![](http://www.ize.hu/_files/pictures/41/41332.jpg)
Az emberek többsége - valljuk be, elég csak pl.
egy tegnapi post kommentjeit megnézni - aggodalmaskodva, pesszimistán tekint a világra. Túlnépesedés, nyomor, gazdasági válság, kimerülő energiaforrások, környezetszennyezés, klímaváltozás, természeti katasztrófák? Ugyan! Matt Ridley tudományos szakíró szerint
ilyen jó dolgunk még sose volt, mint most, és a helyzet egyre csak javul!
"Sokan azt mondják, dilis vagyok, amiért szerintem a világ egyre jobb lesz, de a könyvben ismertetett statisztikák vagy adatok egyikét sem sikerült megcáfolni" - magyarázza.
Nektek mi a véleményetek erről? :)
Szerintem az emberi faj hihetetlenül alkalmazkodóképes, talán ennek is köszönheti a fennmaradását vagy pl. azt, hogy az Antarktisztól a Szaharáig szinte bárhol megtalálható és megél.
Drágább az üzemanyag? Majd kevesebbet használják az emberek a - sokszor felesleges - autóikat. Ahogy már most is azt mutatják a statisztikák, hogy sokan otthon hagyják a kocsit (legalább többet használják a tömegközlekedést vagy bicikliznek, mozognak, ami egyébként is jót tenne rengeteg embernek). Persze sok más is drágul a benzin miatt, de majd változtatunk akkor más szokásokon is, pl. hogy ne 5000 km-ről hozassunk olyan terményeket, amiket helyben is meg tudnánk termelni, stb.
Én azt mondom, ne nézzetek túl sok tévét és ne olvassatok túl sok hírt, mert ha idegesíti magát az ember ezeken, az nem tesz jót az egészségének. És ez tudományosan bizonyított. :)
Ahogy a 3. oldalon is olvasható (hátha nem jutott el valaki odáig):
"Ha valaki kijelenti, hogy a világ egyre csak jobb lesz, bolondnak fogják nézni. De ha azt hirdeti, hogy nyakunkon a katasztrófa, rögtön a Nobel-békedíj esélyesévé lép elő. A könyvesboltok polcai pesszimizmustól roskadoznak, a rádióadások a végzet üzeneteivel terhesek.
Generációnk több békét, szabadidőt és utazást, jobb iskolázást és egészségügyi ellátást élvezhet, mint bármelyik korábbi nemzedék. Ennek ellenére, amint alkalma nyílik rá, a balsorsán kesereg. Még a jó híreket is rossznak állítják be. A fogyasztók nem örvendeznek annak, milyen széles kínálatból választhatnak, hanem a pszichológusok szerint „túl nagynak” érzik a választékot. Ám ha elmegyek a helyi szupermarketbe, akkor nem a döntésképtelenség miatt kétségbeesett embereket látok, hanem olyanokat, akik választanak."