshoz a kiterjedésekben? Miért relatív az idő?
Tényleg E=Mcc? (méter szer négyzetcenti? :P)
Miért ment át a csirke az úton?
Ilyen és hasonló kérdésekre kaphatja meg bárki a választ, ha azt ideírja :)
Tessék, csak tessék.
Az első dimenzió a vonal. Ha veszünk egy valamilyen irányú vektort, amely nem nullvektor, az valamilyen hosszúságú. Van valahol a térben egy csúcsa és egy kiindulópontja. Ha gondolatban kétszeresére, háromszorosára stb. nyújtjuk ezt a vektort, valamint hátrafelé is meghosszabbítjuk, hogy minden lehetséges hosszúságot felvegyen (még a zéró hosszat is, a nullvektor révén), akkor egy összefüggő, egyenes vonalat kapunk, melynek egy hosszdimenziója van. Minden olyan vektor, ami ennek a vonalnak a pontjait írja le, párhuzamos egymással. Noha papíron bármilyen vékony vonalat rajzolunk, az valamennyire széles is lesz (hogy látszódjon), ennek az idealizált vonalnak azonban nincs szélessége.
A sík kétdimenziós. Van hossza és szélessége, de nincs vastagsága – nagyjából úgy, mint egy papírnak (bár annak is van valamelyes vastagsága). A fentinél kicsivel nehezebb vektorokkal elképzelni a síkot. Ha veszünk gondolatban egy vektort, és elmozgatjuk úgy, hogy a kiindulópontja az előbbi vektor csúcsához kerüljön, és egy olyan új vektort alkotunk, melynek kiindulópontja az előző kiindulópontja, a csúcsa pedig az elmozgatott második vektor csúcsa, azzal megoldottuk a két vektor összeadását. Ha mindezt két nem párhuzamos vektorral tesszük, akkor a kettő közül valamelyiknek vagy mindkettőnek a nyújtásával minden pontot meg tudunk határozni, és ezek a pontok együttesen alkotják a síkot.
Az általunk érzékelt tér háromdimenziós. Elképzelhetünk olyan vonalat, amely keresztülhalad a síkon. Az egyes síkok szendvics módjára vannak „összetapadva”. Ahhoz, hogy a tér valamely pontjába eljussunk, a vonal mentén elmehetünk a szükséges magasságba, a síkhoz érve pedig elérhetjük a kívánt pontot. Ekkor már három vektorról beszélhetünk: az egyik révén a vonal mentén haladhatunk, a másik kettővel pedig eljuthatunk a megfelelő síkban a kívánt ponthoz.
A négydimenziós tér meghatározásához tehát négy vektorra van szükség. Ugyanúgy lehet létrehozni a háromdimenziós terek együtteséből, mint ahogy ezeket a kétdimenziós síkokból megalkottuk. Ezt az eljárást bárhányszor megismételhetjük, így még több dimenziós tereket hozhatunk létre.
A nagy kérdés:
Elérhetjük-e a negyedik dimenziót?
És ha igen tudunk össze-vissza utazgatni az időben?
Emberek! Hamarosan elérkezik 2015!
Marty McFlynak valahogy haza kell jutnia!
3 dimenziós ha egy pillanatot veszel belőle. A mozgáshoz kell az idő, x, y vagy z koordinátákban elmozdul valami, az már egy másik állapot, egy másik 3. dimenzió, "eltelt" a kettő között bizonyos idő...
Nute Gunray is azt hitte, hogy a páncélajtót nem tudják átvágni a jedik, aztán mi lett a vége? Hívni kellett a droidekákat. Úgyhogy ennyit arról, hogy Scotty nem tudja megváltoztatni a fizika törvényeit mert az "lehetetlen".
Folytatódik a gondolat : Ebből következik, hogy a köznapi értelemben vett világ három- és négydimenziós is lehet, attól függően, hogy az idő dimenzióját beleszámítjuk-e.
De ez nem a matematika értelmezés, hanem a fizikai...
1 dimenzióban nem értelmezhető a sík... Az 1. dimenzió egyetlen végtelen vonal, végtelen szabadsági fokkal ha kijelölsz rajta egy viszonyítási pontot, 2 irányvektort tudsz értelmezni, mást nem...
Azt még föl tudom fogni, hogy kétszer elmehetek ugyanazon város ugyanazon kocsmájába, de azt már nem lehet elképzelni hogy a három dimenzióra hogy lehet merőleges valami. A pálcikaember sem tudja elképzelni a 3. dimenziót. :D
Igen, ez értelmetlen.
"A negyedik dimenziót olykor az idővel azonosítják. A következő térdimenzióra ilyenkor „ötödik dimenzió”-ként hivatkoznak."
A negyedik térdimenzió maga az idő. A rá merőleges meg az ötödik.
Stephen Hawking szerint jobb is ha nem veszik föl velünk a kapcsolatot, mert ha csak kicsit is hasonlítanak ránk akkor megkapjuk az átlag Sci-fi filmek történetét. :D
Erről beszéltem énis.
De,hogy visszatérjek az idegen életforma létezésének bizonygatására itt a legjobb példa:Kaliforniában idegen életformát találtak a nasa kutatói.a földi élőlények eddigi létezésük során mind 1től 1ig az év milliók során a DNSük 5 elemből épült fel.szén, hidrogén, nitrogén, oxigén, foszfor. A kaliforniai Mono-tóban talált baktériumok DNS-ét a foszfor helyett arzén alkotja amiről a tudósok eddig azt hitték,h teljességel ''LEHETETLEN''.Ezzel ismét csak azt akarom bizonygatni,h sokszor amiről feltételezzük, h teljességel képtelenség,badarság az MEGTÖRTÉNIK és előbb vagy utóbb felfedezzük az igazságot.Szal kitartás :D
Egy 1 dimenziós megfigyelő, egyenesek végtelen számú sorozatának éli meg azt az "időt", melynek része.
Az idő folyama számára a sík. Ugyanígy egy 2 dimenziós alak, melynek látótere egy egyenes, sok egymást követő síkra oszthatja fel világát, végtelen számúra, és elnevezheti azt pillanatnak. Ezek egymást végtelen sebességgel követő képkockák, melyek közt különbséget tenni kizárólag az abban az "anyagi" világban végbemenő változás mértéke szerint lehet.
Most mi is a világunkban végbemenő változások alapján érzékeljük ezt az időélményt. A pillanatokra való felosztás nagyságának kizárólag műszereink szabnak határt. Mekkora a valaha mért legnagyobb frekvencia? Van-e nagyobb is a röntgen és gamma-sugárzásnál?
Látható ugye, hogy a negyedik dimenzió sem más ezek alapján, mint -leegyszerűsítve- egymást követő 3. dimenziók folyama, s megegyezik a térbeli 4. kiterjedés az idő fogalmával.
Negyedik dimenziós kiterjedés matematikai definíciója szerint - nem pontosan idézem - egy olyan plusz tengely mentén értendő, amely merőleges az előző háromra... 5. dettó... Az időre azért használjuk dimenzió kifejezést mert mértéket jelent... általános félreértés...
Gondolj csak bele...van ugye a 0. dimenzió, a kiterjedés nélküli semmi, a pont.
Az a pont elkezd mozogni végtelen sebességgel egy irányba, lesz 1. dimenzió - egyenes.
Ami elkezd mozogni oldalvást végtelen sebességgel - sík lesz, 2. dimenzió.
A sík pedig ugyancsak síkjára merőlegesen elhúz a 'csába - harmadikká lett.
Egy kis lépés már csak és még egy hozzászólás, hogy kiderüljön - a térgeometriai negyedik dimenzió maga az idő.
Legalábbis amit annak érzékelünk.
Reklám után visszatérek.
Ezzel az okfejtéssel az a gáz, hogyha feltételezzük, hogy végtelen számú csillagrendszer létezik, akkor az életre alkalmas bolygók száma is végtelen, etc...
4. dimenzió 2 értelmű... használjuk az időre, valamint a térgeometriában... a kettő nem ugyanaz... A térgeometria dimenziókkal van problémája az emberi elmének, nem az idővel... a matematikában simán tudjuk definiálni, használjuk is, akárcsak az 5.-et, 6.-at, x.-et....
''Sztem valahogy genetikailag belénk van kódolva, hogy az időt, mint dimenziót ne érjük fel ésszel.''Tetszik ez a mondatod :D Ez azért van mert az idő 4dimenziós az agyad ami szeretné felfogni azt csak 3.Tehát egy 3dimenziós test nemhiszem,h el fogja tudni valaha képzelni a 4ik dimenziót mert a 3dimenziós téren belül nincs mihez viszonyittania.
Az 1900as években napvilágot látot egy ''nevetséges'' elmélet,miszerint léteznek anyira sűrű testek amik nem engedik megszökni a fényt sem.Ezek a feketelyukak.Ennek az elméletnek a kidolgozója Schwarzschild fizikai képtelenségnek tartotta létezésüket.Mégis 100 év múlva már azt is tudjuk,h a galaxisunk is egy szupermassziv feketelyuk körül létezik.Ezzel csak azt akarom mondani,h felesleges érveket és ellenérveket felhozni vlminek a létezésére.Az idő az ami majd felfedi az igazságot mindenről.Amire van esély az létezhet is egy univerzális világegyetemben.
Ha a matek szemszögéből nézzük, a földönkívüli élet létezése nem hit kérdése, hanem tényszerű, persze nem olyan nevetséges formában ahogy azt sokan elképzelik, elvégre még azt is nehéz néha megítélni hogy mit tartunk élőnek vagy éppen élettelennek. Klasszikus példa pl. a vírusok, amiket túl primitívnek tartanak az "élőlény" címhez. Annak a valószínűsége pedig hogy két egymástól független idegen civilizáció egy időben létezzen és még el is érjék egymást bármilyen módon egy ekkora helyen, ahol még a tér és az idő sem fix.. hát lássuk be, szinte nulla. Persze azért valamilyen komplexebb "űrcsigában" még lehet reménykedni.. :P
Michio Kakunak láttam egyik vidóját ahol a civilizáció szintekről beszélt.Mi jelenleg a 0 tipusú társadalom vagyunk a 4 ből.Tehát a tudósok már tudják,h vannak nálunk fejletteb civilizációk mert akkor ezt a besorolást mihez viszonyitva hozták volna létre.Egyébként meg miért vennék fel velünk a kapcsolatot?Jelentéktelenek vagyunk számukra.Ha a társadalmunk áttalakul a monetáris rendszerből(ami a pénzre alapul) egy technológiára épülő társadalomra akkor majd lesz min elcsodálkoznunk.Ja és ha csak 0,1 százalék esély van rá,h vannak nálunk fejletteb lények akkor is már több ezernyi világról beszélünk.
"Köztudott, hogy végtelen számú világ létezik, egyszerűen azért, mert végtelen tér áll rendelkezésre. Mindazonáltal nem mindegyiken van élet, ezért a lakott világok száma véges. Bármely véges szám osztva végtelennel, jó közelítéssel nullát ad eredményül, így az Univerzum átlagos népsűrűsége nullának mondható. Ebből következik, hogy az egész Univerzum népessége maga is zéró, vagyis azok a személyek, akikkel időnként összefutunk, csupán a zabolátlan fantázia termékei."
;)
akkor kifejteném az "idegenekről" alkotott véleményem, mert képesek vagytok komolyan venni 2 ártalmatlan poént.. :D
nekem a földönkívüli élet nem egyenlő a csillagrombolókkal, de simán lehetségesnek tartom, hogy van a földhöz hasonló élet, úgy mint férgek, gombák, kevésbé fejlett élőlények. a kapcsolatfelvételes kommentem egy lerágott csont vicces idézetre irányult, guglizzatok rá.. :D egyébként ha mi fel akarjuk venni a kapcsolatot értelmes lényekkel, akkor ha valóban léteznek, ők miért ne akarhatnának velünk kommunikálni. de mivel eddig ilyen nem jött létre, ezért ilyen intelligens lények tuti nincsenek elérhető közelségben, ezért felesleges bennük "hinnem"...
már mér gondolod hogy egyáltalán felvennék velünk a kapcsolatot ?
te felveszed a kapcsolatot a cserebogarakkal ? miért tennéd ? lenne valami értelme ?
butaság azt gondolni hogy nem léteznek idegenek egy ekkora felfoghatatlanul nagy világegyetemben
és az tuti ha a civilizációjuk idősebb a miénknél akkor értelmesebbek is és nem lenne értelme számukra felvenni velünk a kapcsolatot
Gondold el, 250 év alatt eljutottunk a vitorláshajóktól a nukleáris meghajtású vízijárművekig.
Meg a szélmalomkaros távirdától a netig. És így tovább...
Ha maradna ez a tempó, akkor talán. Ha nem is a mi generációnk, de valamelyik felfogja az időfaktor mibenlétét. És ha már érthető, akkor manipulálható is.
Szomorú az egészben, hogy a technikai ugrás szinte mindig összekapcsolódik egy - egy nagy háborúval. Szal drága árat fizetünk a tudásért.
Ami meg egyenesen elkeserítő, hogy egynémely emberek agyában a Föld még mindig lapos, és négy teknősbéka tartja... :(
ha ezzel most arra akarsz célozni, hogy úgy gondolom, hogy az ufók csak és kizárólag fejlettebbek lehetnek, akkor nem így van, mert kifejtettem valahol, hogy pont ebben nem hiszek, hogy ilyen szinten intelligens lények léteznek (rajtunk kívül :DDD) bár ez is egy jel, hogy még nem vették fel velünk a kapcsolatot, akkor lehet, hogy tényleg léteznek :D
Ha ufó=fejlettebb, akkor már külön márkát vezetnék be ezen a néven. Nem kell drága reklámra költeni, meg tudományos kutatásokkal igazolni, hogy pl. ez a mosópor jobb. Ez kérem ufós mosópor, földöntúli vagy dimenzióközti technológiával készült. Csak ne engedjék számítógép közelébe, mert elveszti a hatóerejét - a benne levő intelligens nanitok átveszik annak az irányítását és mosás helyett állandóan csak a WoW-ot nyomnák. És igen, csakis az atmoszférátok bőséges oxigéntartalma miatt vagyok itt ;)
Mér kell mindig azt hinni, hogy a külföldiek csak gazdagabbak, meg hasonló? Csak német turistákat látsz?
Lehet jönnek ide most is, mert nem engedhetik meg maguknak az egészségügyi ellátást, de egy olcsóbb, fapados galaktikus járatra befizettek, és magyarországi intézményekben kezeltetik magukat. Amolyan albán ufók.
Vagy itt vásárolnak be kínai holmikat és viszik haza egy féregjáraton át, mert ott az az aktuális divathullám szerinti menő holmi, mert annyira tré. Vagy tudnak űrhajót építeni, vagy módot találnak arra, hogy idejussanak, de nem tudnak festeni meg művészkedni. Vagy belőlük is idecsábítják űrbuszjáratokon az idősebb korosztályt, garantált ajándéktárgyak ígéretével, hogy részt vegyenek egy mágneses gyapjúágyneműről tartott el(ő)adáson.
jaj de picik vagyunk bakker...
kik is vagyunk valojában? ilyenkor elgondolkozom azon, hogy mi a lopötsért szenvedünk ezen a világon semmi értelme, csak egy 60-80 éves játék...
"MI EZ A PÁR ÉV, MIT ÉLETNEK VÉLSZ,
LEHET CSAK JÁTÉK, MIT JÁTSZOL, MÍG ÉLSZ..."
uuugy szeretnék örökéletü lenni ilyenkor, hogy megláthassam mi lesz majd...váááá őrjítőőő